Aktuality

Stop-time: Rektorka Králíčková nastiňuje výzvy roku 2023

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Nový kalendářní rok přináší výzvy zejména v oblasti financování nebo udržitelnosti, jež přibližuje rektorka UK Milena Králíčková. Ptal se Luboš Veverka.

27. ledna 2023

Vědecká rada UK ocenila čtyři významné osobnosti

Jak je již dobrou tradicí, i na prvním zasedání Vědecké rady UK v novém roce byli pamětní medailí oceněni čtyři významní vědci, kteří svoji profesní kariéru spojili s Univerzitou Karlovou. Ocenění předala rektorka Milena Králíčková. 

26. ledna 2023

Na Karlovce vznikla po vzoru Cambridge líheň expertů

„Končí éra superspecialistů, budoucnost patří absolventům, kteří umí jednotlivé disciplíny propojovat a hledat řešení komplexních problémů,“ říká biolog Jan Černý. I proto se spojila Přírodovědecká a Matematicko-fyzikální fakulta a na Univerzitě Karlově vznikl nový bakalářský program Science.

25. ledna 2023

Z univerziády veze Česko dvanáct medailí, zářili i studenti Karlovky

Dvanáct medailí veze česká výprava ze XXX. Zimních světových univerzitních her v Lake Placid. Podíleli se na tom i studenti Univerzity Karlovy: Kristýna Otcovská vyhrála závod biatlonistek, Jakub Žerava byl druhý mezi snowboardisty a v bronzovém týmu hokejistek byly hned čtyři studentky z UK.

24. ledna 2023

Absolventská šetření: spokojenost i prostor pro zlepšení

Univerzita Karlova zveřejnila na konci loňského roku aktualizované výsledky absolventských šetření. Z nich například vyplývá, že by většina absolventů kladla větší důraz na provázanost studia s praxí a výuku cizích jazyků.

23. ledna 2023

Doktorandi z UK uspěli v žádostech o Sylff Research Grant

Tři studenti Univerzity Karlovy se v letošním akademickém roce zařadili mezi 53 laureátů z celého světa, jejichž žádosti získaly Sylff Research Grant. Ten patří mezi podpůrné programy stipendia Sylff, které je udělováno postgraduálním studentům humanitního a sociálně vědního zaměření.

20. ledna 2023

Ve věku 93 let nás opustil profesor Zdeněk Češka

V sobotu 14. ledna zemřel ve věku 93 let prof. JUDr. Zdeněk Češka, CSc., dr. h. c., emeritní rektor Univerzity Karlovy a zakládající společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.

19. ledna 2023

UK ve spolupráci s americkými odborníky otevírá téma protivlivu

Jak vhodně nastavit balanc mezi otevřenou akademickou spoluprací a možnými bezpečnostními riziky? Na tuto otázku hledali odpověď účastníci česko-americké konference zaměřené na prevenci škodlivého vlivového působení cizí moci na univerzitách.

18. ledna 2023

Zástupci UK a dalších institucí společně uctili památku Jana Palacha

Pietní akt k 54. výročí smrti Jana Palacha proběhl včera odpoledne na nádvoří Karolina, na autentickém místě, kde byla v lednu 1969 vystavena rakev s Palachovými ostatky. O pár hodin později pieta pokračovala před budovou Filozofické fakulty UK, na níž má Jan Palach bustu.

17. ledna 2023

Prorektor Krištoufek: Dobrou vědu nedělá jen impakt faktor

„Podpora excelentní vědy začíná již u financování doktorského studia,“ říká Ladislav Krištoufek, prorektor UK pro vědeckou a tvůrčí činnost. Jeho odborným zájmem jsou mimo jiné kryptoměny a je i autorem prvního vědeckého článku, který se zabývá bitcoinem z finanční perspektivy.

16. ledna 2023

Univerzita Karlova bude pomáhat spoluvytvářet Wikipedii

Partnerství a spolupráci při tvorbě internetové encyklopedie Wikipedie a při rozvoji vzdělávacího centra Didaktikon nastartovala Univerzita Karlova a Wikimedia ČR. Memorandum o spolupráci dnes podepsaly představitelky obou institucí – rektorka UK Milena Králíčková a výkonná ředitelka Wikimedia ČR Klára Joklová.

13. ledna 2023

Juan Zamora: Ve světě Agathy Christie je nám hezky

Vraždu v Orient expresu považuje Juan Zamora za nejzdařilejší dílo spisovatelky Agathy Christie. Ona sama je pak světovou značkou. Když se absolvent FF UK nevěnuje práci pro její českou společnost, dumá nad produkcí multimediálních knih v Nakladatelství Karolinum.

13. ledna 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.VideoKalendář
Leden 2023
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Jeden den s informatikou a matematikou

30. ledna 2023

Celodenní akce přibližující různé aspekty informatiky (IT) a matematiky.Dozvíte se, čím se zabývají studenti a zaměstnanci MFF UK a čím se můžete jednou zabývat sami. Více informací zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám