Aktuality

Stop-time: O studijní agendě i poplatcích s prorektorkou

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. Jak předejít poplatkům spjatým s nestandardně dlouhým studiem? Jak se podařilo zvládnout příval studentů dotčených válkou na Ukrajině? Odpovídá prorektorka pro studijní záležitosti UK Markéta Martínková.

22. března 2023

Muzeum NaFilM absolventů UK uvádí první český VR film

Začalo to odvážným studentským nápadem a vyvrcholilo získáním Českého lva. Když si studenti Filozofické fakulty UK Adéla Mrázová, Terezie Křížkovská a Jakub Jiřiště vysnili muzeum filmu, ani oni sami nečekali, že se stane jedním z nejpopulárnějších.

21. března 2023

Rybička vytváří u dětí lásku k lidem i přírodě už deset let

Není veselejší události, nežli jsou narozeniny. Když je oslavencem mateřská škola, pak nouze o radostné okamžiky rozhodně nehrozí. Desáté narozeniny slavila počátkem března Přírodovědná školka Rybička Přírodovědecké fakulty UK.

20. března 2023

Rozhovory s postdoktorandy UK v novém podcastu

Bývalí i současní postdoktorandi hovoří v sérii rozhovorů v novém podcastu na uložištích Spotify, Apple a Google o svých zkušenostech a přínosech z postdoktorandských pobytů na UK i v zahraničí, o adaptaci na místní akademickou komunitu,možnostech výzkumu a aktivitách např. v Kampusu Hybernská.

15. března 2023

Co pojí Karlovku se St. Andrews? Nejen seed-funding

„Společný program počátečního financování, seed-funding, spojuje výzkumníky z Univerzity Karlovy a University of St Andrews,“ píší Joseph North z elitní skotské univerzity a Jaromír Soukup z Centra strategických partnerství Univerzity Karlovy.

10. března 2023

Trojka slavila MDŽ moderně. Se Ženami, které inspirují

U příležitosti Mezinárodního dne žen upořádala 3. lékařská fakulta UK konferenci zaměřenou na rovné příležitosti ve společnosti a vědě. Pozvala na ni sedmnáct výjimečných žen různorodých profesí. Na půdě Trojky šlo o vůbec první akci, týkající se tohoto tématu.

10. března 2023

Centrum péče o duši nabízí nejen duchovní podporu

Pandemie a válka na Ukrajině otřásly i silnějšími jedinci. I proto vzniklo Centrum péče o duši Univerzity Karlovy, kam se s pochybnostmi, otázkami i strachy mohou obracet studenti a zaměstnanci univerzity. Zázemí našlo v Kampusu Hybernská.

9. března 2023

Podstatné je pohodlí, ví krejčová univerzitních talárů

Tento příběh začal před osmi lety v univerzitní převlékárně, kde studentka FHS UK Alena Foglová čekala před vystoupením s projevem na bakalářských promocích. Aby zahnala nervozitu, prohlížela si pověšené univerzitní taláry a prohlásila, že by je dokázala ušít také.

8. března 2023

Stop-time: Prorektor Kuklík nejen o ombudsmance UK

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. V nové epizodě vysvětluje úlohu univerzitní ombudsmanky prorektor pro akademické kvalifikace Jan Kuklík. Mimo jiné rozebírá i téma vytváření prostředí rovných příležitostí na UK. Moderuje Martina Vrbová.

7. března 2023

Univerzita Karlova podepsala memorandum s Českou televizí

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a generální ředitel České televize Petr Dvořák v pondělí 6. března uzavřeli memorandum, jež deklaruje vůli ke vzájemné spolupráci v oblasti vědy a vzdělávání. Otevírá nové možnosti v propagaci vybraných událostí, aktivit a akcí pořádaných univerzitou.

6. března 2023

Konference Primus Day: Karolinum zaplnila špičková věda

Již více než 140 mladých nadějných vědců a vědkyň získalo interní podporu Primus, která jim umožňuje osamostatnění se a založení nových výzkumných skupin na Univerzitě Karlově. Ve čtvrtek 2. března se na osmdesát „Primusáků“ sešlo na konferenci Primus Day.

5. března 2023

Centrum vizuální historie Malach: Most mezi badateli a vývojáři

„Snažíme se být prostředníky mezi programátory a koncovými uživateli archivů. Zprostředkováváme vzpomínky pamětníků, zejména holocaustu, což jsou specifická data, s nimiž se musí nakládat citlivě,“ říkají koordinátoři Centra vizuální historie Malach, jenž funguje na Matfyzu už třináct let.

2. března 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.VideoKalendář
Březen 2023
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

True North Film Festival

23. března 2023

KDY: 14.00

KDE: Kampus Hybernská

True North je dvoudenní filmový festival sdebatami a workshopem, který zkoumá vztahy, genderovou rovnost, marginalizaci aLGBTQ v současné severské kinematografii. Studenti se mohou přihlásit přes SISa ostatní si mohou rezervovat vstupenku přes Eventbrite.com Podrobnosti zde.

Strategie udržitelného rozvoje: kulatý stůl

23. března 2023

KDY: 10.00–12.00

KDE: Modrá posluchárna, Celetná 20, Praha 1

Zveme vás ke kulatému stolu věnovanému přípravě návrhu Strategie udržitelného rozvoje Univerzity Karlovy. Na setkání budou představeny její dílčí části, budoucí naplňování i příklady dobré praxe vybraných fakult. Podrobnosti zde.

Křeslo pro Fausta s prof. Tomášem Grusem

23. března 2023

KDY: 17.00–18.00

KDE: Akademický klub 1. LF UK, Karlovo náměstí 40, Praha 2

Hostem březnového Křesla pro Fausta bude tentokrát prof. Tomáš Grus, absolvent 1. LF UK. Při studiu v rámci klinických stáží zavítal na kliniku kardiovaskulární chirurgie 1. LF UK a VFN, kde mu učarovala operace srdce. Po státních zkouškách na kliniku nastoupil a dnes je jejím primářem. Podrobnosti zde.

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí

20. března 2023 – 3. dubna 2023

DOKTORANDI

Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Nenechávej svůj výzkum jen za zavřenými dveřmi, ale ukaž ho veřejnosti! Nauč se, jak vhodně natočit svůj výzkum a jak na postprodukci.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám