Aktuality

Dopis rektorky studujícím k situaci na Blízkém východě

Vážené studentky, vážení studenti, jsem nesmírně smutná ze současných událostí, agrese a násilí týkající se přímo či nepřímo některých z vás. Pokládám naši Univerzitu Karlovu jako celek za prostředí, které zajišťuje nejen ideální podmínky pro výuku, studium a výzkum, ale i pro bezpečnou, klidnou a respektující vzájemnou komunikaci.

14. října 2023

Vědecká rada UK udělila jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile

Dne 30. listopadu 2023 z rukou rektorky Mileny Králíčkové převzali pamětní medaile slovutní mistři svého oboru, a to u příležitosti dosažení významných životních jubileí. Stalo se tradičně v rámci zasedání Vědecké rady Univerzity Karlovy. Blahopřejeme!

30. listopadu 2023

Nový kampus LF UK v Plzni na Lochotíně je Stavbou roku 2023

Výstavbou kampusu na Lochotíně si Lékařská fakulta v Plzni UK po 77 letech splnila sen mnoha generací. Stavba zabodovala dokonce v soutěži Plzeňského kraje, a navíc jí od listopadu patří i křišťálová lahev za Stavbu roku 2023.

29. listopadu 2023

Zuzana Moťovská, srdcařka s Českou hlavou, je týmový hráč

Stala se historicky první ženou, mezinárodně uznávanou českou vědkyní, kterou zdobí Česká hlava. Profesorka Zuzana Moťovská ze 3. lékařské faulty UK obdržela nejprestižnější vědecké ocenění – Národní cenu vlády za rok 2023 – za výjimečný celoživotní přínos v oblasti kardiologie.

27. listopadu 2023

Proč studovat na Karlovce? Studenti odpovídali studentům

Téměř patnáct set zájemců o studium na Univerzitě Karlově přišlo v sobotu do budovy Právnické fakulty, kde probíhala akce Na Karlovku. Čekaly je tu přednášky vedení UK i zástupců fakult, bohatý doprovodný program, ale hlavně: současní studenti Karlovky, kterých se mohli ptát na všechno, co je zajímá.

27. listopadu 2023

Známe držitele „českých nobelovek“. Česká hlava patří kardioložce z UK

V pátek 24. listopadu došlo na odtajnění laureátů českých nobelovek, nejvyšších vědeckých ocenění – Česká hlava 2023. Ze sedmi udělovaných cen berou hned tři osobnosti Univerzity Karlovy. A to včetně ocenění nejvyššího: Národní cenu vlády ČR poprvé v historii opanovala žena!

24. listopadu 2023

Supply Chain Resilience Center: spolupráce mezi UK a Tchaj-wanem

Univerzita Karlova a její fakulty zahájily ve spolupráci s tchajwanskou vysokou školou National Chengchi University společný projekt a založily Supply Chain Resilience Center. Univerzity budou společně zkoumat odolnost dodavatelských řetězců. Centrum je součástí tzv. multiprojektu, v němž tchajwanská vláda podporuje rozvoj polovodičového prostředí v České republice.

24. listopadu 2023

Zahalte se do oranžové: Kampaň OSN proti násilí na ženách

Valné shromáždění OSN vyhlásilo 25. listopad Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. U příležitosti tohoto dne se koná šestnáctidenní celosvětová kampaň Orange the World, jejímž cílem je upozornit na genderově podmíněné násilí páchané na ženách. Tuto kampaň plně podporuje také UK a pořádá při té příležitosti řadu akcí.

24. listopadu 2023

Přírodovědci z UK získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

Zooložka Zuzana Musilová a biolog Matyáš Fendrych, oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, získali Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Nyní tak mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů získávají, konsolidovat své vědecké týmy a dále bádat ve svých oborech. Gratulujeme!

23. listopadu 2023

UK a AstraZeneca uzavřely memorandum o spolupráci

Univerzita Karlova a přední globální biofarmaceutická společnost AstraZeneca dnes podepsaly Memorandum o spolupráci s cílem podpořit inovace ve vědě a vytvořit společný rámec pro rozvoj výzkumu a vzdělávání ve zdravotnictví a souvisejících oborech v České republice.

23. listopadu 2023

Rektorka Oxfordu: Spolupracujme, to nás všechny posune

„Excelence a úspěch plodí další úspěch. Klíčem k úspěchu je přilákat skutečně kvalitní studenty a zaměstnance. Je skvělé mít úžasné budovy a zařízení, ale nakonec je to všechno o lidech,“ řekla magazínu Forum rektorka Oxfordské univerzity Irene Tracey.

22. listopadu 2023

Ministr Bek ocenil vynikající VŠ pedagogy, vědce i studenty

Ceny MŠMT v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu dnes převzali v budově Lichtenštejnského paláce vynikající studenti a absolventi, pedagogové a vědci z vysokých škol z celé republiky. Z Univerzity Karlovy je sedm laureátů z celkem 21 oceněných.

20. listopadu 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.VideoKalendář
Prosinec 2023
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

20. International Medical Conference

29. listopadu 2023 – 1. prosince 2023

Přihlaste se na 20. ročník International Medical Conference.

Srdečně Vás zveme na jublijení 20. ročník International Medical Conference, který se bude konat od 29. 11. – 1. 12. 2023 ve Výukovém centru Lékařské fakulty v Hradci Králové v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Na programu bude prezentace klinických i experimentálních výzkumů a také doprovodný program.

Chcete se stát aktivním účastníkem konference? Přihlaste se už teď na adrese conference@lfhk.cuni.cz.

Deadline: 30. 8. 2023

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám