Aktuality

Rozcestník: Kde hledat psychologickou pomoc a podporu

Rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci a podpory na UK i mimo UK, v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě. Podpora je dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé Univerzity Karlovy. Neváhejte se v případě potřeby na odbornou krizovou pomoc obrátit.

17. března 2024

VědaFest podvanácté: Věda je všude a Karlovka jakbysmet

Zábavný vědecký festival pod širým nebem VědaFest opět po roce přilákal na pražský „Kulaťák“ nejen příznivce laboratorního dobrodružství, ale i ty, co si chtějí „jen“ zobnout z bohatého vědecko-technického menu, či třeba trochu tápou v široké nabídce možností středoškolského a vysokoškolského studia. Akce se silným zastoupením UK, která nemá v celé ČR obdoby, se konala již podvanácté.   

20. června 2024

UK a Planetum budou společně popularizovat astronomii

Největší česká univerzita a Planetum – Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy se dohodly na vzájemné podpoře a spolupráci v oblasti astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu, IT a dalších příbuzných oborů. Společně připraví konkrétní projekty v oblasti vzdělávání a vědy, které povedou ku prospěchu v mnoha oblastech.

19. června 2024

Kvalitní a bezpečné mezilidské vztahy jsou základem

Bez jejich práce si dnes jen stěží dokážeme činnost Univerzity Karlovy a všech jejich sedmnácti fakult představit. Ombudsmanky a ombudsmani. Kateřina Šámalová, „vrchní“ ombudsmanka Karlovky, magazínu Forum přiblížila, jak činnost obhájců přátelské a tvůrčí atmosféry obohacuje spolupráce s dalšími univerzitami nebo k čemu je dobrá nově zavedená metodika.

18. června 2024

UK informuje o dalším postupu k vyšetřování událostí na FF UK

Univerzita Karlova informuje, že v pátek 14. 6. 2024 obdržela usnesení Policie ČR o odložení trestní věci ve vyšetřování tragických událostí na Filozofické fakultě UK. Dle dostupných informací stejné usnesení obdrželi nebo obdrží všichni poškození. Vzhledem k mediálním reakcím na naši tiskovou zprávu UK doplňuje výše uvedené prohlášení (aktualizováno v 17.30 hod dne 17. 6. 2024).

17. června 2024

Jak podporovat vědu? Prezidentka ERC navštívila UK

„Pro špičkovou vědu potřebujete peníze, svobodu, kvalitní infrastrukturu a dobré akademické prostředí,“ míní prezidentka Evropské výzkumné rady (ERC) Maria Leptin, která navštívila Univerzitu Karlovu v rámci své dvoudenní návštěvy Česka.

16. června 2024

UK hostila setkání vysokoškolských kariérních center

Univerzita Karlova hostila setkání kariérních center sedmnácti českých vysokých škol. „Je to skvělá příležitost k výměně zkušeností, sdílení know-how i sledování trendů nejen na pracovním trhu,“ říká Kateřina Hovorková, jedna z organizátorek této třídenní akce a vedoucí Oddělení informačních služeb a Kariérního centra UK.

14. června 2024

23 nových profesorů a profesorek UK převzalo své jmenovací dekrety

Velká aula Karolina Univerzity Karlovy se 13. června 2024 stala dějištěm slavnostního předání jmenovacích dekretů novým profesorkám a profesorům ČR. Z rukou prezidenta republiky Petra Pavla a Mikuláše Beka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy, je převzalo celkem sedmdesát pět osobností. Čtrnáct z nich je z Karlovky.

13. června 2024

Vítězka soutěže Měníme svět pohybem propojuje psychologii a sport

Daří se ji pomáhat lidem jako psycholog a zároveň zlepšovat i jejich fyzickou kondici. Barbora Matějčková zvítězila v posledním ročníku soutěže Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Měníme svět pohybem s projektem Psycholog ve sportovní organizaci.

13. června 2024

Kariéra v EU? Inovativní kurz pomůže s procesem výběrových řízení

UK podporuje projekt, jehož cílem je zvýšení počtu Čechů a Češek v institucích Evropské unie. Spolu s VŠE pořádá kurz Gateway to the EU Institutions, který má pomoci zesílit hlas ČR v Unii. V pondělí 10. června se setkali ve Vlasteneckém sále Karolina další úspěšní absolventi a absolventky tohoto kurzu, kteří díky němu posílili svou šanci na rozvoj kariéry také na celoevropské úrovni.

12. června 2024

UK se drží ve světové špičce „udržitelných“ univerzit

Univerzita Karlova podporuje konkrétní udržitelné projekty, které zlepšují prostředí na univerzitní půdě i mimo ni. Podle dnes vydaného světového žebříčku Times Higher Education University Impact Rankings si zároveň stabilně drží také unikátní postavení mezi světovými univerzitami, které o udržitelný rozvoj systematicky usilují. V konkurenci všech hodnocených českých VŠ se UK umístila nejvýše.

12. června 2024

Univerzita Karlova podpořila vědce ze subsaharské Afriky

Univerzita Karlova úspěšně uzavřela svůj první ročník v programu Coimbra Group Scholarship Programme for Young African Researchers, jehož hlavním cílem je nabídnout mladým vědcům ze zemí subsaharské Afriky příležitost rozšířit své akademické portfolio prostřednictvím krátkodobé stáže na jedné z evropských univerzit

11. června 2024
Všechny aktuality >
Obnova akademického života na UK#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Video


Kalendář
Červen 2024
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám