Sdělení UK pro studenty a uchazeče o studium v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

PDF ke stažení: Průvodce pro studenty prvních ročníků UK

Kde všude jsou budovy 17 fakult Univerzity Karlovy? Kde studovat a jaké máme knihovny či e-zdroje? Jaká stipendia a možnosti k vycestování nabízí studentům Erasmus+? A kde se najíst či si zasportovat? Užitečné rady nabízí brožura magazínu Forum.

Univerzita Karlova je podle žebříčku BGU 210. nejlepší výzkumnou univerzitou světa

Univerzita Karlova podle žebříčku Best Global Universities obhájila své postavení mezi nejlepšími světovými výzkumně orientovanými vysokými školami. V letošním, sedmém ročníku hodnocení se umístila na 210. místě z celkem patnácti set výzkumných vysokých škol.

20. října 2020

UK představuje osm konkrétních návrhů pro distanční vzdělávání

Think tank Univerzity Karlovy „Vzdělávání21“ zveřejnil dokument obsahující závěry a doporučení k distančnímu vzdělávání na základních a středních školách.

Názory UK Forum: Výzva členům vlády ve věci studijních programů

„Vysoké školy vnímají vážnost situace (...) Zákaz praktické výuky na vysokých školách však v mnoha nezdravotnických oborech znamená citelný zásah nejen do vlastního průběhu akademického roku, ale zejména do možnosti studiem zdárně naplnit profil absolventa studijního programu,“ píší signatáři výzvy vládě.

20. října 2020

Fakultní koordinátoři open access pomáhají s otevíráním vědy na UK

Otevřený přístup k vědeckým informacím je tématem, které v letošním roce rezonovalo vědeckou komunitou nejen v souvislosti s potřebou urychlení vědecké komunikace kvůli pandemii viru COVID-19. Na Univerzitě Karlově toto téma rozvíjí Centrum pro podporu open science UK a s oborově specifickými potřebami autorům pomáhají fakultní koordinátoři open access.

19. října 2020

Výzva pro studenty ubytované na kolejích UK

Krizový štáb Univerzity Karlovy se na studenty ubytované na kolejích UK obrací s výzvou, aby ve smyslu usneseni vlády ČR č. 1022 ze dne 12. 10. 2020 odpovědně zvážili své další setrvání na kolejích UK.

16. října 2020

Zemřel profesor Ivan Netuka

MFF UK s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 14. října 2020 zemřel ve věku 76 let prof. RNDr. Ivan Netuka, DrSc., profesor Univerzity Karlovy a emeritní děkan Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Čest jeho památce.

14. října 2020

Mezinárodní hodnocení vědy na UK je v závěrečné fázi

V pondělí 5. října proběhlo dlouho připravované společné jednání Mezinárodní rady UK a Rady hodnocení tvůrčí činnosti. Přestože muselo být přesunuto do online prostoru, zúčastnilo se ho více než 40 převážně zahraničních účastníků.

12. října 2020
Všechny aktuality >

Říjen 2020

Webinar: Open Access in a Nutshell

22. října 2020

Open Science Support Centre invites everyone interested in the topic of open access publishing to a webinar “Open Access in a Nutshell” which will provide an introduction to the basic principles of this publishing model. The webinar will discuss green and gold open access as well as unfair practices of so-called predatory publishers and how to avoid them.

The webinar is organized as a part of the Open Access Week 2020, is open to all students and employees of Charles University and it will be held in English language.

To join the webinar, enter the Adobe Connect conference room.

Všechny události >