• Aktuality

Aktuality

22. března 2021

Aktuální informace k testování zaměstnanců a vstupu na UK

Na základě mimořádného opatření Vlády ČR nebudou od 17. března 2021 vpuštěni na svá pracoviště zaměstnanci bez předložení potvrzení o provedeném testu na přítomnost SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Z tohoto důvodu Univerzita Karlova zahajuje rozsáhlé testování svých zaměstnanců. Zaměstnanci, jejichž osobní přítomnost na pracovišti je vyžadována, budou mít možnost nechat se jednou za sedm dní otestovat prostřednictvím univerzitních odběrových míst.


Každé pondělí, středu a pátek (vyjma 2. a 5. 4.) je v provozu až do odvolání antigenní odběrové centrum na Albertově pouze pro zájemce ze strany zaměstnanců Univerzity Karlovy. Provozní doba je od 7.00 do 16.00 hodinTestování se provádí po předchozí rezervaci. Zájemci o testování se na místě musejí prokázat platnou pracovní smlouvou či zaměstnaneckou kartičkou. V provozu jsou také  dva mobilní testovací týmy, které pravidělně dojíždí na jednotlivá pracoviště UK. Více informací o testování mobilním týmem sdělí zaměstnancům jejich fakulta či další součást. Negativní výsledek testu má pro účely vstupu na pracoviště platnost sedm dní.


Výjimkou jsou osoby, které v posledních 90 dnech onemocnění COVID-19 prodělaly a osoby, které byly proti onemocnění očkovány. Tyto dva důvody bude možné prokázat vyplněným čestným prohlášením.Rezervační systém

Rezervace na testování je možná jak pro odběrové centrum na Albertově, tak pro mobilních centra. Odkaz na rezervační naleznete zde. Na stánce systému si můžete zvolit možnost „Albertov“ nebo „Mobilní centra“, kde si vyberete pro vás vyhovující místo a čas. Prosíme, aby se zaměstnanci na testování pokud možno rezervovali, neboť to značně urychlí samotný proces.  Každý zaměstnanec obdrží potvrzení o výsledku testu, které je platné pro účely vstupu na pracoviště 7 dní. Toto potvrzení si zaměstnanec může vytisknout a vyplnit dopředu, čímž také sníží administrativní zátěž personálu při testování. Potvrzení pro zaměstnance, kteří se na testování registrovali skrz rezervační systém a je ke stažení zde.


Zároveň prosíme o pochopení, neboť mobilní týmy nemají kapacitu důsledně jet přesně podle rezervačního systému. Prosíme vás proto o součinnost, abyste se při čekání na test řadili podle vašeho rezervovaného času a dodržovali zásady 3R.  Rezervace neslouží ke garantování přesného času odběru, ale usnadňuje administrativu a urychluje testování. Prosím počítejte, že i s rezervací vám může test zabrat dohromady 30 minut. Děkujeme za pochopení.  

Testování bez rezervace

Testování bez předchozí rezervace je samozřejmě také možné a provádí se jak na Albertově, tak v mobilních centrech, nicméně přednost mají zaměstnanci s rezervací. Pokud se zaměstnanec nechává otestovat bez předchozí registrace, potvrzení je třeba doplnit o další údaje a je ke stažení zde


Kontakt na urgentní dotazyEnglish version
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám