25. listopadu 2019

V nejúspěšnějším projektu z Europaea je i doktorandka UK

Na konferenci Europaeum a Harvardské univerzity byl vyhlášen nejúspěšnější projekt týmu doktorandů, studijících specializaci Europaea. Ve vítězném týmu je i doktorandka Anna Lukešová Simbartlová z Fakulty sociálních věd UK.

Druhý zleva stojí  prezident Europaea a kancléř Univerzity v Oxfordu Lord Patten, vpravo je ředitel Akademické rady Dr. Andrew Graham. Anna Simbratlová stojí uprostřed.
Druhý zleva stojí prezident Europaea a kancléř Univerzity v Oxfordu Lord Patten, vpravo je ředitel Akademické rady Dr. Andrew Graham. Anna Simbratlová stojí uprostřed.

Vítězný tým připravil informační projekt pro mladé lidí před volbami do Evropského parlamentu v červnu 2019. Projekt měl téměř 400 000 zhlédnutí a jistě i ten přispěl k tomu, že se zvýšila účast mladých lidí do 25 let ve volbách. Bylo jich 42 procent, k předchozím volbám v roce 2014 dorazilo pouze 28 procent mladých do 25 let.

Vítězný projekt You & EU.