UNICA

UNICA je síť předních evropských univerzit, které se vyznačují tím, že vyjma excelence ve vědě i výuce jsou to univerzity působící v hlavních městech evropských zemí. Založena byla v roce 1990 a v současné chvíli je členy 56 univerzit z 41 evropských států. Sídlem je Brusel.UNICA Green

Vyjma tradičních aktivit týkajících se zahraniční agendy na jednotlivých institucích se UNICA soustředí velmi detailně na téma udržitelnosti skrze skupinu UNICA Green. UK je ve skupině zapojena skrze Centrum pro otázky životního prostředí a manažerku pro otázky udržitelnosti.


Student Conference

V rámci UNICA dochází každoročně k organizaci studentských konferencích, na kterých se UK prostřednictvím svých studentů pravidelně podílí s reálnými výsledky v podobě studentských deklarací a dalších zásadních výstupů. Konference se snaží o interdisciplinární zaměření s evropským kontextem.


IRO Core Group

V rámci agendy zahraničních vztahů (IRO) byla vedle tradičních aktivit souvisejících s mobilitou a mezinárodními projekty založena speciální skupina IRO Core Group, jejímž smyslem je dát dohromady vedoucí zahraničních oddělení na jednotlivých univerzitách, kteří mají modernizační potenciál a v rámci této skupiny mohou určovat směr rozvoje na úrovni IRO na další dva roky. Jedná se o velmi prestižní skupinu, kam byl za UK nominován vedoucí OZV RUK.


Kontakt

Mgr. Vratislav Kozák

Odbor zahraničních vztahů

Rektorát Univerzity Karlovy

Tel.: 224 491 301


Poslední změna: 4. srpen 2023 11:01 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Odbor zahraničních vztahů
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám