• Kalendář

Kalendář


Úvodní kurz z matematiky

Těsně před začátkem akademického roku 2017/18 se jako každoročně uskuteční úvodní kurz středoškolské matematiky pro studenty, kteří nastupují do prvního ročníku bakalářského studia na MFF UK, ať již jde o studenty matematiky, informatiky, fyziky, případně některého z učitelských oborů. Cílem tohoto kurzu bylo a je především pomoci studentům při přechodu ze střední školy na školu vysokou, osvěžit či připomenout středoškolské znalosti matematiky, případně trochu "rozhýbat mozkové závity" po prázdninách.


• Přihlášení na kurz: Kurz je nepovinný a není ani nutné se na něj jakkoli přihlašovat, stačí se dostavit. Lze si rovněž z níže uvedeného obsahu vybrat ta témata, která vás nejvíce zajímají a dostavit se pouze na ně.


• Cena kurzu: Kurz je poskytován bezplatně, a to přednostně studentům, kteří byli přijati ve školním roce 2017/18 ke studiu na MFF UK na libovolném z bakalářských studijních programů.


• Vztah kurzu a soustředění na Albeři: Na úvodním soustředění studentů prvního ročníku Bc. studia, které se konává v prvním záříjovém týdnu na Albeři, studenti absolvují test středoškolských znalostí. Na základě jeho výsledku je některým studentům doporučeno, aby se kurzu středoškolské matematiky zúčastnili (přesto stále platí, že kurz je nepovinný). Kurzu se ovšem mohou zúčastnit všichni, kteří se jej zúčastnit chtějí, tedy i ti, kteří albeřský test napíší úspěšně či jej z nějakých důvodů nebudou psát.


• Jít či nejít? To necháváme na vás. Podívejte se dolů na bodový scénář kurzu a rozhodněte se, jestli uvítáte osvěžení nějakého z témat, či dojdete k přesvědčení, že se dokonce můžete dozvědět něco, co nevíte. Případně se můžete podívat i na to, jaké znalosti a dovednosti z matematiky považujeme za vhodné mít před vstupem na naši školu, a klidně si je i sami pomocí doporučené literatury zopakovat.


Začátek akce 25. září 2017
Konec akce 28. září 2017
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Webové stránky http://www.karlin.mff.cuni.cz/~rokyta/vyuka/1718/uvodni_kurz/
Cílová skupina Akademická obec
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám