• Kalendář

Kalendář


Přednáška Andrey Griesebner: Wives for Divorce - Husbands for Cohabitation...

Časopis Dějiny – Teorie – Kritika ve spolupráci s Fakultou humanitních studií UK a Oddělením pro komeniologii a intelektuální dějiny raného novověku FLÚ AV ČR vás zve na přednášku prof. Dr. Andrey Griesebner (Universität Wien) „Wives for Divorce - Husbands for Cohabitation. Marriage Litigations in Austria from the 16th to the 20th Century“. Přednáška se koná 8. listopadu 2018 od 17:00 v zasedací místnosti Filosofického ústavu AV ČR (Jilská 1, Praha 1).


Většina z nás má za to, že v předmoderní době nemohlo být manželství (až na případy anulace) rozvedeno, že bylo v zásadě ekonomickým svazkem a že bylo dominované mužem. Jak však manželé řešili vzájemné konflikty? Jak a na čí podnět mohly do manželského soužití zasahovat veřejné autority? Dokázaly si ženy z nižších sociálních vrstev pomocí církevních soudů prosadit svou? A jak se změnilo řešení manželských sporů v 19. století, kdy pro něj začínaly být příslušné instance světské? Přednáška představí několikaletý projekt „Ehen vor Gericht. Eheprozesse zwischen dem 16. und 19. Jahrhundert“, zabývající se manželskými spory před raně moderními soudy. Přednáška i následná diskuze proběhnou v anglickém jazyce.

Začátek akce 8. listopadu 2018 v 17:00
Konec akce 8. listopadu 2018 v 19:00
Druh akce Přednáška
Organizátor časopis Dějiny – Teorie – Kritika, Fakulta humanitních studií UK, Oddělení pro komeniologii a intelektuální dějiny raného novověku FLÚ AV ČR
Místo konání akce zasedací místnost Filosofického ústavu AV ČR, v.v.i. (Jilská 1, Praha 1), 1. patro
Cílová skupina Akademická obec
Rezervace Ne
Vstupné Ne
Bezbariérový přístup ano / ne / vysvětlit detaily
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám