• Kalendář

Kalendář

Support Groups for English Speaking Students

In the Summer semester 2023 Counselling Office of Carolina Centre offers two groups for students in English:

Support Group and Open Support Meetings.

More information about the groups here: https://centrumcarolina.cuni.cz/CCENG-174.html


Empatická komunikace


Každý z nás se denně setkává s různými lidmi a "nějak" s nimi jedná. Ne vždy je však komunikace taková, aby vedla ke všestranné spokojenosti... Jak tedy lépe porozumět ostatním i sobě samým?


Cílem semináře je popsat a naučit účastníky prakticky používat pravidla komunikace coby základního stavebního kamene úspěšného života. Natrénujeme techniky aktivního naslouchání včetně vhodného způsobu kladení otázek. Objasníme si význam pozitivních formulací a ukážeme si, jakou moc tyto "slovní drobnosti" mají. Probereme typy komunikačně obtížných situacích a nacvičíme vhodné nástroje k jejich účinnému zvládnutí.

Smyslem je naučit se spolu jednat tak, abychom měli dobrý pocit, nejen když spolu souhlasíme, také když máme názory odlišné. A nezáleží na tom, jestli řešíme věci studijní, pracovní nebo osobní (partnerské).


Obsah semináře

  • Pravidla komunikace aneb Všichni komunikují, málokdo si rozumí

  • Aktivní naslouchání aneb Lepší je méně mluvit a více se ptát

  • Slova mají velkou moc aneb Proč je potřeba používat pozitivní a zdvořilé formulace

  • Zvládání komunikačně obtížných situací aneb V hlavní roli empatieO lektorce:

Mgr. Jana Rambousková vystudovala, ve své době málokomu co říkající (promovala v roce 2002), obor andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Výchově a vzdělávání dospělých se intenzivně věnuje téměř dvacet let. Za svoje poslání a životní náplň totiž považuje budování vztahů a „práci" s lidmi – těmi nejbližšími počínaje a doposud neznámými konče. Působila v několika významných českých vzdělávacích agenturách jako školitelka a projektová manažerka (např. Scio, Positive), zároveň se pohybovala v byznysovém prostředí. Má zkušenosti také z akademické půdy (státní i soukromé) a z ročního působení ve státní správě. Po rodičovské dovolené se stala nezávislou lektorkou a konzultantkou v oblasti osobnostního rozvoje. Nadále spolupracuje s vybranými vzdělávacími společnostmi. Srdcovou záležitostí je pro ni částečný pracovní návrat na alma mater.REGISTRACEZačátek akce 16. února 2023 v 14:00
Konec akce 16. února 2023 v 17:00
Organizátor UK Point
Email na organizátora jana.rambouskova@ruk.cuni.cz
Místo konání akce Celetná 20, Zelená posluchárna, 1. patro
Rezervace https://registrace.cuni.cz/RegisterEvent/90f271b3-2afc-452c-838d-4883b76ad74e
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám