18. července 2024

Univerzita Karlova navázala akademickou spolupráci s indickými národními instituty

Memorandum o porozumění a spolupráci podepsala ve středu 17. července 2024 Univerzita Karlova s Národním institutem Ájurvédy a Morarji Desai Národním institutem jógy. Dohodu stvrdila podpisem rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a velvyslanec Indické republiky Raveesh Kumar.

Spolupracující strany si přejí posílit a dále rozvíjet aktivity při studiu tradičních systémů ájurvéda a jóga. Organizace se zavázaly ke společné práci na výzkumu v těchto oblastech, včetně navrhování a provádění vědeckých studií a šíření výsledků po jejich dokončení.

Instituce se budou mj. podílet na vzniku akademických standardů a kurzů a na vypracovávání pokynů, učebních osnov a výukových materiálů pro vzdělávání v ájurvédě a józe. Univerzita Karlova se s instituty dohodla také na výměnných pobytech vyučujících, spolupracovníků, postgraduálních/doktorských stážistů a klinického personálu, vedení přednášek, workshopů, seminářů nebo konferencí a dalších podobných aktivit o ájurvédě a józe.