7. června 2019

7. červen: UNIVERZITNÍ OSMY 2019

Univerzita Karlova letos vyšle do mezinárodního univerzitního souboje na Vltavě, jehož součástí je také akademické mistrovství ČR, tři posádky. Zatímco ženy obhajují loňské zlato, a budou tak bojovat o zlatý hattrick, pro muže je motivací pokusit se přetavit stříbro z posledního mistrovského závodu ve zlato.

Ženy budou letos bojovat o hattrick a obhajobu loňského zlata

Zajímavosti:

► O titul Akademického mistra ČR na osmiveslici bude za Univerzitu Karlovu veslovat 18 žen a 9 mužů (což je o 9 studentů, tedy jednu mužskou posádku, méně než v roce 2018).

► V jednotlivých posádkách je zastoupeno dvanáct fakult. Nejvíce – osm veslařů – je doma na Fakultě tělesné výchovy a sportu, přičemž polovinu z nich tvoří ženy (dvě z nich budou obhajovat loňské prvenství a další dvě usednou do „áčkové“ posádky poprvé).

► Z 27 veslujících studentů pojede 5 studentů mezinárodní univerzitní souboj poprvé.

► Akademické závody se pojedou na trati 1 000 m u Rašínova nábřeží, cíl je na pravé straně Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem.

► Součástí letošního veslařského mistrovství (mimochodem vloni proběhlo v rámci

tzv. Pražských primátorek) bude i veslařský závod žáků a handicapovaných sportovců.

► Pořadatelem akce je Česká asociace zážitkového sportu, z.s.

► Losování, které proběhlo 29. května v sídle Českého veslařského svazu, přisoudilo posádkám z „Karlovky“ čísla 1, 3 a 10.

Startovní listina

13 UNIVERZITA PARDUBICE

Složení našich posádek

Ženy 1:

Stoklasová Lucie – FTVS, Hanzlová Barbora – FTVS, Neuhortová Kristýna – FTVS, Buzrlová Anežka – 2. LF, Škvorová Tereza – PřF, Žabová Anna – 1. LF, Kupková Johana – FTVS, Žabová Lucie – 3. LF, Korm. Olivíková Eliška – 3. LF

Ženy 2:

Veiglová Lucie – FSV, Walterová Adéla – PedF, Bulínová Adéla – PedF, Macháčková Klára – 2. LF, Remešová Jana – LFHK, Ileová Romana – 3. LF, Smolová Helena – PřF, Walterová Barbora – 3. LF, Korm. Micke Bianka – PřF

Muži:

Fleissner Jan – FTVS, Zetek Matyáš – MFF, Slavík Martin – 1. LF, Mařík Antonín – FTVS, Redr Andre – FTVS, Pivko Petr – PF, Tikal Matěj – FHS, Jech Miroslav – FHS, Korm. Procházková Adéla – FTVS

Seznámit s posádkami se můžete i zde

16:00 Závod o Pohár Leontinky

16:20 Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“ – 1. jízda