3. července 2020

UK organizuje rozsáhlé šetření ke kvalitě distančního vzdělávání

Nečekaný přechod celého procesu vzdělávání a výuky do distanční formy přinesl vyučujícím i studentům mnoho naprosto nových zkušeností, ale i nových poznatků o studiu, výuce, zkoušení apod. UK proto nyní organizuje rozsáhlé dotazníkové šetření, do něhož mohou přispět všichni akademici i studenti a to prostřednictvím ikonky „dotazník“ ve studijním informačním systému.

Záměrem šetření je poznat a zachytit v co největší šíří a rozmanitosti mimořádnou zkušenost akademické obce univerzity s distanční formou vzdělávání a získat tak inspirace nejen pro inovace a rozvoj kvality výuky a vzdělávacích metod, ale i pro otázky koncepce studia, nastavení studijních plánů, profilace studijních programů a další související otázky akreditací a hodnocení kvality.

Proto je dotazník připraven v obdobné struktuře jak pro učitele, tak i pro studenty. Všichni vyučující i studenti budou seznámení jak s výstupy hodnocení, tak i s dalšími souvisejícími analytickými podklady. Výsledky hodnocení budou velkou výzvou pro nové přemýšlení o kvalitě vzdělávání nejen na UK, ale i v diskuzi s dalšími VŠ, Národním akreditačním úřadem a MŠMT.

Děkujeme Všem vyučujícím a studentům, kteří dotazník vyplní a pomohou tak získat co nejvíce potřebných dat.

Dotazníkové šetření

Učíme (se) na dálku - distanční výuka na UK

Distančnímu vzdělávání na 17 fakultách se věnoval seriál magazínu Forum.