• Aktuality

Aktuality

19. listopadu 2020

Testování na koronavirus - Univerzitní odběrové centrum Albertov

Ve Studničkově ulici na Albertově funguje univerzitní odběrové místo, na jehož chodu se podílí Všeobecná fakultní nemocnice a Ústav imunologie a mikrobiologie 1. lékařské fakulty UK.


Testování na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 metodou RT-qPCR zde mohou využít nejen studenti a zaměstnanci UK, ale i široká veřejnost, a to každý pracovní den. Univerzita Karlova nabízí též zvýhodnění podmínky pro všechny studenty s platným potvrzením o studiu či platnou kartou ISIC.


Odběrové místo je umístěno v mobilní buňce na konci Studničkovy ulice za Chemickým ústavem Přírodovědecké fakulty UK (adresa: Studničkova 2030/1). Nejbližší stanice tramvaje Albertov (linky č. 7, 14, 18, 24) je vzdálena cca 200 m od odběrového centra.


9:00–12:00 – odběry vzorků zájemcům o testování s provedenou rezervací

12:45–16:00 – odběry vzorků zájemcům o testování bez rezervace (Walk-in)


Testování je možné pouze pro samoplátce.


Vyšetření s žádankou od lékaře není na Albertově možné. V případě vyšetření na základě e-žádanky vystavené lékařem využijte prosím odběrové místo Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.


Rezervace

Před odběrem je možné se zaregistrovat v rezervačním systému (https://rezervace.lf1.cuni.cz/). Pro vstup do systému budete potřebovat své přístupové údaje pro centrální autentizační službu UK (CAS), které se používají mimo jiné i pro přihlašování do SIS (číslo osoby a heslo).

Samoplátci, kteří nejsou v univerzitním systému, si mohou rezervovat termín e-mailem na adrese: .


Žádanka o vyšetření

Před vyšetřením je nutné v počítači vyplnit a poté vytisknout žádanku o vyšetření. Vyplněnou žádanku vezměte s sebou na odběr.


Ceník vyšetření

Studenti a zaměstnanci 1. LF UK

600 Kč

Studenti a zaměstnanci UK

1000 Kč

Držitelé karet ISIC a ITIC (ostatní studenti a pedagogové)

1390 Kč

Ostatní samoplátci

1690 Kč


Uhrazení poplatku za vyšetření

Poplatek za vyšetření bude uhrazen při odběru, a to platbou kartou přes bezkontaktní platební terminál. Platba v hotovosti není možná.


Výsledky vyšetření

Analýza odebraných vzorků bude provedena následující den po odběru. Výsledky budou sděleny formou SMS zprávy, ve které zároveň obdržíte kód, který Vám umožní stáhnout si laboratorní potvrzení o provedeném testu z webové stránky (https://covid.imtm.cz/).


Univerzitní odběrové centrum je možné též sledovat na Instagramu pod označením covid.albertov

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám