20. ledna 2021

Fotobanka Univerzity Karlovy

Redakce Forum vytvořila ve spolupráci s IT oddělením fotobanku, ve které naleznete fotografie pořízené v rámci akcí na Univerzitě Karlově. Přístupná je pro všechny zaměstnance univerzity prostřednictvím přihlášení přes CAS.

Pokud potřebujete fotografii vědce, pedagoga, či studenta, o kterém jste si přečetli na webu www.ukforum.cz nebo hledáte fotografie z akcí Univerzity Karlovy, nebo chcete využít ilustrační fotografii různých prostor univerzity, využijte fotobanka.cuni.cz

Po přihlášení přes váš zaměstnanecký účet CAS se dostanete do rozhraní, kde můžete vyhledávat dvojím způsobem.

- Všeobecné vyhledávání dle názvu osoby/místa ve všech fotografiích (horní řádek). Zde můžete vyhledávání filtrovat i podle fakult či tématu.

- Konkrétní vyhledávání dle názvu složek (spodní řádek). Zde jsou fotografie řazené po složkách - tzn. konkrétní focení dané osoby (portréty) nebo akce UK. Zde můžete vyhledávání filtrovat i podle data.

U vyhledaných fotografií pak naleznete datum pořízení a jméno autora, poté můžete fotografii stáhnout.