• Aktuality

Aktuality

30. dubna 2021

Akademici VŠ se mohou od 3. května registrovat k očkování proti covidu

Akademičtí pracovníci vysokých škol (VŠ) se budou moct od pondělí 3. května hlásit k očkování proti covidu-19. Registrace pro ně budou možné do 15. června. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) o tom informoval rektory vysokých škol v dopise.


"Dovoluji si Vás informovat, že v souladu se schválenou Strategií očkování proti covid-19 v České republice byla spuštěna registrace pro očkování proti covid-19 pro skupinu akademických pracovníků VŠ," napsal ministr rektorům. Od 3. května do 15. června podle něj mohou k registraci využít speciální kód přidělený vysokým školám.Spuštění registrace pro očkování se bude týkat všech akademických pracovníků veřejných a soukromých vysokých škol. Plaga ale jejich zástupce vyzval, aby prioritně umožnili očkování hlavně těch pedagogů, kteří se ještě nemohli registrovat s jinými prioritními skupinami, a aby postupovali podle věku od starších k mladším. Zároveň požádal o chránění kódu tak, aby se nikým nedal k očkování zneužít. Registrovaní pracovníci budou navíc potřebovat od vysoké školy potvrzení o svém zaměstnání.


Předseda České konference rektorů Petr Sklenička ve čtvrtek uvedl, že zástupci vysokých škol čekají na vyjádření vládních představitelů k očkování, které jim kabinet přednostně slíbil. Podle strategie očkování z ledna měli pedagogové z univerzit dostat přednost při očkování proti covidu-19 podobně jako zaměstnanci nižších stupňů škol. Zařazeni byli do přednostní skupiny po lidech s nejvyšší prioritou, jako jsou zdravotníci a nejstarší lidé. Zaměstnanci v regionálním školství se mohli k očkování přednostně registrovat od 27. února do 28. března. Profesní skupina akademiků se ale zatím prioritně neočkovala.


Akademický senát Univerzity Karlovy dnes vládu jednoznačně vyzval, aby zveřejnila důvody, proč nepřikládá spuštění výuky na vysokých školách jasnou prioritu. Podobně jako již dříve Česká konference rektorů také požadoval, aby vláda urychleně umožnila očkování akademiků.


V současné době je registrace k očkování otevřená pro všechny starší 55 let, přednost mají také mladší pacienti s vybranými nemocemi. Ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo, že od 3. května se budou moct k očkování proti covidu-19 hlásit i lidé mladší 55 let, kteří pečují o nemocné.


očkování akademiků - leták MZČR


TEXT: ČTK

FOTO: Vladimír Šigut.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám