19. srpna 2021

Univerzita Karlova se aktivně zapojuje do přípravy programových priorit Národního plánu obnovy (NPO), jehož vyhlášení se připravuje v nejbližších týdnech – blíže např. zde: https://www.planobnovycr.cz. Vzhledem k významu a rozsahu vědecké práce na UK má univerzita přirozeně ambici účastnit se všech programových priorit, které NPO předkládá. Protože se ale jedna výzkumná organizace může v rámci NPO zapojit právě jen jedním projektem v každé programové prioritě, jmenoval J. M. rektor koordinátory, kteří zahajují přípravu projektů v rámci jednotlivých programových priorit. Těmito koordinátory za UK jsou tito naši kolegové:

Socioekonomické dopady systémových zdravotních rizi

Prof. Ing. Štěpán Jurajda, Ph.D.

Výzkum v oblasti infekčních chorob a virologie

RNDr. Ruth Tachezy, Ph.D.

Výzkum v oblasti neurověd, neurodegenerativních chorob a psychiatrie

Prof. MUDr. Robert Jech, Ph.D.

Výzkum metabolických onemocnění a kardiovaskulárních chorob

Prof. MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA

Onkologický výzkum

Prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.