• Aktuality

Aktuality

25. května 2022

Rektorka přijala hokejový tým, vítěze univerzitní ligy

V úterý odpoledne zavítali do Karolina členové týmu UK Hockey Prague, reprezentující Univerzitu Karlovu v univerzitní hokejové lize. Mimojiné se pochlubili Pohárem Jana Palacha za triumf v prestižní soutěži univerzit.Hokejisty i členy realizačního týmu přivítala rektorka Milena Králíčková, která poděkovala za vzornou reprezentaci univerzity. A využila i příležitosti zeptat se studentů na jejich nápady ke zlepšení služeb nebo případné inovace. „Například padla otázka na vylepšení systému SIS a paní rektorka nás ujistila, že konkrétně na tom se usilovně pracuje,“ prozradila magazínu Forum manažerka týmu UK Hockey Prague Michaela Vošahlíková. „Všichni jsme si setkání s paní rektorkou velmi užili a těšíme se na prohloubení univerzitní spolupráce,“ dodala.


„Paní rektorka byla velice příjemná a bylo vidět, že to pro ni není jen formální setkání, ale že ji hokej opravdu baví. Ostatně několikrát navštívila naše zápasy osobně i se svými dcerami,“ doplnil trenér UK Hockey Prague Aleš Hybner. Ten vyzdvihl i podporu fanoušků a práci fanklubu a slíbil, že se jeho tým popere o vítězství i v další sezóně. „Cesta za obhajobou titulu bude dlouhá ale jiné ambice ani mít nemůžeme.“Tým UK Hockey Prague vyhrál základní část i play off první kompletní sezóny Univerzitní hokejové ligy (ULLH). Ta byla založena už v roce 2019, jenže kvůli koronavirové pandemii se u prvního ročníku neodehrálo play off a v druhé sezóně se dokonce odehrála pouze dvě utkání, než byl celý ročník ukončen.


Až sezóna 2021/22 nabídla kompletní porci zápasů a tým UK Hockey Prague si vedl skvěle - v osmnácti zápasech základní části prohrál jen třikrát a v play off zaváhal pouze během prvního zápasu semifinále s Olomoucí a prvním finále s Plzní. Rozhodující zápas finále sledovalo v pražském Edenu 1400 diváků a v prodloužení jej rozhodl Martin Dlabola, student 1. lékařské fakulty UK.V univerzitním týmu najdete zástupce 1. lékařské fakulty, 3. lékařské fakulty, Právnické fakulty, Fakulty tělesné výchovy a sportu, Pedagogické fakulty, Fakulty sociálních věd a také Matematicko-fyzikální fakulty. A ti si moc dlouhé léto neužijí - už koncem července proběhne tryout pro zájemce o hraní za UK a na začátku srpna se bude formovat tým pro další sezónu, která začne na podzim.


TEXT: Jiří Novák

FOTO: Hynek Glos

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám