30. května 2023

Vyjádření vedení UK k událostem na konferenci „VOGUE live – Future World: Longevity“

Univerzita Karlova se vyjadřuje ke konferenci časopisu Vogue konané dne 25. 5. 2023 v prostorách Fakulty humanitních studií UK: V rámci této konference došlo k politováníhodné situaci, která vyústila v přivolání Policie ČR. Takovéto jednání vedení Univerzity Karlovy odsuzuje.

Univerzita Karlova se zavazuje k podpoře akademického prostředí jako místa pro různorodé názory.

Univerzita musí sloužit jako prostor, ve kterém je umožněno vyjádřit svůj názor formou respektujícího dialogu za všech okolností. Otevřenost akademického prostředí je klíčovým prvkem naší společnosti a k podobným situacím proto již nesmí docházet.

Praha 30. 5. 2023

ZA SPRÁVNOST: