30. ledna 2024

Prezident Petr Pavel navštívil zázemí studujících Filozofické fakulty UK

V rámci akce Měsíc pro fakultu navštívil prezident Petr Pavel v pondělí 29. ledna 2024 přítomné studující v prostorách komunitních mobilních místností na náměstí Jana Palacha. Při velice neformální události, jíž byli přítomni i rektorka UK Milena Králíčková, děkanka FF UK Eva Lehečková a rektor UMPRUM Jindřich Vybíral, proběhla se studujícími diskuze nad řadou témat spojených zejména s procesem obnovy univerzitní komunity.

Prezident se poté společně s kancléřkou Janou Vohralíkovou zapojil do tvorby kolektivní plastiky nazvané Společná krajina, jež vzniká od 21. ledna 2024 tavením stovek svíček odklizených z pietních míst před hlavní budovou Univerzity Karlovy na Ovocném trhu a samotnou hlavní budovou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na nám. Jana Palacha.

Foto: Vladimír Šigut