26. září 2019

26. září: EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ V KAMPUSU HYBERNSKÁ

„Věřím, že tento festival je nejkrásnější oslava jazyků a jazykového vzdělávání. Zároveň je to také možnost načerpat tipy a motivaci k tomu, jak u učení cizích jazyků vydržet,“ říká o Evropském dni jazyků Eva Lehečková, jedna ze zakladatelů Knihovny řečí.

Rozhovor s Evou Lehečkovou přináší iForum.

„Návštěvníci Evropského dne jazyků si budou moct zahrát únikovou hru, objednat si zmrzlinu v různých jazycích světa, zlepšit si výslovnost v několika běžně učených jazycích, ale i absolvovat úvodní minikurz velmi exotického jazyka, protože právě hlavním tématem letošního ročníku jsou jazyky domorodé, ohrožené a vymírající. Podařilo se nám také navázat spolupráci s tradiční odpolední akcí Speak-dating, která se koná v Paláci Lucerna a kterou pořádá sdružení kulturních institutů EUNIC spolu se Zastoupením Evropské komise v České republice, a tak mohou zájemci během jednoho dne navštívit obě akce,“ dodává jazyková badatelka Lehečková.