• Aktuality

Aktuality


3. listopadu 2019

Máš knír a retro tepláky? Utíkej s plzeňskými mediky proti rakovině

Ve středu 6. listopadu ve 14 hodin (od 13:30 registrace) vyrazí na pětikilometrovou trať u Bolevecké koleje v Plzni všichni, kteří chtějí podpořit projekt Movember, zabývající se prevencí rakoviny prostaty a varlat a obecně mužským zdravím. Benefiční běh Movember „je dobrou výmluvou, proč se hýbat“, říkají jeho pořadatelé z Mezinárodní federace asociací studentů medicíny (IFMSA) a Ústavu tělesné výchovy na Lékařské fakultě UK v Plzni.


Podmínkou pro účast v Movember Retro Run  je knír a slušivé retro oblečení
Podmínkou pro účast v Movember Retro Run je knír a slušivé retro oblečení


Movember Retro Run, jak zní oficiální název benefičního běhu, je překážkový „survival“ běh na pět kilometrů, během kterého závodníci řeší různé úkoly. Účastní se ho šestičlenné týmy, přičemž základní podmínkou je vlastnit mužný knír; výjimka neplatí ani pro ženskou část týmu (v každém totiž musí být minimálně dvě zástupkyně něžného pohlaví).


K povinné výbavě účastníků neodmyslitelně patří též běžecké retro ošacení. Utáhněte gumu v pase od tepláků s lampasy, nebo na sebe hoďte šusťákovou soupravu v pastelových barvách, nasoukejte se do přiléhavých trik, vezměte si čelenky a podkolenky a vyběhněte… I letos se běží pod mottem: Atleti všech zemí, spojte se!


Účastnický poplatek činí 50 korun, celý tým tedy přispěje 300 Kč. Výtěžek z akce jde na konto nadačnímu fondu Movember CZ. „Situaci nám trochu zkomplikovala stavební rekonstrukce v části trasy, ale nakonec jsme se s tím poprali a na soutěžící čekají dva nové úkoly. Doufáme, že letošní, již sedmý ročník proběhne hladce a těšíme se na slušivé retro kostýmy a knírky,“ upřesňuje s úsměvem Jana Langová z IFMSA a dodává: „Letošní akci nás krásnými cenami pro vítěze podpořil nejenom Pauls Barber Shop, ale také kavárna a pražírna Orient Coffee a naše fakulta.“

Pravidelně se Movember Retro Runu účastní vícenež stovka kníratých běžců. Organizátory těší, že akce se šíří i mimo studentské kruhy. Stále je ještě čas nahlásit složení týmu včetně jeho názvu a kapitána na e-mail .


„Věřím, že si všichni vždy odnášejí skvělý pocit z toho, že udělali dobrou věc. Na umístění samozřejmě záleží, ale není to to hlavní. Je skvělé vidět, jak se účastníci vypořádávají s drsnými nástrahami tratě. V kolektivu se vždy lépe snáší únava, pot a špína,“ uzavírá Martin Červený, vedoucí Ústavu tělesné výchovy LF UK v Plzni, který stál u zrodu Movember Retro Runu a který stejně jako předchozí ročníky nebude ani letos na startu Movember Retro Runu chybět.


Zamakej, pobav se a podpoř dobrou věc! A 6. listopadu na startu na viděnou!
Foto: Archiv závodu Movember Retro Run

Datum: 3. 11. 2019

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


ALIANCE UK


Jak k nám