24. listopadu 2019

Informační den na UK je úspěšně za námi. Jaký byl?

Potenciální zájemci o studium na Univerzitě Karlově vědí, že nejvíce informací o své vysněné škole načerpají v rámci tzv. Informačního dne. Nejinak tomu bylo i letos. Tradiční akce se uskutečnila v soboru 23. listopadu v prostorách Přírodovědecké fakulty UK a 1. lékařské fakulty UK na pražském Albertově.

Zájemcům byla servírována nejen přehlídka v podobě zastoupení všech 17 fakult s informacemi o studijních programech, ale i nabídka přípravných studijních kurzů, možností studijních pobytů v zahraničí, ochutnávka zájmové činnosti či ubytování a stravování. Účastníci rovněž získali podrobnosti o přijímacím řízení pro akademický rok 2020/2021 a podmínkách studia. Ve Studentské kavárně v přízemí Purkyňova ústavu proběhla řada neformálních konzultací se současnými studenty o jejich zkušenostech se studiem.

Nedílnou součástí dne byl bohatý doprovodný program: Kromě komentované prohlídky kampusu na Albertově a Chlupáčova muzea historie země, lákala přítomné i Science Slam – soutěž, při které vědci prezentovali své nadšení pro vědu.

Těm, kdo Informační den na UK nestihli, UK Point doporučuje:

Přijďte za námi v lednu 2020 na Veletrh vzdělávání Gaudeamus Praha 2020, PVA Letňany

Text: iForum

Foto: René Volfík