• Aktuality

Aktuality


11. února 2020

UK se připojuje k oslavě Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě

Svět slavil – různými akcemi a zvláště pak s hashtagy na sociálních sítích – v úterý 11. února Mezinárodní den žen a dívek ve vědě OSN.


Přidala se samožejmě i Univerzita Karlova, která mimo jiné připravuje na březen zvláštní vydání magazínu Forum s tématem „Ženy na UK“, zajímavé akce i diskuse. Přesně měsíc po světových oslavách a v 50. jubilejním roce úmrtí první řádně jmenované profesorky UK Milady Paulové se bude konat v Karolinu rovněž seminář „Ženy ve vědě 2020“.


Více informací včetně programu naleznete na stránce zeny2020.cuni.cz


Seminář „Ženy ve vědě 2020“

KDY:

11. března 2020 (09:30 - 16:30)

KDE:

Vlastenecký sál, Karolinum


Cílem univerzity je k tématu žen ve vědě nadále přistupovat otevřeně a kriticky, jsme si vědomi, že je stále mnohé, co je zapotřebí zlepšovat. Jedná se o zásadní téma, které má celouniverzitní i obecně společenský dopad a relevanci a je velice důležité i pro budoucí utváření a směřování naší společnosti.* Jaké mají ženy na univerzitě podmínky a postavení?

* Jaké jsou dnes největší překážky pro další zlepšování těchto podmínek?

* Jaké sociální stereotypy panují v pohledu na ženy ve vědě v porovnání s jejich mužskými protějšky?

* Kdo jsou inspirativní ženy, které dosáhly významných vědeckých úspěchů, a přitom žijí plnohodnotný osobní a rodinný život?

* Tyto a řadu dalších otázek chceme ve vzájemné diskuzi otevřít na semináři, který by neměl být uzavřeným akademickým setkáním, ale naopak představovat živou, podnětnou a následně i celospolečenskou diskusi.


Univerzita Karlova zve na toto setkání mimo jiné laureátky Ceny Milady Paulové, významné vědecké a pedagogické osobnosti, zástupce institucí, které utvářejí vědecko-výzkumné prostředí v České republice a v neposlední řadě také úspěšné mladé vědkyně.


Srdečně zveme nejen ženy a dívky!


TEXT: redakce

FOTO: Shutterstock

Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám