25. února 2020

Pohybem proti obezitě

Celodenní akce v OC Quadrio

Součástí tématu obezity bude celodenní akce pro veřejnost, kterou Univerzita Karlova připravila pod názvem Pohybem proti obezitě. Jejím cílem je posílit prevenci občanů v oblasti nadváhy a obezity. Lidé si mohou přijít nechat zdarma do OC Quadrio změřit tlak, cukr v krvi, sestavit komplexní diagnostiku těla. Připraveno je poradenství o výživě, tipy, jak zdravě vařit či představení pohybových aktivit pro každého.

U příležitosti Světového dne obezity bude uspořádána tisková konference za účasti rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy, ministra zdravotnictví Mgr. Adama Vojtěcha, předsedy České lékařské společnosti J. E. Purkyně prof. Štěpána Svačiny a zakladatelky společnosti STOB PhDr. Ivy Málkové.

Tisková konference:

• Termín: středa, 4. března 2020