Univerzitní Rektorský sportovní den proběhne už tuto středu!

Ve středu 11. května se ruší veškerá výuka, proto opusťte přednáškové sály, zamkněte laboratoře, kanceláře a studovny, pozvěte své kolegy a kamarády a přijďte si užít jedinečnou atmosféru. Vybrat si můžete z akcí na všech sportovištích univerzity v Praze, Plzni a Hradci Králové.

9. května 2022

Dny firem na Matfyzu: Kariérní veletrh pro studenty

Kariérní veletrh Matematicko-fyzikální fakulty UK Dny firem 2022 proběhne 27. a 28. dubna vždy od 10 do 17 hodin v areálu Troja ve společném termínu pro všechny obory. Akce je určena především pro studenty MFF UK, vstup volný.

22. dubna 2022

Zaměstnávání zahraničních vědeckých pracovníků na UK

Pro všechny zaměstnance univerzity (nejen personalisty), kteří se věnují problematice zaměstnávání zahraničních pracovníků či jsou členy projektů s mezinárodním týmem vědců opět po roce nabízíme 21. dubna seminář, který poskytne přehled aktuálních informací o pobytech cizinců a souvisejícich tématech.

Kariéra v EU a předsednictví ČR v Radě EU z pohledu aktérů

Předsednictví ČR v Radě EU se blíží. Představitelé našich vládních úřadů s vámi budou sdílet jaké to je být součástí dění. Dozvíte se také o kariérních příležitostech po skončení českého předsednictví. Seminář proběhne 21. dubna 2022.

UKa! Vyhlašujeme granty pro studentské PR nápady

Jste hrdí studenti UK a chcete ukázat ostatním, že UK je skvělá škola? Právě pro vás je tu první kolo grantové výzvy UKa! Spojte síly s kolegy z dalších fakult UK či vysokoškolských ústavů UK a přihlaste svůj projekt. Více na webu UKa!

Částicová Praha 2022: Přihlašujte se do 30. dubna

Je to tady! Po čtyřech letech se bude opět konat Částicová Praha – týdenní pobyt v Praze pro středoškoláky. Uvidíte laboratoře zabývající se částicovou a jadernou fyzikou, popovídáte si s odborníky, postavíte si mlžnou komoru. K účasti na Částicové Praze 2022 bude vybráno 30 studentů.

Historicky první české finále oxfordské soutěže Map the System na UK

Sedm týmů z Univerzity Karlovy se utká o místo ve světovém finále, které proběhne v červnu v Oxfordu. A vy můžete být u toho! Zveme vás na slavnostní české finále, které se uskuteční 25. dubna od 16 do 19 h v Kampusu Hybernská nebo online (registrace nutná).

12. dubna 2022

Inovační snídaně: Jak pomáhají medici uprchlíkům?

Medici UK se od prvních dnů války na Ukrajině zapojili do humanitární pomoci v asistenčních centrech, kam denně přijíždějí stovky uprchlíků. O aktivitách iniciativy Medici na hlaváku budou hovořit hosté Inovační snídaně v úterý 19. dubna v Kampusu Hybernská.

11. dubna 2022

Nealkoholické pivo z Matfyzu k obědu zdarma!

Kdo ještě neměl příležitost ochutnat nealkoholické univerzitní pivo Slušné číslo, má teď možnost. Od 4. dubna budete v menzách Culina Carolina ve výdejní době obědů 10.45–14.30 potkávat zástupce Pivovaru Ferdinand, kteří vám nabídnou tuto novinku zcela zdarma.

4. dubna 2022

Benefiční hokejové utkání Přírodověda vs. Medici již tuto středu

Hokejisté fakultních hokejových týmů UK uspořádají benefiční utkání na pomoc lidem, které zasáhla ruská invaze na Ukrajinu. Hokejové utkání se uskuteční 16. března od 20 hod. na zimním stadionu Eden ve Vršovicích. Výtěžek z benefičního utkání bude poukázán na fond Paměť národa.

14. března 2022