Aktuality

Video záznam: Debata s oběma kandidáty na funkci rektora UK

V pátek 15. října proběhla na půdě Akademického senátu UK takřka šestihodinová debata s prof. Milenou Králíčkovou a s prof. Michalem Stehlíkem, kteří kandidují na funkci budoucího rektora Univerzity Karlovy.

15. října 2021

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

30. září 2021

Téměř osmdesát procent lidí považuje UK za „nej“ vysokou školu v Česku

Univerzita Karlova zaujímá první místo mezi TOP 10 univerzitami, které si Češi dovedou spontánně vybavit. Povědomí o ní mají tři čtvrtiny lidí a 79 % z nich ji považuje za nejlepší vysokou školu v Česku. Vyplývá to z průzkumu, který pro UK letos v létě provedla agentura Ipsos.

21. října 2021

Katolická teologická fakulta zvolila kandidáta na děkana

Dne 20. října 2021 byl akademickým senátem dle Jednacího řádu AS KTF UK zvolen kandidát na funkci děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Stal se jím prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D.

20. října 2021

Obrazem: Poklepání základního kamene Kampusu Albertov

Zástupci Univerzity Karlovy, hlavního města Prahy a Vlády ČR poklepali základní kámen Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká pracoviště MFF UK, PřF UK a 1. lékařské fakulty UK. Studenty a vědce by měl přivítat nový kampus v akademickém roce 2026/2027.

19. října 2021

Poprvé: Univerzita Karlova rozesílá dotazník spokojenosti

V nejbližších dnech zaměstnanci Univerzity Karlovy najdou ve svých e-mailových schránkách dotazník spokojenosti, který si klade za cíl získat data pro další směřování univerzity v oblasti personální politiky a plánu rovných příležitostí. „‎Všichni zaměstnanci mají vůbec poprvé možnost se systematicky vyjádřit k fungování univerzity, věřím, že toho využijí,“‎ říká rektor Tomáš Zima.

19. října 2021

Matfyzáci to voličům spočítali: výsledky znali už při sčítání

Marek Omelka a Ondřej Týbl z Matfyzu vyvinuli pro iRozhlas unikátní predikční model výsledku parlamentních voleb. Odhad pracoval s postupně přibývajícími průběžnými daty, a byl tak neustále zpřesňován. Zatímco ostatní média během sčítání volebních hlasů „pouze“ informovala o aktuálních číslech od Českého statistického úřadu, tento model dokázal výrazně přesněji odhadnout finální výsledky.

Jan Veselý: Inovační laboratoř v Hybernské tříbí nápady

„Nejde ani tak o získané dovednosti. Jde mi hlavně o to, aby účastníci překonali sebe sama; je to zážitkový kurz, ve kterém studenti neustále překračují svoji komfortní zónu,“ říká Jan Veselý z Inovační laboratoře v Kampusu Hybernská, pod jehož vedením se „otužují“ nápadití studenti.

13. října 2021

Eriksen: Třeba nám dojde, že opravdu není možné mít vše

S věhlasným norským antropologem Thomasem Hyllandem Eriksenem interview o tom, jak se v moderním světě střetává otevřenost s touhou po starých pořádcích, jak pandemie načas zastavila „přehřívání“ civilizačního růstu i o české mentalitě.

12. října 2021

UK, IKEA a neziskový sektor společně proti násilí v blízkých vztazích

Smyslem prostoru Kampus Hybernská je propojovat akademický, soukromý, neziskový a veřejný sektor. Jak tato koalice v praxi funguje, představili ve čtvrtek 7. 10. autoři projektu Univerzity Karlovy Hyb4City na vysoce aktuálním a závažném tématu násilí v blízkých vztazích.

11. října 2021

Workshop na podporu podnikání pro studenty Univerzity Karlovy

Máte podnikavého ducha? Láká vás vlastní podnikání? Nastartujte ho bez zbytečných rizik a investic. Ve vzdělávacím kurzu, který se skládá z 8 setkání, krok za krokem přetvoříme tvůj nápad v reálný byznys. Podzimní běh kurzu Podnikni to! na UK začíná 20. října 2021. Kurz je otevřen pro všechny studenty UK bez rozdílu fakulty a studijního oboru.

6. října 2021

Nové univerzitní varhany slavnostně vysvěceny a „rozehrány“

Bachova Fuga se stala tou vůbec první, kterou si vyslechli návštěvníci koncertu v Karolinu. Varhaník Jan Kalfus hrál na nový nástroj, jenž na úvod večera vysvětil Dominik kardinál Duka.

6. října 2021
Všechny aktuality >
Video


Kalendář
Říjen 2021
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

E-mailová komunikace v angličtině

21. října 2021

Chcete aby Vaše e-maily v angličtině byly výstižné a bez chyb? SWC UK nyní nabízí tříhodinový interaktivní seminář zaměřený na úskalí e-mailové komunikace v angličtině. Zveme všechny zaměstnance UK!

Opevněná krajina

30. září 2021 – 22. října 2021

Výstava netradiční formou představí různé typy pramenů týkajících se východních Krkonoš a roku 1938, tedy výstavby československého opevnění, každodennosti ve stínu bunkrů, obecních voleb, obsazení Krkonoš německou armádou apod. Příběh tří kamarádů – badatelů (historičky, archeoložky a etnologa) provede návštěvníky procesem odhalování minulosti. Takřka detektivní pátrání je zavede do terénu, paměťových institucí v Čechách i v Německu, na kávu k pamětníkům, soukromým sběratelům či odborníkům i do virtuálního světa internetových databází. Výslednice jejich příběhů se tak poskládá z výpovědi knih a časopisů, archivních materiálů, historických fotografií, filmů, vzpomínek. Návštěvníkům bude přitom poskytnut obecný návod, jakými cestami se při pátrání za otázkami minulosti vydat.

Všechny události >
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám