Aktuality

Rozhovory s postdoktorandy UK v novém podcastu

Bývalí i současní postdoktorandi hovoří v sérii rozhovorů v novém podcastu na uložištích Spotify, Apple a Google o svých zkušenostech a přínosech z postdoktorandských pobytů na UK i v zahraničí, o adaptaci na místní akademickou komunitu,možnostech výzkumu a aktivitách např. v Kampusu Hybernská.

15. března 2023

Co pojí Karlovku se St. Andrews? Nejen seed-funding

„Společný program počátečního financování, seed-funding, spojuje výzkumníky z Univerzity Karlovy a University of St Andrews,“ píší Joseph North z elitní skotské univerzity a Jaromír Soukup z Centra strategických partnerství Univerzity Karlovy.

10. března 2023

Trojka slavila MDŽ moderně. Se Ženami, které inspirují

U příležitosti Mezinárodního dne žen upořádala 3. lékařská fakulta UK konferenci zaměřenou na rovné příležitosti ve společnosti a vědě. Pozvala na ni sedmnáct výjimečných žen různorodých profesí. Na půdě Trojky šlo o vůbec první akci, týkající se tohoto tématu.

10. března 2023

Centrum péče o duši nabízí nejen duchovní podporu

Pandemie a válka na Ukrajině otřásly i silnějšími jedinci. I proto vzniklo Centrum péče o duši Univerzity Karlovy, kam se s pochybnostmi, otázkami i strachy mohou obracet studenti a zaměstnanci univerzity. Zázemí našlo v Kampusu Hybernská.

9. března 2023

Podstatné je pohodlí, ví krejčová univerzitních talárů

Tento příběh začal před osmi lety v univerzitní převlékárně, kde studentka FHS UK Alena Foglová čekala před vystoupením s projevem na bakalářských promocích. Aby zahnala nervozitu, prohlížela si pověšené univerzitní taláry a prohlásila, že by je dokázala ušít také.

8. března 2023

Stop-time: Prorektor Kuklík nejen o ombudsmance UK

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. V nové epizodě vysvětluje úlohu univerzitní ombudsmanky prorektor pro akademické kvalifikace Jan Kuklík. Mimo jiné rozebírá i téma vytváření prostředí rovných příležitostí na UK. Moderuje Martina Vrbová.

7. března 2023

Univerzita Karlova podepsala memorandum s Českou televizí

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a generální ředitel České televize Petr Dvořák v pondělí 6. března uzavřeli memorandum, jež deklaruje vůli ke vzájemné spolupráci v oblasti vědy a vzdělávání. Otevírá nové možnosti v propagaci vybraných událostí, aktivit a akcí pořádaných univerzitou.

6. března 2023

Konference Primus Day: Karolinum zaplnila špičková věda

Již více než 140 mladých nadějných vědců a vědkyň získalo interní podporu Primus, která jim umožňuje osamostatnění se a založení nových výzkumných skupin na Univerzitě Karlově. Ve čtvrtek 2. března se na osmdesát „Primusáků“ sešlo na konferenci Primus Day.

5. března 2023

Centrum vizuální historie Malach: Most mezi badateli a vývojáři

„Snažíme se být prostředníky mezi programátory a koncovými uživateli archivů. Zprostředkováváme vzpomínky pamětníků, zejména holocaustu, což jsou specifická data, s nimiž se musí nakládat citlivě,“ říkají koordinátoři Centra vizuální historie Malach, jenž funguje na Matfyzu už třináct let.

2. března 2023

Pracovat pro instituce EU? Studentům radil ministr Bek

„Učte se cizí jazyky, alespoň tři. Angličtina je minimum. Na vyšších manažerských pozicích v evropských institucích se používá francouzština. A nejlépe je umět ještě jeden jazyk,“ nabádal studenty při středeční debatě na půdě Univerzity Karlovy ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

2. března 2023

Podporu dostaly další projekty rozvíjející spolupráci v rámci 4EU+

Univerzita Karlova vyhlásila výsledky již pátého ročníku akademických mini-grantů na podporu spolupráce v rámci aliance 4EU+ a druhého ročníku mini-grantů studentských. V letošním roce bude podpořeno celkem 34 projektů a společných iniciativ reagujících na výzvy a problémy, kterým dnešní svět čelí.

28. února 2023

Rektorka poděkovala úspěšným florbalistům a hokejistům

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková poděkovala studentům, kteří nás úspěšně reprezentovali na velkých sportovních akcích. Do Karolina přišli florbaloví vicemistři světa, bronzové hokejistky z Univerziády a tým hokejistů, který ovládl Hokejovou bitvu univerzit.

28. února 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.VideoKalendář
Březen 2023
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí

20. března 2023 – 3. dubna 2023

DOKTORANDI

Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Nenechávej svůj výzkum jen za zavřenými dveřmi, ale ukaž ho veřejnosti! Nauč se, jak vhodně natočit svůj výzkum a jak na postprodukci.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám