Aktuality

Výběrové řízení na prodej nemovitosti v Plzni

Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Plzni, vyhlašuje opakované výběrové řízení na prodej budovy Procháskova ústavu v Plzni. Nemovitost se prodává prostřednictvím elektronické aukce, která se bude konat 26. června 2023. Jediným hodnotícím kritériem výběrového řízení bude celková výše kupní ceny.

28. dubna 2023

Zrakově postižení předvedli na FTVS UK sportovní výkony

Čtyři dny plné sportu prožily slabozraké a nevidomé děti z celé ČR na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze, kde se setkaly při konání každoročních Sportovních her pro zrakově postiženou mládež. V celé řadě sportovních disciplín otestovaly svou sportovní zdatnost a vytrvalost.

31. května 2023

V Karolinu proběhl benefiční koncert na podporu středoškoláků

V pondělí 29. května v podvečer proběhl ve Velké aule Karolina Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu UK, jež se zaměřuje na podporu talentovaných středoškolských studentů, kterým pomáhá rozvíjet jejich nadšení pro vědu. Důležitost podpory mladých talentů ve svém úvodním projevu zdůraznila mimo jiné i Klára Jelínková, viceprezidentka Harvardovy univerzity.

30. května 2023

Vyjádření vedení UK k událostem na konferenci časopisu Vogue

Univerzita Karlova se vyjadřuje ke konferenci časopisu Vogue konané dne 25. května 2023 v prostorách Fakulty humanitních studií UK: V rámci této konference došlo k politováníhodné situaci, která vyústila v přivolání Policie ČR. Takovéto jednání vedení Univerzity Karlovy odsuzuje.

30. května 2023

Pod čepicí shrnuje, co studenti chtějí vědět o Karlovce

Která lékařská fakulta je nejlepší? Jak se naučit učit? Jsou teologické fakulty jen továrnou na faráře? Proč jsou bioinformatici superhrdinové? I na tyto otázky (nejen) středoškolákům a středoškolačkám odpovídá podcastová série Pod čepicí UKa! 

29. května 2023

Autoři projektu Aignos: ChatGPT není chytřejší Google

„ChatGPT rozkopl dveře světa umělé inteligence, nicméně jedná se jen o jednu z mnoha aplikací. A podobně se i my snažíme koncipovat naše workshopy. Dáváme nástrojům umělé inteligence kontext,“ říkají zakladatelé projektu Aignos Martin Richter a Ondřej Hrách.

26. května 2023

Doktorka Svobodová získala stříbrnou pamětní medaili UK

Vědecká rada UK na svém pravidelném zasedání ve čtvrtek 25. května ocenila stříbrnou pamětní medailí práci doktorky Hany Svobodové, přednostky Ústavu ošetřovatelství 3. LF UK. Pamětní medaili předal prorektor pro akademické kvalifikace profesor Jan Kuklík.

25. května 2023

Profesor Václav Smil: Učme lidi poznávat základy života

Vysokoškolského profesora, světově proslulého propagátora vědy a spisovatele Václava Smila ocenila Univerzita Karlova, jeho alma mater, i Česká geografická společnost. Ve Velké geologické posluchárně byl prostor i na zajímavou debatu.

24. května 2023

Česká univerzitní polonistika slaví sto let. Začínala na UK

Česká, ale i slovenská  polonistika slaví sté výročí od svého vzniku, který je spjat i s Univerzitou Karlovou a polským vědcem Marianem Szyjkowským. Expertů na dějiny i současnost polonistiky se ptal Wojciech Bednarek z Polského institutu v Praze.

23. května 2023

V Didaktikonu proběhlo setkání partnerů Matfyzu

V pondělí 22. května proběhlo setkání firemních partnerů Matematicko-fyzikální fakulty UK, kteří formálně spolupracují v rámci Partnerského programu MFF UK. Setkání se letos konalo ve vzdělávacím centru Didaktikon.

23. května 2023

Konference u příležitost 150. výročí narození profesora Němce

Přírodovědecká fakulta UK svolává na dny 8. a 9. června 2023 konferenci, která přiblíží výjimečnou osobnost – profesora Bohumila Němce – vědce, aktivně vystupujícího veřejného činitele a myslitele, a v neposlední řadě též zakladatele pražské Přírodovědy.

22. května 2023

Univerzitní ligy: Florbalistky slaví titul, volejbal dvojí stříbro

Florbalistky Univerzity Karlovy obhájily titul v univerzitní lize, když ve finále turnaje porazily reprezentantky Ostravské univerzity. Úspěšná byla Karlovka i ve volejbale, kde mužské i ženské týmy skončily stříbrné, basketbalistky obsadily v lize třetí místo.

19. května 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.VideoKalendář
Květen 2023
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mathematical Modelling, Numerical Analysis and Scientific Computing

28. května 2023 – 2. června 2023

Konferenci organizuje Evropská matematická společnost (EMS) ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK pod záštitou centra Jindřicha Nečase pro matematické modelování. Více zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám