Aktuality

UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

4. dubna 2022

Laboratorní metody v asistované reprodukci: Přihlašujte se na kurz

Nenechte si ujít akreditovaný kvalifikační kurz, který je určen pro absolventy magisterského studijního oboru přírodovědného zaměření. Přihlásit se mohou i studenti, kteří nejpozději k prvnímu dni konání kurzu absolvují magisterské studium. Výuka bude probíhat v září 2022, uzávěrka přihlášek je 15. srpna.

8. srpna 2022

Film i kniha vyprávějí příběhy huňatých a opeřených Pražanů

Pokud chcete na výlet za přírodou, vyražte do Prahy. Ano, čtete správně. Česká metropole je co do počtu i druhové rozmanitosti rostlin i živočichů unikátní v celé Evropě. Nevěříte? Přesvědčí vás o tom nový film a kniha Planeta Praha, na jejichž vznik dohlížel i biolog Ondřej Sedláček z PřF UK.

4. srpna 2022

Věda je pro Pavla Osmančíka nástrojem proti vyhoření

E-mail oznamující, že bude oceněn Českou hlavou, zprvu Pavel Osmančík považoval za spam. „Znal jsem jen hlavní cenu, a říkal si: Tu přeci dostávají letití elitní vědci, co už mají řadu výzkumů za sebou,“ tvrdí profesor 3. lékařské fakulty UK.

3. srpna 2022

Nadační činností za lepší univerzitu. Můžete se připojit

Jak podporovat kreativitu lidí na univerzitě a jejich pozitivní působení v české společnosti? Tomu se věnuje nový – a ještě ne zcela známý – Nadační fond UK, který byl založen koncem loňského roku. Podpořil již řadu bohulibých aktivit; přispět mohou i dárci.

29. července 2022

Aliance 4EU+ rozšířená o Univerzitu v Ženevě uspěla s 1CORE!

Projekt One Comprehensive Research European University (1CORE) byl vybrán pro financování ve výzvě Erasmus+ Evropské univerzity vypsané Evropskou komisí. Aktivity, které Aliance bude v rámci nového projektu rozvíjet, navazují na úspěšný pilotní projekt, v němž se podařilo nastartovat budování integrovaného univerzitního systému.

28. července 2022

Cesta na Oxford a zpět. Úspěšný Bezouškově kauze navzdory

Strukturní neurobiolog Daniel Rozbeský zkoumá, jak „zatáčejí neurony“. Druhým rokem vede vlastní výzkumnou skupinu Strukturní neurobiologie na PřF UK ve výzkumném centru BIOCEV. Sedm let předtím působil jako postdoktorand v Oxfordu. 

26. července 2022

Optické iluze baví, ale také objasňují fungování mozku

Neckerova krychle, kterou chvilku vidíme shora a za moment z podhledu. Šaty, jež jednomu připadají zlatobílé a druhému modročerné. Optické iluze fascinují každého, ale jen málokdo dokáže vysvětlit, proč existují. Jedním z nich je přednosta Ústavu lékařské biofyziky LFHK UK Jan Kremláček.

25. července 2022

Úkol Evropa: Pásmo šestice debat o EU startuje v Hybernské

Česko již podruhé předsedá všem členským státům v Radě EU. K veřejné debatě o klíčových evropských tématech chce přispět i Univerzita Karlova v rámci šesti veřejných debat v Kampusu Hybernská, jež nesou název Úkol Evropa. Prvními diskutéry budou 25. července diplomatka Milena Vicenová a ministr Mikuláš Bek.

22. července 2022

Aleksi Šedo: NÚVR je největší projekt akademické onkologie

Národní ústav pro výzkum rakoviny (NÚVR) je „největší“ pětinou programu EXCELES a profesor Aleksi Šedo jeho hlavním řešitelem. Jedenáct institucí v něm spojí své kapacity na dobu tří a půl let. Činnost zahájily počátkem června.

20. července 2022

Běh pro EU: Vítězství je skvělé, ale přátelství ještě lepší

Jak rozeběhnout české předsednictví v Radě EU? Počátkem července k tomu v Bruselu přispěl i originální koncept společného běhu přátel – jako připomínka Zátopkova duelu s francouzsko-alžírským běžcem. Univerzitu Karlovu reprezentovali Lenka Henebergová a Jaromír Soukup.

19. července 2022

Češi uspěli na Mezinárodní biologické olympiádě v Jerevanu

Marek Pavlica získal zlatou medaili a skončil pátý v absolutním pořadí z více než 250 soutěžících z 64 zemí. Daniel Čičovský získal stříbro a Matěj Pokorný s Matějem Vostrčilem vybojovali bronz. Výpravu vedli profesor Jan Černý a doktorka Lenka Libusová z Přírodovědecké fakulty UK.

19. července 2022
Všechny aktuality >
Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách

a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.
VideoKalendář
Srpen 2022
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Ukrajinská sonda diplomatická s Petrem Kolářem

8. srpna 2022

KDY: 18.00–20.00

KDE: Kampus Hybernská, Budova A, 3. patro

Je válka pokračováním politiky jinými prostředky? Jak mohou evropští politici a diplomaté ovlivnit válku na Ukrajině? Hostem M. Koldinské je diplomat Petr Kolář. Více informací zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám