Aktuality

Rozcestník: Kde hledat psychologickou pomoc a podporu

Rozcestník užitečných kontaktů psychologické pomoci a podpory na UK i mimo UK, v souvislosti s tragédií na Filozofické fakultě. Podpora je dostupná pro studující, vyučující a zaměstnankyně a zaměstnance z celé Univerzity Karlovy. Neváhejte se v případě potřeby na odbornou krizovou pomoc obrátit.

17. března 2024

UK hostila setkání vysokoškolských kariérních center

Univerzita Karlova hostila setkání kariérních center sedmnácti českých vysokých škol. „Je to skvělá příležitost k výměně zkušeností, sdílení know-how i sledování trendů nejen na pracovním trhu,“ říká Kateřina Hovorková, jedna z organizátorek této třídenní akce a vedoucí Oddělení informačních služeb a Kariérního centra UK.

14. června 2024

23 nových profesorů a profesorek UK převzalo své jmenovací dekrety

Velká aula Karolina Univerzity Karlovy se 13. června 2024 stala dějištěm slavnostního předání jmenovacích dekretů novým profesorkám a profesorům ČR. Z rukou prezidenta republiky Petra Pavla a Mikuláše Beka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy, je převzalo celkem sedmdesát pět osobností. Čtrnáct z nich je z Karlovky.

13. června 2024

Vítězka soutěže Měníme svět pohybem propojuje psychologii a sport

Daří se ji pomáhat lidem jako psycholog a zároveň zlepšovat i jejich fyzickou kondici. Barbora Matějčková zvítězila v posledním ročníku soutěže Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Měníme svět pohybem s projektem Psycholog ve sportovní organizaci.

13. června 2024

Kariéra v EU? Inovativní kurz pomůže s procesem výběrových řízení

UK podporuje projekt, jehož cílem je zvýšení počtu Čechů a Češek v institucích Evropské unie. Spolu s VŠE pořádá kurz Gateway to the EU Institutions, který má pomoci zesílit hlas ČR v Unii. V pondělí 10. června se setkali ve Vlasteneckém sále Karolina další úspěšní absolventi a absolventky tohoto kurzu, kteří díky němu posílili svou šanci na rozvoj kariéry také na celoevropské úrovni.

12. června 2024

UK se drží ve světové špičce „udržitelných“ univerzit

Univerzita Karlova podporuje konkrétní udržitelné projekty, které zlepšují prostředí na univerzitní půdě i mimo ni. Podle dnes vydaného světového žebříčku Times Higher Education University Impact Rankings si zároveň stabilně drží také unikátní postavení mezi světovými univerzitami, které o udržitelný rozvoj systematicky usilují. V konkurenci všech hodnocených českých VŠ se UK umístila nejvýše.

12. června 2024

Univerzita Karlova podpořila vědce ze subsaharské Afriky

Univerzita Karlova úspěšně uzavřela svůj první ročník v programu Coimbra Group Scholarship Programme for Young African Researchers, jehož hlavním cílem je nabídnout mladým vědcům ze zemí subsaharské Afriky příležitost rozšířit své akademické portfolio prostřednictvím krátkodobé stáže na jedné z evropských univerzit

11. června 2024

Rektorka Milena Králíčková je 22. nejvlivnější ženou Česka

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková obsadila 22. místo v nedávno zveřejněném prestižním žebříčku Forbes Nejvlivnější ženy Česka 2024. Magazín Forbes tento žebříček sestavuje již po třinácté a najdete v něm hned dvě stě inspirativních političek, právniček, podnikatelek, manažerek, vědkyň, investorek, filantropek a spousta dalších žen, které mění Česko k lepšímu.

10. června 2024

Monika Ladmanová: Příležitost musí dostávat i ženy

Je jednou z nejvýše postavených Češek v institucích Evropské unie. Má zkušenosti z neziskového sektoru, byznysu i veřejné správy. Působila v kabinetu eurokomisařky Věry Jourové. Dnes je Monika Ladmanová vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.

7. června 2024

ČKR představuje iniciativu „Vysoké školy pro společnost“

V loňském roce byla při České konferenci rektorů (ČKR) zřízena Pracovní skupina pro třetí roli vysokých škol (VŠ), která připravila iniciativu s názvem „Vysoké školy pro společnost“. Třetí role spočívá v úzkém propojení VŠ se společností v nejširším smyslu slova.

6. června 2024

Univerzita Karlova patří i nadále do TOP 250 světových vysokých škol

Univerzita Karlova je dle čerstvě vydaného žebříčku QS World University Rankings 2025 po roce opět mezi 250 nejlepšími univerzitami a patří tak mezi 1,5 % nejlepších vysokých škol na světě. Oproti loňskému roku si navíc polepšila o dvě příčky a umístila se tak na 246. místě.

5. června 2024

Prosba Univerzity Karlovy o etický přístup a mediální klid

Univerzita Karlova (UK) pokračuje i půl roku po tragické události na Filozofické fakultě (FF UK) v poskytování finanční, psychologické a krizové podpory. Zároveň prosí představitele české mediální scény o ohleduplnost a citlivý přístup v jednotlivých a konkrétních mediálních reakcích vůči rodinám obětí střelby na FF UK z prosince 2023.

4. června 2024
Všechny aktuality >
Informace k událostem na FF UK#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Video


Kalendář
Červen 2024
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Prof. Abass Alavi – Multidisciplinary Nuclear Medicine: New Trends in Research and Practice

17. června 2024

Zveme Vás na přednášku mezinárodně uznávaného odborníka na nukleární medicínu Abasse Alaviho, lékaře a vědce íránského původu, který celý svůj život zasvětil nukleární medicíně. Na University of Pennsylvania v USA se stal průkopníkem klinického využití pozitronové emisní tomografie (PET). Na přednášku je nutné se registrovat. Více informací zde.

17. června od 15.30 do 16.30

Akademický klub 1. LF UK, Karlovo nám. 40, Praha 2

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám