Aktuality

Dopis rektorky studujícím k situaci na Blízkém východě

Vážené studentky, vážení studenti, jsem nesmírně smutná ze současných událostí, agrese a násilí týkající se přímo či nepřímo některých z vás. Pokládám naši Univerzitu Karlovu jako celek za prostředí, které zajišťuje nejen ideální podmínky pro výuku, studium a výzkum, ale i pro bezpečnou, klidnou a respektující vzájemnou komunikaci.

14. října 2023

Rektorka Králíčková poděkovala úspěšným sportovcům

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková poděkovala za skvělou sportovní reprezentaci univerzity v roce 2023 několika studentům a kolektivům. Do Karolina dorazila družstva florbalistek, basketbalistek a hokejistů, přišly také veslařky, a několik zástupců individuálních sportů.

4. prosince 2023

Kariéru v institucích EU mohou udělat i jaderní fyzici nebo biologové

V institucích Evropské unie pracuje stále výrazně méně Čechů a Češek, než kolik by vzhledem k velikosti ČR mělo. Co s tím? Tomuto tématu se věnovala konference, kterou společně uspořádaly 1. prosince ve Vlasteneckém sále Karolina Univerzita Karlova, Zastoupení Evropské komise v ČR a Vysoká škola ekonomická.

1. prosince 2023

Vědecká rada UK udělila jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile

Dne 30. listopadu 2023 z rukou rektorky Mileny Králíčkové převzali pamětní medaile slovutní mistři svého oboru, a to u příležitosti dosažení významných životních jubileí. Stalo se tradičně v rámci zasedání Vědecké rady Univerzity Karlovy. Blahopřejeme!

30. listopadu 2023

Nový kampus LF UK v Plzni na Lochotíně je Stavbou roku 2023

Výstavbou kampusu na Lochotíně si Lékařská fakulta v Plzni UK po 77 letech splnila sen mnoha generací. Stavba zabodovala dokonce v soutěži Plzeňského kraje, a navíc jí od listopadu patří i křišťálová lahev za Stavbu roku 2023.

29. listopadu 2023

Zuzana Moťovská, srdcařka s Českou hlavou, je týmový hráč

Stala se historicky první ženou, mezinárodně uznávanou českou vědkyní, kterou zdobí Česká hlava. Profesorka Zuzana Moťovská ze 3. lékařské faulty UK obdržela nejprestižnější vědecké ocenění – Národní cenu vlády za rok 2023 – za výjimečný celoživotní přínos v oblasti kardiologie.

27. listopadu 2023

Proč studovat na Karlovce? Studenti odpovídali studentům

Téměř patnáct set zájemců o studium na Univerzitě Karlově přišlo v sobotu do budovy Právnické fakulty, kde probíhala akce Na Karlovku. Čekaly je tu přednášky vedení UK i zástupců fakult, bohatý doprovodný program, ale hlavně: současní studenti Karlovky, kterých se mohli ptát na všechno, co je zajímá.

27. listopadu 2023

Známe držitele „českých nobelovek“. Česká hlava patří kardioložce z UK

V pátek 24. listopadu došlo na odtajnění laureátů českých nobelovek, nejvyšších vědeckých ocenění – Česká hlava 2023. Ze sedmi udělovaných cen berou hned tři osobnosti Univerzity Karlovy. A to včetně ocenění nejvyššího: Národní cenu vlády ČR poprvé v historii opanovala žena!

24. listopadu 2023

Supply Chain Resilience Center: spolupráce mezi UK a Tchaj-wanem

Univerzita Karlova a její fakulty zahájily ve spolupráci s tchajwanskou vysokou školou National Chengchi University společný projekt a založily Supply Chain Resilience Center. Univerzity budou společně zkoumat odolnost dodavatelských řetězců. Centrum je součástí tzv. multiprojektu, v němž tchajwanská vláda podporuje rozvoj polovodičového prostředí v České republice.

24. listopadu 2023

Zahalte se do oranžové: Kampaň OSN proti násilí na ženách

Valné shromáždění OSN vyhlásilo 25. listopad Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. U příležitosti tohoto dne se koná šestnáctidenní celosvětová kampaň Orange the World, jejímž cílem je upozornit na genderově podmíněné násilí páchané na ženách. Tuto kampaň plně podporuje také UK a pořádá při té příležitosti řadu akcí.

24. listopadu 2023

Přírodovědci z UK získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

Zooložka Zuzana Musilová a biolog Matyáš Fendrych, oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, získali Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Nyní tak mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů získávají, konsolidovat své vědecké týmy a dále bádat ve svých oborech. Gratulujeme!

23. listopadu 2023

UK a AstraZeneca uzavřely memorandum o spolupráci

Univerzita Karlova a přední globální biofarmaceutická společnost AstraZeneca dnes podepsaly Memorandum o spolupráci s cílem podpořit inovace ve vědě a vytvořit společný rámec pro rozvoj výzkumu a vzdělávání ve zdravotnictví a souvisejících oborech v České republice.

23. listopadu 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.VideoKalendář
Prosinec 2023
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

5. prosince 2023

Zveme vás na seminář o tom, jak propojit AI a péči o pacienty. Workshop povede doktorka Ivana Schnur, jež se věnuje problematice digitálního zdraví. Součástí programu bude například debata o využití virtuálních lékařských asistentů. Registrace zde.

5. prosince od 9.00 do 16.00

Malá aula, Karolinum, UK, Ovocný trh 5, Praha 1

Jak si usnadnit studium díky chytrým aplikacím

5. prosince 2023

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Obrazovky mobilů a počítačů nemusí být zdaleka jen pouhým vyrušením a rozptýlením. V současnosti existuje celá řada užitečných aplikací a nástrojů, které mohou studentům značně usnadnit život a ušetřit čas. Na workshopu si ukážeme aplikaci Notion, která se zvláště v zahraničí těší ohromné popularitě. Zjistíte, jak si díky ni plánovat a organizovat studium anebo jak si psát poznámky. Dále se naučíte pracovat s proslulou aplikací Anki, která slouží k tvorbě a učení se s kartičkami, které si díky speciálnímu algoritmu uložíte do paměti za minimum času. Na konci workshopu si ještě v rychlém tempu představíme dalších několik velmi užitečných aplikací (poznámky, hudba, produktivita, soustředění, automatizace atd...). Na workshop si přineste notebook.

Dobročinná akce

5. prosince 2023

Na Mezinárodní den dobrovolníků pořádáme dobročinnou komunitní akci, v rámci níž napíšeme pohlednice osamělým seniorům a seniorkám. Přijďte si užít předvánoční atmosféru a podpořit dobrou věc.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám