Aktuality

Dopis rektorky studujícím k situaci na Blízkém východě

Vážené studentky, vážení studenti, jsem nesmírně smutná ze současných událostí, agrese a násilí týkající se přímo či nepřímo některých z vás. Pokládám naši Univerzitu Karlovu jako celek za prostředí, které zajišťuje nejen ideální podmínky pro výuku, studium a výzkum, ale i pro bezpečnou, klidnou a respektující vzájemnou komunikaci.

14. října 2023

Zuzana Moťovská, srdcařka s Českou hlavou, je týmový hráč

Stala se historicky první ženou, mezinárodně uznávanou českou vědkyní, kterou zdobí Česká hlava. Profesorka Zuzana Moťovská ze 3. lékařské faulty UK obdržela nejprestižnější vědecké ocenění – Národní cenu vlády za rok 2023 – za výjimečný celoživotní přínos v oblasti kardiologie.

27. listopadu 2023

Proč studovat na Karlovce? Studenti odpovídali studentům

Téměř patnáct set zájemců o studium na Univerzitě Karlově přišlo v sobotu do budovy Právnické fakulty, kde probíhala akce Na Karlovku. Čekaly je tu přednášky vedení UK i zástupců fakult, bohatý doprovodný program, ale hlavně: současní studenti Karlovky, kterých se mohli ptát na všechno, co je zajímá.

27. listopadu 2023

Známe držitele „českých nobelovek“. Česká hlava patří kardioložce z UK

V pátek 24. listopadu došlo na odtajnění laureátů českých nobelovek, nejvyšších vědeckých ocenění – Česká hlava 2023. Ze sedmi udělovaných cen berou hned tři osobnosti Univerzity Karlovy. A to včetně ocenění nejvyššího: Národní cenu vlády ČR poprvé v historii opanovala žena!

24. listopadu 2023

Supply Chain Resilience Center: spolupráce mezi UK a Tchaj-wanem

Univerzita Karlova a její fakulty zahájily ve spolupráci s tchajwanskou vysokou školou National Chengchi University společný projekt a založily Supply Chain Resilience Center. Univerzity budou společně zkoumat odolnost dodavatelských řetězců. Centrum je součástí tzv. multiprojektu, v němž tchajwanská vláda podporuje rozvoj polovodičového prostředí v České republice.

24. listopadu 2023

Zahalte se do oranžové: Kampaň OSN proti násilí na ženách

Valné shromáždění OSN vyhlásilo 25. listopad Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. U příležitosti tohoto dne se koná šestnáctidenní celosvětová kampaň Orange the World, jejímž cílem je upozornit na genderově podmíněné násilí páchané na ženách. Tuto kampaň plně podporuje také UK a pořádá při té příležitosti řadu akcí.

24. listopadu 2023

Přírodovědci z UK získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

Zooložka Zuzana Musilová a biolog Matyáš Fendrych, oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, získali Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Nyní tak mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů získávají, konsolidovat své vědecké týmy a dále bádat ve svých oborech. Gratulujeme!

23. listopadu 2023

UK a AstraZeneca uzavřely memorandum o spolupráci

Univerzita Karlova a přední globální biofarmaceutická společnost AstraZeneca dnes podepsaly Memorandum o spolupráci s cílem podpořit inovace ve vědě a vytvořit společný rámec pro rozvoj výzkumu a vzdělávání ve zdravotnictví a souvisejících oborech v České republice.

23. listopadu 2023

Rektorka Oxfordu: Spolupracujme, to nás všechny posune

„Excelence a úspěch plodí další úspěch. Klíčem k úspěchu je přilákat skutečně kvalitní studenty a zaměstnance. Je skvělé mít úžasné budovy a zařízení, ale nakonec je to všechno o lidech,“ řekla magazínu Forum rektorka Oxfordské univerzity Irene Tracey.

22. listopadu 2023

Ministr Bek ocenil vynikající VŠ pedagogy, vědce i studenty

Ceny MŠMT v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu dnes převzali v budově Lichtenštejnského paláce vynikající studenti a absolventi, pedagogové a vědci z vysokých škol z celé republiky. Z Univerzity Karlovy je sedm laureátů z celkem 21 oceněných.

20. listopadu 2023

UK gratuluje Vladimíře Petrákové k zisku Aspen Leadership Award

Univerzita Karlova blahopřeje Vladimíře Petrákové k zisku Aspen CE Madeleine K. Albright Leadership Award. Těší nás, že Univerzita Karlova navázala spolupráci s Iniciativou Czexpats in Science, kterou Vladimíra Petráková spoluzaložila, a společně přispíváme ke změně českého vědecké prostředí.

19. listopadu 2023

Šestice nadějných vědců získala ceny Grantové agentury UK

Na slavnostním setkání ve Velké aule Karolina se 17. listopadu večer při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studenstva udílely také ceny Grantové agentury UK. Přišla si pro ně šestice studentů, respektive absolventů, doktorského studia na UK. Cenu rektorky pro absolutně nejlepší vědecký projekt získala Alexandra Ptáková (PřF UK).

17. listopadu 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.VideoKalendář
Listopad 2023
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

20. International Medical Conference

29. listopadu 2023 – 1. prosince 2023

Přihlaste se na 20. ročník International Medical Conference.

Srdečně Vás zveme na jublijení 20. ročník International Medical Conference, který se bude konat od 29. 11. – 1. 12. 2023 ve Výukovém centru Lékařské fakulty v Hradci Králové v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Na programu bude prezentace klinických i experimentálních výzkumů a také doprovodný program.

Chcete se stát aktivním účastníkem konference? Přihlaste se už teď na adrese conference@lfhk.cuni.cz.

Deadline: 30. 8. 2023

Spánková hygiena

29. listopadu 2023

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Pravidla spánkové hygieny jsou obecně známá, nicméně málokdo je dodržuje. Spánkovou hygienu budeme rozebírat z hlediska neuropsychologie spánku, jejíž základy ozřejmí, jak spánek funguje a co a proč spánku prospívá a škodí. Shrneme pravidla spánkové hygieny, povíme si o mozku jako manažeru spánku, v čem hygiena pomáhá spánek řídit líp.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám