Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

12. dubna 2021

Varování před podvodnými e-maily zneužívajícími jméno UK

Univerzita Karlova naléhavě varuje před podvodnými e-maily, jež byly rozeslány v noci z 25. března na 26. března 2021 s falešnou žádostí o údajné cenové nabídky a zneužívají jména UK či jejích e-mailových adres, ať již fiktivních nebo skutečných. Jedná se o podvod. Uvedené zprávy nemají cokoliv společného s Univerzitou Karlovou.

26. března 2021

Aktuální informace k testování zaměstnanců a vstupu na UK

Na základě mimořádného opatření Vlády ČR nebudou od 17. března 2021 vpuštěni na svá pracoviště zaměstnanci bez předložení potvrzení o provedeném testu na přítomnost SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Z tohoto důvodu Univerzita Karlova zahajuje rozsáhlé testování svých zaměstnanců.

22. března 2021

Den celoživotního vzdělávání přinese i kvízy a soutěže

Pavla Satrapová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy (CCŽV), které 10. dubna pořádá Den CŽV, ve volném čase funguje i jako kondiční trenérka fotbalistek AC Sparta Praha.

9. dubna 2021

Zjistěte, jak podporovat vědce v praktikování open science

Centrum pro podporu open science zve všechny technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřující se na pomoc výzkumným pracovníkům při správě výzkumných dat a publikování v režimu open access.

8. dubna 2021

Projekt dostavby kampusu MEPHARED 2 je opět blíže k realizaci

Důležitý milník dostavby kampusu Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové byl dosažen dne 13. 3. 2021, kdy nabyla právní moci změna územního rozhodnutí pro MEPHARED 2. Projekt tak učinil další krok směrem k realizaci.

8. dubna 2021

Laureáti cen UK a výzkumné podpory Donatio za rok 2020

U příležitosti oslav Dne vzdělanosti si Univerzita Karlova dovoluje informovat a zveřejnit přehled cen, ocenění a výzkumných podpor, o kterých bylo rozhodnuto v minulých týdnech.

7. dubna 2021

Vyhlášení grantové výzvy nadačního fondu UK

Nadační fond Univerzity Karlovy vyhlašuje při příležitosti výročí založení univerzity svou historicky první výzvu k zasílání žádostí o grantovou podporu: Studenti proti pandemii.

Otevřený dopis Vládě ČR: Potřebujeme praktickou výuku

Studentští senátoři Akademického senátu Univerzity Karlovy jménem svého místopředsedy vyzývají k prioritnímu, odpovědnému a předvídatelnému plánování otevření vysokých škol, praktickou výukou počínaje. A přikládají otevřený dopis Vládě ČR.

Laureáti výzkumné podpory Donatio

Univerzita Karlova u příležitosti výročí svého založení a oslav Dne vzdělanosti zveřejnila letošní laureáty prestižní výzkumné podpory Donatio Universitatis Carolinae. S oceněním, které je udělováno od roku 2017, se pojí odměna milionu korun.

Stanovisko asociace výzkumných univerzit ČR

S hlubokým znepokojením jsme se dozvěděli informace o úvahách o možném odvolání ministra školství Roberta Plagy, které se objevily v mediích.

6. dubna 2021

Forum: Antigenní testy přijíždějí přímo za zaměstnanci UK

Univerzita Karlova zajišťuje zaměstnancům mobilní antigenní testování na osmnácti zastávkách. Během prvních dvou týdnů zde medici lékařských fakult otestovali více než čtyři tisíce zájemců. Využít se dá i centrum na Albertově s denní kapacitou 250 zájemců.

30. března 2021
Všechny aktuality >

Duben 2021

Možnosti studia a stáží v zahraničí pro doktorandy

13. dubna 2021

Jaké jsou možnosti výjezdů do zahraničí během doktorského studia a co je potřeba pro úspěšný pobyt udělat? To vše je možné se dozvědět na webináři 13. 4., který je určený pro všechny současné (i budoucí) studenty doktorských programů na UK.

Všechny události >