Aktuality

Centrum vizuální historie Malach při MFF UK oslavilo 13 let

Centrum vizuální historie Malach při Ústavu formální a aplikované lingvistiky MFF UK je již třináct let otevřeno pro badatele i veřejnost. Na konferenci, jež proběhla 30. ledna v Refektáři budovy Matfyzu na Malé Straně, shrnuli jeho koordinátoři dosavadní aktivity a nastínili plány do budoucna.

1. února 2023

Nový projekt European Degree Label usnadní studium napříč Evropou

Projekt European Degree Label, kam se UK zapojila díky členství v univerzitní alianci 4EU+, má za úkol zmapovat možnosti studia napříč univerzitami. Vysokoškoláci mohou studovat na více partnerských univerzitách zároveň. Na konci studia získají společný diplom, tzv. Joint Degree, případně více diplomů partnerských univerzit.

1. února 2023

Ke kariéře v EU Čechům pomůže i nový přípravný kurz

Jak se studenti či absolventi mohou dostat do institucí Evropské unie? Přes nový přípravný kurz „Gateway to the EU institutions“, který je výsledkem spolupráce Univerzity Karlovy a Vysoké školy ekonomické v Praze a byl dnes slavnostně představen.

31. ledna 2023

Dějiny klasické anatomie jsou interaktivní díky Futurebooks

Průkopník moderního českého porodnictví, profesor Antonín Doležal, pokřtil ve Vlasteneckém sále Karolina ve společnosti rektorky Mileny Králíčkové svou novou knihu Dějiny klasické anatomie. Rozsáhlá monografie o vývoji anatomických znalostí od Egypta až po dvacáté století je k zakoupení i na interaktivní univerzitní platformě Futurebooks.

30. ledna 2023

Royt: Svatováclavská koruna patří mezi nejstarší insignie

Nestihli jste prohlídku českých korunovačních klenotů na Pražském hradě? Podívejte se na obrazovou reportáž fotografa UK Vladimíra Šiguta, kterou doprovází text profesora Jana Royta. „Svatováclavská koruna patří mezi nejstarší panovnické insignie v Evropě,“ píše kunsthistorik KTF UK a emeritní prorektor UK.

30. ledna 2023

Stop-time: Rektorka Králíčková nastiňuje výzvy roku 2023

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Nový kalendářní rok přináší výzvy zejména v oblasti financování nebo udržitelnosti, jež přibližuje rektorka UK Milena Králíčková. Ptal se Luboš Veverka.

27. ledna 2023

Vědecká rada UK ocenila čtyři významné osobnosti

Jak je již dobrou tradicí, i na prvním zasedání Vědecké rady UK v novém roce byli pamětní medailí oceněni čtyři významní vědci, kteří svoji profesní kariéru spojili s Univerzitou Karlovou. Ocenění předala rektorka Milena Králíčková. 

26. ledna 2023

Na Karlovce vznikla po vzoru Cambridge líheň expertů

„Končí éra superspecialistů, budoucnost patří absolventům, kteří umí jednotlivé disciplíny propojovat a hledat řešení komplexních problémů,“ říká biolog Jan Černý. I proto se spojila Přírodovědecká a Matematicko-fyzikální fakulta a na Univerzitě Karlově vznikl nový bakalářský program Science.

25. ledna 2023

Z univerziády veze Česko dvanáct medailí, zářili i studenti Karlovky

Dvanáct medailí veze česká výprava ze XXX. zimních světových univerzitních her v Lake Placid. Podíleli se na tom i studenti Univerzity Karlovy: Kristýna Otcovská vyhrála závod biatlonistek, Jakub Žerava byl druhý mezi snowboardisty a v bronzovém týmu hokejistek byly hned čtyři studentky z UK.

24. ledna 2023

Absolventská šetření: spokojenost i prostor pro zlepšení

Univerzita Karlova zveřejnila na konci loňského roku aktualizované výsledky absolventských šetření. Z nich například vyplývá, že by většina absolventů kladla větší důraz na provázanost studia s praxí a výuku cizích jazyků.

23. ledna 2023

Doktorandi z UK uspěli v žádostech o Sylff Research Grant

Tři studenti Univerzity Karlovy se v letošním akademickém roce zařadili mezi 53 laureátů z celého světa, jejichž žádosti získaly Sylff Research Grant. Ten patří mezi podpůrné programy stipendia Sylff, které je udělováno postgraduálním studentům humanitního a sociálně vědního zaměření.

20. ledna 2023

Ve věku 93 let nás opustil profesor Zdeněk Češka

V sobotu 14. ledna zemřel ve věku 93 let prof. JUDr. Zdeněk Češka, CSc., dr. h. c., emeritní rektor Univerzity Karlovy a zakládající společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.

19. ledna 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.Covid-19
Průběžně aktualizované informace o nejdůležitějších opatřeních a změnách a sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s onemocněním Covid-19 najdete zde.VideoKalendář
Únor 2023
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Alexandra Alvarová | Dezinformace

6. února 2023

KDY: 18.00

KDE: Kampus Hybernská

V prvním dílu Dezinformačních sond se představí Alexandra Alvarová, autorka bestsellerů. Průmysl lži a Krmit démony. Více informací zde.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám