• Kalendář

Kalendář

‹  Prosinec 2023  ›

SoNe
123
PoÚtStČtSoNe
45678910
PoÚtStČtSoNe
11121314151617
PoÚtStČtSoNe
18192021222324
PoÚtStČtSoNe
25262728293031

29. listopadu 2023 – 1. prosince 2023

20. International Medical Conference

Přihlaste se na 20. ročník International Medical Conference.

Srdečně Vás zveme na jublijení 20. ročník International Medical Conference, který se bude konat od 29. 11. – 1. 12. 2023 ve Výukovém centru Lékařské fakulty v Hradci Králové v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Na programu bude prezentace klinických i experimentálních výzkumů a také doprovodný program.

Chcete se stát aktivním účastníkem konference? Přihlaste se už teď na adrese conference@lfhk.cuni.cz.

Deadline: 30. 8. 2023


2. prosince 2023

Videochaty se studenty / Video Chats With Students

Chcete se zeptat na cokoliv, co vás zajímá v souvislosti s přijímačkami a studiem na 2. lékařské? Ujistit se, jestli jste si správně vybrali obor, a zjistit víc o tom, co vás čeká? I letos vám nabízíme možnost popovídat si s našimi studenty z různých ročníků. Budete moct navštívit čtyři chatovací místnosti v aplikaci Zoom: jednu věnovanou studijnímu programu Všeobecné lékařství, jednu Fyzioterapii, jednu ošetřovatelství a jednu Radiologické asistenci.


4. prosince 2023

Jak na vědecký článek: Závěrečná část a kritika literatury

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Věděli jste, že závěr vědecké práce se dělí na podčásti? Na semináři s Eleanor Lurring se zaměříme na jednu z těch nejzajímavějších: diskusní sekce. Dozvíte se, co do ní patří, jak ji napsat a jak ji vhodně propojit s úvodní kritikou literatury.


5. prosince 2023

Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

Zveme vás na seminář o tom, jak propojit AI a péči o pacienty. Workshop povede doktorka Ivana Schnur, jež se věnuje problematice digitálního zdraví. Součástí programu bude například debata o využití virtuálních lékařských asistentů. Registrace zde.

5. prosince od 9.00 do 16.00

Malá aula, Karolinum, UK, Ovocný trh 5, Praha 1


5. prosince 2023

Jak si usnadnit studium díky chytrým aplikacím

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Obrazovky mobilů a počítačů nemusí být zdaleka jen pouhým vyrušením a rozptýlením. V současnosti existuje celá řada užitečných aplikací a nástrojů, které mohou studentům značně usnadnit život a ušetřit čas. Na workshopu si ukážeme aplikaci Notion, která se zvláště v zahraničí těší ohromné popularitě. Zjistíte, jak si díky ni plánovat a organizovat studium anebo jak si psát poznámky. Dále se naučíte pracovat s proslulou aplikací Anki, která slouží k tvorbě a učení se s kartičkami, které si díky speciálnímu algoritmu uložíte do paměti za minimum času. Na konci workshopu si ještě v rychlém tempu představíme dalších několik velmi užitečných aplikací (poznámky, hudba, produktivita, soustředění, automatizace atd...). Na workshop si přineste notebook.


5. prosince 2023

Dobročinná akce

Na Mezinárodní den dobrovolníků pořádáme dobročinnou komunitní akci, v rámci níž napíšeme pohlednice osamělým seniorům a seniorkám. Přijďte si užít předvánoční atmosféru a podpořit dobrou věc.


6. prosince 2023 – 7. prosince 2023

Ideathon: Časované bomby naší společnosti

Pálí vás třaskavé společenské výzvy, které s každým dnem nabývají na důležitosti? Rádi byste se zapojili do jejich řešení? Přijďte, využijte v praxi své znalosti a kreativitu a pomozte nastartovat společenskou transformaci pro sebe i další generace! Zažijete dvoudenní tvůrčí maraton, budete spolupracovat s mladými lidmi napříč obory. Více informací zde. Registrace do 29. 11. zde.

od 6. do 7. prosince, od 8.00 do 15.15

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


6. prosince 2023

Konference: Mikrocertifikáty v českém vysokoškolském prostředí

Univerzita Karlova vás srdečně zve ka konferenci zaměřené na mikrocertifikáty v českém vysokoškolském prostředí. Jedná se o nový, flexibilní způsob vzdělávání, který přispěje k efektivnímu a udržitelnému nastavení up-skillingu a k rozvoji znalostní ekonomiky ČR. S daným konceptem je spojena řada otázek, na které bude hledat konference odpovědi. Více informací zde. Registrace zde.

6. prosince od 9.00 do 17.15

Modrá posluchárna, Konferenční centrum UK, Ovocný trh 5, Praha 1


6. prosince 2023

Prevence syndromu vyhoření

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, stres a jeho obraz v nejnovějších výzkumech, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Více zjistíte ve středu 6. prosince 2023, 14-17 hodin, online


6. prosince 2023

Univerzita - místo pro aktivismus?

Pokračování kampaně "Orange the World" aneb "16 dní aktivismu proti násilí na ženách" má podobu panelové diskuse o aktivismu jako takovém. Kde jsou jeho hranice a místo v akademickém prostředí? Debatovat budou Michael Hauser, Petr Pavlík a Tatiana Chavalková Badurová ve Studijním klubu Celetná. Moderuje Irena Smetáčková.


6. prosince 2023

Věda na Hradě: Evoluce a kultura – problematika náboženského celibátu

Srdečně vás zveme na druhou ze série přednášek Věda na Hradě, na níž promluví Ruth Mace, britská profesorka evoluční antropologie působící na University College London, na téma Evoluce a kultura: případ náboženského celibátu. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Více informací zde. Registrace zde.

6. prosince od 18.00

Nejvyššího purkrabství (vstup ze Zlaté uličky), Zlatá ulička u Daliborky 19/14, Praha 1


7. prosince 2023

Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

Zveme vás na seminář o tom, jak propojit AI a péči o pacienty. Workshop povede doktorka Ivana Schnur, jež se věnuje problematice digitálního zdraví. Součástí programu bude například debata o využití virtuálních lékařských asistentů. Registrace zde.

7. prosince od 9.00 do 16.00

Malá aula, Karolinum, UK, Ovocný trh 5, Praha 1


8. prosince 2023

Setkání s reprezentací fakult: Rozvoj cotutelle na UK

Univerzita Karlova vás srdečně zve na setkání s reprezenatcí fakult na téma rozvoj cotutelle na UK. Akce proběhne pod záštitou rektorky Mileny Králíčkové a zúčastní se jí mimo jiné zahraniční hosté z Technické univerzity v Drážďanech a dále hosté z Akademie věd ČR či DAAD- Information Point Praha. Registrace zde.

8. prosince od 13.00 do 17.00

Vlastenecký sál, Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1


8. prosince 2023

Women Scholars Here and There; Then and Now

Explore the experiences of women scholars at Charles University through historical and intersectional perspectives! Engage in a debate with international women scholars at Charles University on the occasion of Human Rights Day 2023. This event serves as the culmination of Charles University's participation in the UN campaign 'Orange the World'—the '16 Days of Activism against Gender-Based Violence.' The entire evening will be conducted in English and moderated by doc. Věra Sokolová, M.A., Ph.D., Dean of the Faculty of Humanities at Charles University.


11. prosince 2023

Jak na vědecký článek: Žádost o grant

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Tajemství úspěšně podaných grantů tkví především ve způsobu, jakým je napsaná žádost. Poradíme vám, jak zdůraznit jedinečnost vašeho projektu a jak přesvědčit hodnotící komisi, aby mu dala zelenou.


12. prosince 2023

Efektivní komunikace (nejen) v týmu

STUDUJÍCÍ

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Na workshopu efektivní komunikace se dozvíte, jak funguje mezilidská komunikace, jak předcházet nedorozuměním a konfliktům a jak srozumitelně komunikovat své potřeby. Odnesete si tipy jak na zpětnou vazbu nejen při práci v týmu. Workshop bude zaměřený prakticky, většinu věcí si společně vyzkoušíme.


13. prosince 2023

Vedení není management: Leadership pro vaše projekty

STUDUJÍCÍ

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Workshop, kde na základě vlastních zážitků z minulosti rozebereme základní pilíře dobrého lídra. Z těch se budete moct poučit tak, aby vzájemné interakce vás a vašeho týmu byly příjemné a naplňující chvíle pro obě strany. Je jedno jestli jde o tým školního projektu, neziskovky, v práci, či třeba jinde. Workshop je přímo určený lidem v pozici vedení, ale i lidem, které taková pozice do budoucna zajímá. Je možné se zúčastnit i bez dosavadní přímé zkušenosti.


14. prosince 2023

Jak na vědecký článek: Abstrakt

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Každá vědecká práce potřebuje abstrakt. Víte, co všechno do něj patří a jak ho správně sepsat v angličtině? Zúčastněte se našeho semináře a zeptejte se rodilé mluvčí z Británie!


19. prosince 2023

Vánoční koncert Univerzity Karlovy 2023

Univerzita Karlova si Vás dovoluje srdečně pozvat na tradiční Vánoční koncert Univerzity Karlovy ve Velké aule Karolina. Svou účast prosím potvrďte prostřednictvím tohoto odkazu.

19. prosince od 19.00

Velká aula Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1


8. ledna 2024 – 26. ledna 2024

Kurz Laboratorní metody v asistované reprodukci

Přírodovědecká fakulta UK vás zve na akreditovaný kvalifikační kurz Laboratorní metody v asistované reprodukci, který je určen pro absolventy všech magisterských studijních oborů přírodovědného zaměření, kteří chtějí získat způsobilost k výkonu povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků. Registrace na kurz již otevřena. Více informací zde.

od 8. do 26. ledna 2024

Viničná 7, Praha 2


13. ledna 2024

Den otevřených dveří na 2. lékařské fakultě

Den otevřených dveří na 2. lékařské fakultě se uskuteční v sobotu 13. ledna 2024 v posluchárnách 2. LF UK a FN Motol. Na bohatý program se mohou těšit i anglofonní uchazeči.


26. ledna 2024

134. PLES MEDIKŮ

Srdečně zveme všechny studenty, zaměstnance a přátele 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy na ples! Vstupenky budou v prodeji na pokladně děkanátu 1. LF UK od 4. 12. 2023. Více informací zde.

26. ledna 2024 od 20.00 do 23.15

Palác Žofín, Slovanský ostrov 226, Praha 1


8. února 2024 – 9. února 2024

Dva dny s didaktikou biologie 2024

Zveme všechny učitele přírodopisu a biologie na konferenci pořádanou katedrou biologie a environmentálních studií. Společně se zaměříme na vybrané problémy biologického vzdělávání a na praktické náměty pro výuku přírodopisu a biologie. Budete mít možnost sdílet svoje zkušenosti s kolegy, vyslechnout přednášky odborníků, účastnit se diskusí a prakticky si vyzkoušet výukové aktivity. Více informací zde.

8. a 9. února 2024 od 13.00 do 15.00

Pedagogická fakulta UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1


10. února 2024

Videochaty se studenty / Video Chats With Students

Chcete se zeptat na cokoliv, co vás zajímá v souvislosti s přijímačkami a studiem na 2. lékařské? Ujistit se, jestli jste si správně vybrali obor, a zjistit víc o tom, co vás čeká? I letos vám nabízíme možnost popovídat si s našimi studenty z různých ročníků. Budete moct navštívit čtyři chatovací místnosti v aplikaci Zoom: jednu věnovanou studijnímu programu Všeobecné lékařství, jednu Fyzioterapii, jednu ošetřovatelství a jednu Radiologické asistenci.


15. února 2024 – 16. února 2024

Dva dny s didaktikou matematiky

Již po dvacáté osmé se sejdou učitelé matematiky různých stupňů škol, učitelé 1. stupně a vzdělavatelé učitelů na konferenci Dva dny s didaktikou matematiky, kterou pořádá katedra matematiky a didaktiky matematiky PedF UK spolu se Společností učitelů matematiky JČMF. Program se zaměří na prezentaci osobních zkušeností učitelů s vyučováním a výsledků práce z různých oblastí didaktiky matematiky - formou přednášek, vystoupení v sekcích, pracovních dílen a otevřených hodin přímo na školách.

registrace zde.

15. – 16. února 2024, od 8.30 do 17.00

Pedagogická fakulta UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1


23. března 2024

Videochaty se studenty / Video Chats With Students

Chcete se zeptat na cokoliv, co vás zajímá v souvislosti s přijímačkami a studiem na 2. lékařské? Ujistit se, jestli jste si správně vybrali obor, a zjistit víc o tom, co vás čeká? I letos vám nabízíme možnost popovídat si s našimi studenty z různých ročníků. Budete moct navštívit čtyři chatovací místnosti v aplikaci Zoom: jednu věnovanou studijnímu programu Všeobecné lékařství, jednu Fyzioterapii, jednu ošetřovatelství a jednu Radiologické asistenci.


20. dubna 2024

Videochaty se studenty / Video Chats With Students

Chcete se zeptat na cokoliv, co vás zajímá v souvislosti s přijímačkami a studiem na 2. lékařské? Ujistit se, jestli jste si správně vybrali obor, a zjistit víc o tom, co vás čeká? I letos vám nabízíme možnost popovídat si s našimi studenty z různých ročníků. Budete moct navštívit čtyři chatovací místnosti v aplikaci Zoom: jednu věnovanou studijnímu programu Všeobecné lékařství, jednu Fyzioterapii, jednu ošetřovatelství a jednu Radiologické asistenci.


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám