• Kalendář

Kalendář

‹  Listopad 2023  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚtStČt
27282930

31. října 2023 – 3. listopadu 2023

Gaudeamus Brno

Zjistěte, co všechno u nás můžete studovat a vyzkoušejte si v doprovodném programu i praktickou ochutnávku toho, co Karlovka nabízí. Pojďte se přesvědčit, že studium je i zábava a dobrodružství objevování!


1. listopadu 2023 – 2. listopadu 2023

Vědecká konference

Vědecká konference je místem každoročního setkávání bádající části naší fakulty a nemocnice. Konference je otevřená pro všechny studenty pregraduálního a doktorského studia a mladé fakultní a nemocniční pracovníky.


1. listopadu 2023

Rivalita stranou: Univerzity podpoří sportem Hematologicko-onkologické oddělení FN Plzeň

Lékařská fakulta UK v Plzni a Západočeská univerzita v Plzni zvou širokou veřejnost na charitativní sportovní akci, v níž vysokoškolské týmy studentek a studentů sehrají futsalové a basketbalové utkání a pobaví se při koncertu, přičemž výtěžek z celé akce věnují Hematologicko-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Plzeň. V plánu mají vybrat 250 tisíc Kč. Více informací zde.

1. listopadu od 15.00 do cca 22.00

Sportovní hala Lokomotiva Plzeň, Úslavská 75, Plzeň 2-Slovany


1. listopadu 2023

Věda na Hradě

Srdečně vás zveme na první ze série přednášek Věda na Hradě. Přední český biolog a entomolog Vojtěch Novotný promluví na téma Biologická a kulturní rozmanitost světa. Po skončení přednášky, která proběhne v sále Nejvyššího purkrabství na Pražském hradě, jste srdečně zváni na číši vína, která bude následovat. Rezervace zde.

1. listopadu od 18.00

Pražský hrad, Nejvyšší pukrabství, Praha 1


2. listopadu 2023

Event marketing

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Workshop poskytne účastníkům efektivní vhled do komunikačních technik potřebných pro propagaci vašich akcí. Zaměří se na specifika, která s sebou komunikace kulturních, komunitních či neziskových akcí nese, tedy mimo jiné práce s malý budgetem, menší cílovou skupinou nebo specifickým obsahem. V praktické části si budou moct účastníci workshopu vypracovat vlastní komunikační plán pro svojí akci a získat na něj odborný feedback.

Lektorky: Kristyna Koreis, PR a marketing manažerka Fource a Eliška Černá, vedoucí komunikace Prague Pride.


2. listopadu 2023

Dialogy s vědou: Umělá inteligence a - sociální dopad a etické důsledky

Univerzita Karlova a Instituto Cervantes v Praze na přednášku Umělá inteligence: sociální dopad a etické důsledky. Cílem programu bude diskutovat o sociálních a etických výzvách, které tyto technologie představují a které s sebou nesou. Více informací zde.

2. listopadu od 18.00

Karolinum, Vlastenecký sál, Ovocný trh 5, Praha 1


6. listopadu 2023

Doktorand není evenťák: Jak se nebát uspořádat konferenci

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Mladí vědci na konferencích nejen dřepí a přednášejí, ale také je sami pořádají. Jenže ne všichni vědí, co všechno to obnáší. Přijď to zjistit na náš seminář a uvidíš, že to zvládneš i ty!


6. listopadu 2023

Mediální gramotnost - jak si ověřovat zprávy?

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Pojďme se společně podívat na to, jak vypadá informační prostor, kdo do něj vstupuje, s jakými zájmy a co to všechno znamená pro nás, když se v něm chceme dozvědět, co se ve světě děje. Zapracujeme na svojí schopnosti vyhodnotit důvěryhodnost sdělení a posílíte si vlastní mediální gramotnost. Po absolvování školení si na vás hned tak nějaký dezinformátor nepřijde.

Lektor: Lukáš Hána - GrowJOB Institut


7. listopadu 2023

ChatGPT pro studenty! Jak si díky umělé inteligenci usnadnit studium?!

STUDENTI

Obrovským trendem posledních měsíců jsou AI chatboti, kteří pro studenty představují ohromnou příležitost. Účastníci workshopu se dozví o více než 50 způsobech využití ChatuGPT, Google Bard či Bing Chatu (nejznámější chatboti). Na workshopu se naučí, jak správně zadávat prompty, aby získali od AI co nejkvalitnější výstupy, ale především se zjistí, jaké prompty zadávat, aby u sebe podporovali takové mentální procesy, které vedou k rychlejšímu učení a vyšší produktivitě. Řeč bude rovněž o limitacích a omezeních velkých jazykových modelů a etických aspektech jejich využití. Na workshop si přineste notebook.

Lektor: Jan Kohut


8. listopadu 2023

Myšlenkové mapy v praxi

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Opustila tě múza? Potřebuješ chytit kreativitu alespoň za zadní nohy, rozvinout nápad a lépe si pamatovat? Nauč se dobře zacházet s myšlenkovými mapami s Petrem Ludwigem online!


9. listopadu 2023

Dialogy s vědou: Neurověda. Ve stopách Ramóna y Cajala.

Univerzita Karlova a Instituto Cervantes v Praze na přednášku Neurověda. Ve stopách Ramóna y Cajala. Cajalova práce měla takový vliv na pokrok v poznání mozku, že ani dnes, 170 let po jeho narození, neexistuje oblast poznání v neurovědách, kde by Cajal nebyl zmíněn. Příspěvky hostů se budou zabývat různými aspekty souvisejícími s budoucností neurovědního výzkumu, zejména schopnostmi, funkcí a nemocemi mozku. Více informací zde.

9. listopadu od 18.00

Karolinum, Vlastenecký sál, Ovocný trh 5, Praha 1


10. listopadu 2023

Konference: Zvyšování kvality výuky a výzkumu na Oles Honchar Dnipro National University

Univerzita Karlova vás zve na konferenci k projektu Podpora zvyšování kvality výuky, výzkumu a mezinárodní činnosti na Oles Honchar Dnipro National University (DNU).

10. listopadu od 9.00 do 14.00

Vlastenecký sál Karolina, Ovocný trh 5, Praha 1


10. listopadu 2023

Beseda s Martinem Myšičkou

Studentský spolek SIAM vás srdečně zve na besedu s hercem a absolventem Matfyzu Martinem Myšičkou. Co si ze svého studia do života odnesl? Kdy naposledy použil ku prospěchu Dejvického divadla Schrödingerovu rovnici? Přijďte si Martina Myšičku poslechnout a zeptat se na cokoliv, co vás zajímá! Více informací zde.

10. listopadu od 15.40 do 17.20

MFF UK, Sokolovská 49/83, Praha 3 Karlín, posluchárna K1


13. listopadu 2023 – 16. listopadu 2023

Dny geografie

Na přednáškách se dozvíte, jak fungují metropole a aglomerace v Česku nebo jak se projeví změny klimatu na dostatku vody. Budou připraveny zajímavé demografické kvízy, podíváte se na parlamentní volby pohledem geografa nebo zjistíte, kde všude se geograf vlastně uplatní. Vstup je na všechny akce zdarma!


13. listopadu 2023

Pedagogické kompetence na VŠ – proč a jak je zlepšovat?

Univerzita Karlova vás srdečně zve na mezinárodní konferenci Paedagogium. Bude zaměřena na rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků. Určena je pro účastníky z českých i zahraničních univerzit a vysokých škol. Více informací zde.

13. listopadu od 8.30 do 17.30

Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1


14. listopadu 2023

Kritické myšlení ve finančním světě

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cílem webináře je pochopit důležitost kritického myšlení při finančním rozhodování jedince. Seznámíme se s rolí poradců, bank a institucí a získáme povědomí o jejich zájmech, motivaci, tricích a praktikách vůči zákazníkům. Po skončení webináře by účastník měl být schopen rozpoznávat nástrahy, neúplné či zavádějící informace z finančních trhů, produktů či pracovníků a firem fungujícím ve finančním sektoru.


15. listopadu 2023

Přednáškové pásmo k výročí 140 let výuky v češtině na 1.LF UK

Srdečně Vás zveme na unikátní přednáškové pásmo pro širokou veřejnost pokrývající okolnosti vzniku a historii výuky v češtině na 1. LF UK, kterým budou naše oslavy zahájeny. Registrace na webu. Více informací zde.

15. listopadu od 14.00 do 16:15

Hlavův ústav, Studničkova 2, Albertov, Praha 2


16. listopadu 2023

Představení knihy: Optimální cenzurou bude kádrová politika

Srdečně vás zveme na diskusi s autory monografie Optimální cenzurou bude kádrová politika pojednávající o tiskové politice v období takzvané normalizace 1968-1989. Více informací zde.

16. listopadu od 17.30

kavárna Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


17. listopadu 2023

Slavnostní večer pořádaný u příležitosti oslav 17. listopadu

Univerzita Karlova a Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ si Vás dovolují co nejsrdečněji pozvat na slavnostní večer pořádaný u příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva. Registrace zde.

17. listopadu od 19.00 do 20.30

Velká aula Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1


20. listopadu 2023

Digitální příroda

Globální oteplování v posledních letech způsobilo značné úbytky chráněných ekosystémů. Jedním ze způsobů jak zachovat tato jedinečná místa a zároveň zjednodušit přístup, je jejich digitalizace a možnost návštěvy pomocí virtuální reality. Více informací zde.

20. listopadu od 17.00 do 19.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, A3 Sál


21. listopadu 2023

Lean Canvas: Jak vytvořit podnikatelský plán na jedné A4?

Naučte se pracovat s nástrojem Lean Canvas. Díky němu získáte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete. Lean Canvas vám poskytne ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat. Více informací zde.

21. listopadu od 9.00 do 12.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, D.2 Sál


21. listopadu 2023

Praktická první pomoc

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Během školení první pomoci se nesoustředíme jen na teoretický výklad, přijďte si prakticky nacvičit masáž srdce dospělého i dítěte. Budete si moci vyzkoušet záchranu dalších život ohrožujících stavů (dušení, šok, srdeční infarkt nebo mozková mrtvice) a třeba i zbořit mýty, které mezi lidmi často kolují.


21. listopadu 2023

Božská digitalizace?

Akce nastolí provokativní otázky ohledně vztahu mezi umělou inteligencí, kreativitou, digitalizací a náboženstvím. Přijďte se nechat inspirovat a diskutovat o tématu, které formuje budoucnost naší společnosti. Více informací zde.

21. listopadu od 17.00 do 20.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, A.3 Sál


22. listopadu 2023

Seminář doktorandek a doktorandů didaktických oborů na Univerzitě Karlově

Zveme vás na již čtvrtý Seminář doktorandek a doktorandů didaktických oborů na Univerzitě Karlově,pořádaný v rámci projektu Cooperatio vědní oblasti „Oborové didaktiky“. Seminář je určen pro studující doktorského studia. Cílem je podnítit diskusi o metodologii didaktických výzkumů. Registrace zde.

22. listopadu od 14.00 do 18.30

Pedagogická fakulta UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1, místnost R208


24. listopadu 2023

Zahájení kampaně OSN "Orange the World"

Zveme vás na panelovou diskusi na téma Role univerzit v prevenci genderově podmíněného násilí. Úvodní slovo přednesou rektorka UK prof. MUDR. Milena Králíčková, Ph.D. a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková.


25. listopadu 2023

7. Setkání s Hejného metodou

Pedagogická fakulta vás srdečně zve na celostátní konferenci pro učitele 1. stupně ZŠ a MŠ a učitele matematiky 2. stupně, kteří chtějí sdílet své zkušenosti s vyučováním matematiky v duchu Hejného metod. Více informací zde.

25. listopadu od 9.00 do 18.00

PedF UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1


25. listopadu 2023

Na Karlovku

Budova Právnické fakulty ožije celou Karlovkou, sejdou se zde studentští zástupci ze všech fakult. Přijedou i kolegové z Hradce Králové a z Plzně. Nevěděli jste, že Karlovka má fakulty i v Hradci Králové a v Plzni? Tak už to víte a tady se s nimi můžete seznámit.


28. listopadu 2023

Inovační workshop: Sociální podnikání: Co to je a jak začít?

Chcete se dozvědět, co všechno může být “sociální podnikání”? Zajímá Vás, jak je možné ho nastartovat a financovat? Chtěli byste poznat někoho, kdo už své sociální podnikání rozjel? Přijďte se dozvědět víc a diskutovat s experty z MPSV ČR i zakladateli sociálních podniků Kokoza, o. p. s. a Květná Zahrada, z.ú. Více informací zde. Registrace zde.

28. listopadu od 9.00 do 12.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Budova D., 2. patro


28. listopadu 2023

Věda v ženském rodu

Centrum péče o duši Univerzity Karlovy vás srdečně zve na diskuzi s vědkyněmi různých oborů o životě nejen s vědou. Debatovat budou teoložka Ivana Noble, biochemička Vladimíra Petráková, filozofka a architektka Marie Pěťová a malířka Renáta Fučíková o tom, jestli existuje něco specifického na práci žen ve vědě. Z čeho lze čerpat inspiraci. Jak se daří skloubit osobní a profesní život. Více informací zde.

28. listopadu od 18.00 do 20.30

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, A.3 Sál


29. listopadu 2023 – 1. prosince 2023

20. International Medical Conference

Přihlaste se na 20. ročník International Medical Conference.

Srdečně Vás zveme na jublijení 20. ročník International Medical Conference, který se bude konat od 29. 11. – 1. 12. 2023 ve Výukovém centru Lékařské fakulty v Hradci Králové v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Na programu bude prezentace klinických i experimentálních výzkumů a také doprovodný program.

Chcete se stát aktivním účastníkem konference? Přihlaste se už teď na adrese conference@lfhk.cuni.cz.

Deadline: 30. 8. 2023


29. listopadu 2023

Spánková hygiena

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Pravidla spánkové hygieny jsou obecně známá, nicméně málokdo je dodržuje. Spánkovou hygienu budeme rozebírat z hlediska neuropsychologie spánku, jejíž základy ozřejmí, jak spánek funguje a co a proč spánku prospívá a škodí. Shrneme pravidla spánkové hygieny, povíme si o mozku jako manažeru spánku, v čem hygiena pomáhá spánek řídit líp.


30. listopadu 2023

Dobrovolnictví jako součást studia na VŠ

Srdečně vás zveme na konferenci Dobrovolnictví jako součást studia na VŠ, která je výstupem centralizovaného rozvojového projektu pro rok 2023 s názvem: Rozvoj systému uznávání neformálního vzdělávání na vysokých školách ve spojení s realizací dobrovolnických aktivit. Na konferenci představíme metodickou příručku, proběhne panelová diskuze a workshopy. Podrobný program a registrace na webu Dobrovolnického centra.


2. prosince 2023

Videochaty se studenty / Video Chats With Students

Chcete se zeptat na cokoliv, co vás zajímá v souvislosti s přijímačkami a studiem na 2. lékařské? Ujistit se, jestli jste si správně vybrali obor, a zjistit víc o tom, co vás čeká? I letos vám nabízíme možnost popovídat si s našimi studenty z různých ročníků. Budete moct navštívit čtyři chatovací místnosti v aplikaci Zoom: jednu věnovanou studijnímu programu Všeobecné lékařství, jednu Fyzioterapii, jednu ošetřovatelství a jednu Radiologické asistenci.


4. prosince 2023

Jak na vědecký článek: Závěrečná část a kritika literatury

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Věděli jste, že závěr vědecké práce se dělí na podčásti? Na semináři s Eleanor Lurring se zaměříme na jednu z těch nejzajímavějších: diskusní sekce. Dozvíte se, co do ní patří, jak ji napsat a jak ji vhodně propojit s úvodní kritikou literatury.


5. prosince 2023

Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

Zveme vás na seminář o tom, jak propojit AI a péči o pacienty. Workshop povede doktorka Ivana Schnur, jež se věnuje problematice digitálního zdraví. Součástí programu bude například debata o využití virtuálních lékařských asistentů. Registrace zde.

5. prosince od 9.00 do 16.00

Malá aula, Karolinum, UK, Ovocný trh 5, Praha 1


5. prosince 2023

Jak si usnadnit studium díky chytrým aplikacím

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Obrazovky mobilů a počítačů nemusí být zdaleka jen pouhým vyrušením a rozptýlením. V současnosti existuje celá řada užitečných aplikací a nástrojů, které mohou studentům značně usnadnit život a ušetřit čas. Na workshopu si ukážeme aplikaci Notion, která se zvláště v zahraničí těší ohromné popularitě. Zjistíte, jak si díky ni plánovat a organizovat studium anebo jak si psát poznámky. Dále se naučíte pracovat s proslulou aplikací Anki, která slouží k tvorbě a učení se s kartičkami, které si díky speciálnímu algoritmu uložíte do paměti za minimum času. Na konci workshopu si ještě v rychlém tempu představíme dalších několik velmi užitečných aplikací (poznámky, hudba, produktivita, soustředění, automatizace atd...). Na workshop si přineste notebook.


5. prosince 2023

Dobročinná akce

Na Mezinárodní den dobrovolníků pořádáme dobročinnou komunitní akci, v rámci níž napíšeme pohlednice osamělým seniorům a seniorkám. Přijďte si užít předvánoční atmosféru a podpořit dobrou věc.


6. prosince 2023 – 7. prosince 2023

Ideathon: Časované bomby naší společnosti

Pálí vás třaskavé společenské výzvy, které s každým dnem nabývají na důležitosti? Rádi byste se zapojili do jejich řešení? Přijďte, využijte v praxi své znalosti a kreativitu a pomozte nastartovat společenskou transformaci pro sebe i další generace! Zažijete dvoudenní tvůrčí maraton, budete spolupracovat s mladými lidmi napříč obory. Více informací zde. Registrace do 29. 11. zde.

od 6. do 7. prosince, od 8.00 do 15.15

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


6. prosince 2023

Konference: Mikrocertifikáty v českém vysokoškolském prostředí

Univerzita Karlova vás srdečně zve ka konferenci zaměřené na mikrocertifikáty v českém vysokoškolském prostředí. Jedná se o nový, flexibilní způsob vzdělávání, který přispěje k efektivnímu a udržitelnému nastavení up-skillingu a k rozvoji znalostní ekonomiky ČR. S daným konceptem je spojena řada otázek, na které bude hledat konference odpovědi. Více informací zde. Registrace zde.

6. prosince od 9.00 do 17.15

Modrá posluchárna, Konferenční centrum UK, Ovocný trh 5, Praha 1


6. prosince 2023

Prevence syndromu vyhoření

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, stres a jeho obraz v nejnovějších výzkumech, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Více zjistíte ve středu 6. prosince 2023, 14-17 hodin, online


6. prosince 2023

Univerzita - místo pro aktivismus?

Pokračování kampaně "Orange the World" aneb "16 dní aktivismu proti násilí na ženách" má podobu panelové diskuse o aktivismu jako takovém. Kde jsou jeho hranice a místo v akademickém prostředí? Debatovat budou Michael Hauser, Petr Pavlík a Tatiana Chavalková Badurová ve Studijním klubu Celetná. Moderuje Irena Smetáčková.


6. prosince 2023

Věda na Hradě: Evoluce a kultura – problematika náboženského celibátu

Srdečně vás zveme na druhou ze série přednášek Věda na Hradě, na níž promluví Ruth Mace, britská profesorka evoluční antropologie působící na University College London, na téma Evoluce a kultura: případ náboženského celibátu. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Více informací zde. Registrace zde.

6. prosince od 18.00

Nejvyššího purkrabství (vstup ze Zlaté uličky), Zlatá ulička u Daliborky 19/14, Praha 1


7. prosince 2023

Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

Zveme vás na seminář o tom, jak propojit AI a péči o pacienty. Workshop povede doktorka Ivana Schnur, jež se věnuje problematice digitálního zdraví. Součástí programu bude například debata o využití virtuálních lékařských asistentů. Registrace zde.

7. prosince od 9.00 do 16.00

Malá aula, Karolinum, UK, Ovocný trh 5, Praha 1


8. prosince 2023

Setkání s reprezentací fakult: Rozvoj cotutelle na UK

Univerzita Karlova vás srdečně zve na setkání s reprezenatcí fakult na téma rozvoj cotutelle na UK. Akce proběhne pod záštitou rektorky Mileny Králíčkové a zúčastní se jí mimo jiné zahraniční hosté z Technické univerzity v Drážďanech a dále hosté z Akademie věd ČR či DAAD- Information Point Praha. Registrace zde.

8. prosince od 13.00 do 17.00

Vlastenecký sál, Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1


8. prosince 2023

Women Scholars Here and There; Then and Now

Explore the experiences of women scholars at Charles University through historical and intersectional perspectives! Engage in a debate with international women scholars at Charles University on the occasion of Human Rights Day 2023. This event serves as the culmination of Charles University's participation in the UN campaign 'Orange the World'—the '16 Days of Activism against Gender-Based Violence.' The entire evening will be conducted in English and moderated by doc. Věra Sokolová, M.A., Ph.D., Dean of the Faculty of Humanities at Charles University.


11. prosince 2023

Jak na vědecký článek: Žádost o grant

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Tajemství úspěšně podaných grantů tkví především ve způsobu, jakým je napsaná žádost. Poradíme vám, jak zdůraznit jedinečnost vašeho projektu a jak přesvědčit hodnotící komisi, aby mu dala zelenou.


12. prosince 2023

Efektivní komunikace (nejen) v týmu

STUDUJÍCÍ

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Na workshopu efektivní komunikace se dozvíte, jak funguje mezilidská komunikace, jak předcházet nedorozuměním a konfliktům a jak srozumitelně komunikovat své potřeby. Odnesete si tipy jak na zpětnou vazbu nejen při práci v týmu. Workshop bude zaměřený prakticky, většinu věcí si společně vyzkoušíme.


13. prosince 2023

Vedení není management: Leadership pro vaše projekty

STUDUJÍCÍ

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Workshop, kde na základě vlastních zážitků z minulosti rozebereme základní pilíře dobrého lídra. Z těch se budete moct poučit tak, aby vzájemné interakce vás a vašeho týmu byly příjemné a naplňující chvíle pro obě strany. Je jedno jestli jde o tým školního projektu, neziskovky, v práci, či třeba jinde. Workshop je přímo určený lidem v pozici vedení, ale i lidem, které taková pozice do budoucna zajímá. Je možné se zúčastnit i bez dosavadní přímé zkušenosti.


14. prosince 2023

Jak na vědecký článek: Abstrakt

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Každá vědecká práce potřebuje abstrakt. Víte, co všechno do něj patří a jak ho správně sepsat v angličtině? Zúčastněte se našeho semináře a zeptejte se rodilé mluvčí z Británie!


17. prosince 2023

Vánoční koncert Vysokoškolského uměleckého souboru UK

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy vás srdečně zve na svůj vánoční koncert s námětem „Alleluia, Panna Syna porodila“. Pod taktovkou Jakuba Zichy zazní české koledy z období gotiky, renesance, baroka, Michnovy vánoční písně. Spoluúčinkují sólisté a orchestr Camerata Carolina.

17. prosince od 19.30

kostel sv. Šimona a Judy, Dušní 928/1, Praha 1


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám