• Kalendář

Kalendář

‹  Říjen 2023  ›

Ne
1
PoÚtStČtSoNe
2345678
PoÚtStČtSoNe
9101112131415
PoÚtStČtSoNe
16171819202122
PoÚtStČtSoNe
23242526272829
PoÚt
3031

1. října 2023 – 31. října 2023

Říjnový Swap rostlin!

Přineste, vyměňte a odneste si libovolné pokojové rostliny v dobré kondici. Přijít můžete kdykoli v průběhu října v rámci otvírací doby UK Pointu, kde bude pro rostliny vyhrazen prostor na informační hale.


2. října 2023

Welcome Day pro nové Ph.D. studující

DOKTORANDI

Studuješ nově doktorský program na Univerzitě Karlově a chceš se seznámit s tím, co tě čeká? Pak rozhodně nezmeškej Welcome Day pro nové Ph.D. studující, kde se dozvíš nejen potřebné informace, ale seznámíš se i s dalšími začínajícími kolegy!


2. října 2023

Zahájení akademického roku 2023/2024

Přivítejte s námi nový akademický rok 2023/2024 na společenské události roku! Těšit se můžete na koncerty, vědecký stand–up nebo pivo pro první návštěvníky zdarma! Více zde.

2. října od 16:00

Kampus Hybernská


3. října 2023

Setkejte se s lektory Kampusových kurzů!

Potkejte se s lektory kurzů zaměřených na podnikavost, které od října začínají v Kampusu Hybernská. Zjistěte, kde budete moci nejlépe rozvinout svoji kreativitu a chuť podnikat nové věci. Více informací zde.

3. října od 9.00 do 11.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, čítárna


4. října 2023

Kurz well-beingu VŠ studentů

Chcete pracovat na budování vlastního well-beingu, studovat ve větší pohodě – a díky tomu i o něco úspěšněji? Pak by pro vás volitelný kurz well-beingu vysokoškolských studentů mohl být tou správnou volbou.

Kód kurzu: OPBQ4P065C


4. října 2023

Chutně a udržitelně pro planetu?

Chcete si pochutnat a zároveň udělat něco pro planetu? Právě pro Vás jsme pozměnili standardní menu a zahrnuli výběr čtyř nejchutnějších rostlinných jídel. A na co konkrétně se můžete těšit?


5. října 2023 – 7. října 2023

ENPHE Conference 2023

Mezinárodní konference fyzioterapeutů organizovaná The European Network of Physiotherapy in Higher Education se letos koná pod hlavičkou Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v historických prostorách Karolina. Více informací zde.

od 5. do 7. října od 8:30 do 15:30

Karolinum, Univerzita Karlova, Ovocný trh 5, Praha 1


6. října 2023

Tajemství: 2. lékařská fakulta na Noci vědců

O letošní Noci vědců ožije tradičně i 2. lékařská fakulta se svým areálem na Plzeňské ulici v Praze.


6. října 2023

Noc vědců 2023

Objevte tajemství vědy s Karlovkou! Podívejte se do míst, která zůstávají široké veřejnosti zamčena. Prozkoumejte to nejzajímavější z oblasti přírodních, humanitních i společenských oborů zábavnou a hravou formou prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů, mobilních laboratoří, workshopů a přednášek. Otevřeme pro vás také univerzitní muzea a sbírky, které si jen tak neprohlédnete. Největší vědecko-popularizační akce roku je opět tady, těšíme se na vás! Více zde.

6. října od 17:00 do 23:00

pracoviště, fakulty, ústavy UK


7. října 2023

Den pootevřených dveří na 2. lékařské fakultě

Na speciální vydání dne otevřených dveří srdečně zveme všechny zájemce o studium na 2. lékařské fakultě. Formou komentovaných prohlídek, ukázek a workshopů se seznámíte s tím, co vás na fakultě čeká, a mnoho věcí si sami vyzkoušíte.


10. října 2023

Hřeje mě pohyb

Zveme vás na čtvrté pokračování sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb, jež vznikla na podporu pohybových aktivit, sportu a integrace různých skupin do většinové společnosti. Hlavním cílem prvního roku bylo vyjádření solidarity s ukrajinským bojem proti ruské agresi. Věříme, že i podzimní akce přinese další zviditelnění pohybu, loajality a lidství. Více zde.

10. října 2023

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, José Martího 269/31, Praha 6


10. října 2023

Konference Value and Quality in Health Care

Univerzita Karlova pořádá ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center česko-americkou konferenci s názvem Value and Quality in Health Care: Czech and American Perspectives. Přednášet budou odborníci z českých a amerických institucí. Cílem této konference je navázání úzké mezinárodní spolupráce mezi českými a americkými vzdělávacími a lékařskými institucemi.

Více informací o programu.

Registrace

10. října od 9.00 do 17:00

Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1


10. října 2023

Den duševního zdraví na UK

Datum 10. 10. je Mezinárodním dnem duševního zdraví.

Univerzita Karlova pro vás připravuje bohatý program věnovaný právě duševní pohodě, psychickým problémům a péči o duševní zdraví. Těšíme se na vás od 14h v Kampusu Hybernská!


11. října 2023

Uč se chytřeji, ne více! Aneb vědecky ověřené metody efektivního učení

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Na přednášce se dozvíte o nejčastějších chybách, kterých se studenti při učení dopouštějí, ale především se seznámíte s vědecky ověřeným postupem efektivního učení, který vám ušetří spoustu času. Rovněž si ukážeme, jak je možné díky volně přístupným nástrojům umělé inteligence zefektivnit svoje studium a jednotlivé fáze procesu efektivního učení.


12. října 2023

Run for it!

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.


16. října 2023 – 17. října 2023

Fórum kinantropologie 2023

Třicátý ročník již tradiční konference Fórum kinantropologie se letos uskuteční ve výcvikovém středisku Ovčín, Stráž nad Nežárkou pod patronací FTVS UK. Ústředními tématy letošního setkání budou Kompetenční rámec absolventa učitelství (TV) a Revize rámcových vzdělávacích programů. Více informací zde.

od 16. do 17. října od 18:00 do 16:30

Stráž nad Nežárkou, Výcvikové středisko FTVS - Ovčín, Plavsko 89 (Dvorce)


17. října 2023

Ideace: Jak přijít na jedinečný nápad?

Jak přijít na jedinečný nápad? A jak ho rozvinout do životaschopného projektu? To si na vlastní kůži vyzkoušíte na praktickém inovačním workshopu se skvělým lektorem Martinem Vítkem.Více informací zde.

17. října od 9.00 do 11.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, D.2 Sál


19. října 2023

Angličtina akademického světa

DOKTORANDI

S jistojistou anglickou výbavou dokonce i za řečnický pult na konferenci! Zúčastněte se webináře s oblíbeným lektorem angličtiny Jasonem Hwangem a vystupujte v akademickém světě jako profesionál!


19. října 2023

Run for it! v angličtině

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici? Tentokrát v angličtině, společně se zahraničními studenty.

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.


23. října 2023

Welcome day for Postdocs

Attend a Welcome day for PostDocs. You will have a chance to meet colleagues from Department of Science and Research, Doctoral Studies Office, Open Science Support Centre and Staff Welcome Centre and get to know useful information.

Reservation: HERE

Hybernska Campus

23rd October 2023; 4 - 6 p.m.


23. října 2023

Tajemství CO2 a energie budoucnosti

Co přinesla doba fosilní a jak se připravit na dobu solární? Řešení zlomového období v energetice přiblíží chemik Michael Londesborough, fyzik Antonín Fejfar a ekonom Pavel Řežábek. Více informací zde.

23. října od 16.00 do 20.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, A.3 Sál


24. října 2023

Jak se efektivně učit

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Jak prokazuje celá řada vědeckých studií, existuje obrovský rozdíl mezi tím, jak se většina studentů učí a co ví současný vědecký výzkum o tom, jak se učit efektivně a rychle. Většina studentů ztrácí neúčinným studiem spoustu času,  zbytečně se stresují, nebo nedosahují tak dobrých výsledků, jak by mohli.  

Co budou účastníci po worskhopu umět/vědět:

- Seznámíte se s nejdůležitějšími vědecky ověřenými principy efektivního učení.

- Zjistíte, jak si učení rozplánovat a zorganizovat.

- Dovedete se na studium intenzivněji koncentrovat bez vyrušení a rozptýlení.

- Naučíte se vědomosti silně "zakódovat" do paměti.

- Budete vědět, jak na aktivní učení.

- Poznáte nejlepší aplikace, které zefektivní studium.


24. října 2023

Koncert k zahájení akademického roku

Univerzita Karlova vás srdečně zve na koncert u příležitosti zahájení akademického roku 2023 / 2023. Sbor UK zahraje mše Antonína Dvořáka: D dur (Lužanská), op. 86. Před zahájením koncertu proběhne přednáška na téma Lužanská mše Antonína Dvořáka známá i neznámá. Program

Rezervace

Velká aula Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1

24. října od 18.00


26. října 2023

Jak na vědecký článek: Efekt(i)vní úvod

DOKTORANDI

Dlouhé zírání do prázdného dokumentu. A jak začínáte vy se psaním vědecké práce v angličtině? Naučte se, jak správně sepsat úvod akademického textu s rodilou mluvčí z Británie!


26. října 2023

Dialogy s vědou: Věda a preventivní medicína

Univerzita Karlova a Instituto Cervantes v Praze na přednášku Věda a preventivní medicína: současnost a budoucnost biomedicínského a technologického výzkumu ve službě lidem. Přednášejícími budou ředitelka Biobanky Národního centra pro onkologické výzkumy (Centro Nacional de Investigaciones Oncológicas) Eva Ortega-Paíno a lékař, biochemik a patobiochemik Aleksi Šedo, který je zástupcem koordinátora Rady pro výzkum v onkologii a hematologii Univerzity Karlovy. Více informací zde.

26. října od 18.00

Karolinum, Vlastenecký sál, Ovocný trh 5, Praha 1


30. října 2023

Join the Debate!

Join the Debate with PostDoc Dr. Lenka Slavíková

Come and debate with PostDoc RNDr. Lenka Slavíková, Ph.D. from Faculty of Mathematics and Physics, who will share her experience with the position of PostDoc.

Reservation: HERE

October 30, 2023 at 5:45 p.m

Hybernska Campus


31. října 2023 – 3. listopadu 2023

Gaudeamus Brno

Zjistěte, co všechno u nás můžete studovat a vyzkoušejte si v doprovodném programu i praktickou ochutnávku toho, co Karlovka nabízí. Pojďte se přesvědčit, že studium je i zábava a dobrodružství objevování!


1. listopadu 2023 – 2. listopadu 2023

Vědecká konference

Vědecká konference je místem každoročního setkávání bádající části naší fakulty a nemocnice. Konference je otevřená pro všechny studenty pregraduálního a doktorského studia a mladé fakultní a nemocniční pracovníky.


1. listopadu 2023

Rivalita stranou: Univerzity podpoří sportem Hematologicko-onkologické oddělení FN Plzeň

Lékařská fakulta UK v Plzni a Západočeská univerzita v Plzni zvou širokou veřejnost na charitativní sportovní akci, v níž vysokoškolské týmy studentek a studentů sehrají futsalové a basketbalové utkání a pobaví se při koncertu, přičemž výtěžek z celé akce věnují Hematologicko-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Plzeň. V plánu mají vybrat 250 tisíc Kč. Více informací zde.

1. listopadu od 15.00 do cca 22.00

Sportovní hala Lokomotiva Plzeň, Úslavská 75, Plzeň 2-Slovany


1. listopadu 2023

Věda na Hradě

Srdečně vás zveme na první ze série přednášek Věda na Hradě. Přední český biolog a entomolog Vojtěch Novotný promluví na téma Biologická a kulturní rozmanitost světa. Po skončení přednášky, která proběhne v sále Nejvyššího purkrabství na Pražském hradě, jste srdečně zváni na číši vína, která bude následovat. Rezervace zde.

1. listopadu od 18.00

Pražský hrad, Nejvyšší pukrabství, Praha 1


2. listopadu 2023

Event marketing

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Workshop poskytne účastníkům efektivní vhled do komunikačních technik potřebných pro propagaci vašich akcí. Zaměří se na specifika, která s sebou komunikace kulturních, komunitních či neziskových akcí nese, tedy mimo jiné práce s malý budgetem, menší cílovou skupinou nebo specifickým obsahem. V praktické části si budou moct účastníci workshopu vypracovat vlastní komunikační plán pro svojí akci a získat na něj odborný feedback.

Lektorky: Kristyna Koreis, PR a marketing manažerka Fource a Eliška Černá, vedoucí komunikace Prague Pride.


2. listopadu 2023

Dialogy s vědou: Umělá inteligence a - sociální dopad a etické důsledky

Univerzita Karlova a Instituto Cervantes v Praze na přednášku Umělá inteligence: sociální dopad a etické důsledky. Cílem programu bude diskutovat o sociálních a etických výzvách, které tyto technologie představují a které s sebou nesou. Více informací zde.

2. listopadu od 18.00

Karolinum, Vlastenecký sál, Ovocný trh 5, Praha 1


6. listopadu 2023

Doktorand není evenťák: Jak se nebát uspořádat konferenci

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Mladí vědci na konferencích nejen dřepí a přednášejí, ale také je sami pořádají. Jenže ne všichni vědí, co všechno to obnáší. Přijď to zjistit na náš seminář a uvidíš, že to zvládneš i ty!


6. listopadu 2023

Mediální gramotnost - jak si ověřovat zprávy?

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Pojďme se společně podívat na to, jak vypadá informační prostor, kdo do něj vstupuje, s jakými zájmy a co to všechno znamená pro nás, když se v něm chceme dozvědět, co se ve světě děje. Zapracujeme na svojí schopnosti vyhodnotit důvěryhodnost sdělení a posílíte si vlastní mediální gramotnost. Po absolvování školení si na vás hned tak nějaký dezinformátor nepřijde.

Lektor: Lukáš Hána - GrowJOB Institut


7. listopadu 2023

ChatGPT pro studenty! Jak si díky umělé inteligenci usnadnit studium?!

STUDENTI

Obrovským trendem posledních měsíců jsou AI chatboti, kteří pro studenty představují ohromnou příležitost. Účastníci workshopu se dozví o více než 50 způsobech využití ChatuGPT, Google Bard či Bing Chatu (nejznámější chatboti). Na workshopu se naučí, jak správně zadávat prompty, aby získali od AI co nejkvalitnější výstupy, ale především se zjistí, jaké prompty zadávat, aby u sebe podporovali takové mentální procesy, které vedou k rychlejšímu učení a vyšší produktivitě. Řeč bude rovněž o limitacích a omezeních velkých jazykových modelů a etických aspektech jejich využití. Na workshop si přineste notebook.

Lektor: Jan Kohut


8. listopadu 2023

Myšlenkové mapy v praxi

Ph.D. STUDUJÍCÍ

Opustila tě múza? Potřebuješ chytit kreativitu alespoň za zadní nohy, rozvinout nápad a lépe si pamatovat? Nauč se dobře zacházet s myšlenkovými mapami s Petrem Ludwigem online!


9. listopadu 2023

Dialogy s vědou: Neurověda. Ve stopách Ramóna y Cajala.

Univerzita Karlova a Instituto Cervantes v Praze na přednášku Neurověda. Ve stopách Ramóna y Cajala. Cajalova práce měla takový vliv na pokrok v poznání mozku, že ani dnes, 170 let po jeho narození, neexistuje oblast poznání v neurovědách, kde by Cajal nebyl zmíněn. Příspěvky hostů se budou zabývat různými aspekty souvisejícími s budoucností neurovědního výzkumu, zejména schopnostmi, funkcí a nemocemi mozku. Více informací zde.

9. listopadu od 18.00

Karolinum, Vlastenecký sál, Ovocný trh 5, Praha 1


10. listopadu 2023

Konference: Zvyšování kvality výuky a výzkumu na Oles Honchar Dnipro National University

Univerzita Karlova vás zve na konferenci k projektu Podpora zvyšování kvality výuky, výzkumu a mezinárodní činnosti na Oles Honchar Dnipro National University (DNU).

10. listopadu od 9.00 do 14.00

Vlastenecký sál Karolina, Ovocný trh 5, Praha 1


10. listopadu 2023

Beseda s Martinem Myšičkou

Studentský spolek SIAM vás srdečně zve na besedu s hercem a absolventem Matfyzu Martinem Myšičkou. Co si ze svého studia do života odnesl? Kdy naposledy použil ku prospěchu Dejvického divadla Schrödingerovu rovnici? Přijďte si Martina Myšičku poslechnout a zeptat se na cokoliv, co vás zajímá! Více informací zde.

10. listopadu od 15.40 do 17.20

MFF UK, Sokolovská 49/83, Praha 3 Karlín, posluchárna K1


13. listopadu 2023 – 16. listopadu 2023

Dny geografie

Na přednáškách se dozvíte, jak fungují metropole a aglomerace v Česku nebo jak se projeví změny klimatu na dostatku vody. Budou připraveny zajímavé demografické kvízy, podíváte se na parlamentní volby pohledem geografa nebo zjistíte, kde všude se geograf vlastně uplatní. Vstup je na všechny akce zdarma!


13. listopadu 2023

Pedagogické kompetence na VŠ – proč a jak je zlepšovat?

Univerzita Karlova vás srdečně zve na mezinárodní konferenci Paedagogium. Bude zaměřena na rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků. Určena je pro účastníky z českých i zahraničních univerzit a vysokých škol. Více informací zde.

13. listopadu od 8.30 do 17.30

Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1


14. listopadu 2023

Kritické myšlení ve finančním světě

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cílem webináře je pochopit důležitost kritického myšlení při finančním rozhodování jedince. Seznámíme se s rolí poradců, bank a institucí a získáme povědomí o jejich zájmech, motivaci, tricích a praktikách vůči zákazníkům. Po skončení webináře by účastník měl být schopen rozpoznávat nástrahy, neúplné či zavádějící informace z finančních trhů, produktů či pracovníků a firem fungujícím ve finančním sektoru.


15. listopadu 2023

Přednáškové pásmo k výročí 140 let výuky v češtině na 1.LF UK

Srdečně Vás zveme na unikátní přednáškové pásmo pro širokou veřejnost pokrývající okolnosti vzniku a historii výuky v češtině na 1. LF UK, kterým budou naše oslavy zahájeny. Registrace na webu. Více informací zde.

15. listopadu od 14.00 do 16:15

Hlavův ústav, Studničkova 2, Albertov, Praha 2


16. listopadu 2023

Představení knihy: Optimální cenzurou bude kádrová politika

Srdečně vás zveme na diskusi s autory monografie Optimální cenzurou bude kádrová politika pojednávající o tiskové politice v období takzvané normalizace 1968-1989. Více informací zde.

16. listopadu od 17.30

kavárna Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1


17. listopadu 2023

Slavnostní večer pořádaný u příležitosti oslav 17. listopadu

Univerzita Karlova a Nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ si Vás dovolují co nejsrdečněji pozvat na slavnostní večer pořádaný u příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva. Registrace zde.

17. listopadu od 19.00 do 20.30

Velká aula Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1


20. listopadu 2023

Digitální příroda

Globální oteplování v posledních letech způsobilo značné úbytky chráněných ekosystémů. Jedním ze způsobů jak zachovat tato jedinečná místa a zároveň zjednodušit přístup, je jejich digitalizace a možnost návštěvy pomocí virtuální reality. Více informací zde.

20. listopadu od 17.00 do 19.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, A3 Sál


21. listopadu 2023

Lean Canvas: Jak vytvořit podnikatelský plán na jedné A4?

Naučte se pracovat s nástrojem Lean Canvas. Díky němu získáte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete. Lean Canvas vám poskytne ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat. Více informací zde.

21. listopadu od 9.00 do 12.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, D.2 Sál


21. listopadu 2023

Praktická první pomoc

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Během školení první pomoci se nesoustředíme jen na teoretický výklad, přijďte si prakticky nacvičit masáž srdce dospělého i dítěte. Budete si moci vyzkoušet záchranu dalších život ohrožujících stavů (dušení, šok, srdeční infarkt nebo mozková mrtvice) a třeba i zbořit mýty, které mezi lidmi často kolují.


21. listopadu 2023

Božská digitalizace?

Akce nastolí provokativní otázky ohledně vztahu mezi umělou inteligencí, kreativitou, digitalizací a náboženstvím. Přijďte se nechat inspirovat a diskutovat o tématu, které formuje budoucnost naší společnosti. Více informací zde.

21. listopadu od 17.00 do 20.00

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, A.3 Sál


22. listopadu 2023

Seminář doktorandek a doktorandů didaktických oborů na Univerzitě Karlově

Zveme vás na již čtvrtý Seminář doktorandek a doktorandů didaktických oborů na Univerzitě Karlově,pořádaný v rámci projektu Cooperatio vědní oblasti „Oborové didaktiky“. Seminář je určen pro studující doktorského studia. Cílem je podnítit diskusi o metodologii didaktických výzkumů. Registrace zde.

22. listopadu od 14.00 do 18.30

Pedagogická fakulta UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1, místnost R208


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám