• Aktuality

Aktuality

Video záznam: Debata s oběma kandidáty na funkci rektora UK

V pátek 15. října proběhla na půdě Akademického senátu UK takřka šestihodinová debata s prof. Milenou Králíčkovou a s prof. Michalem Stehlíkem, kteří kandidují na funkci budoucího rektora Univerzity Karlovy.

15. října 2021


Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

30. září 2021


Matfyzáci to voličům spočítali: výsledky znali už při sčítání

Marek Omelka a Ondřej Týbl z Matfyzu vyvinuli pro iRozhlas unikátní predikční model výsledku parlamentních voleb. Odhad pracoval s postupně přibývajícími průběžnými daty, a byl tak neustále zpřesňován. Zatímco ostatní média během sčítání volebních hlasů „pouze“ informovala o aktuálních číslech od Českého statistického úřadu, tento model dokázal výrazně přesněji odhadnout finální výsledky.

14. října 2021


Jan Veselý: Inovační laboratoř v Hybernské tříbí nápady

„Nejde ani tak o získané dovednosti. Jde mi hlavně o to, aby účastníci překonali sebe sama; je to zážitkový kurz, ve kterém studenti neustále překračují svoji komfortní zónu,“ říká Jan Veselý z Inovační laboratoře v Kampusu Hybernská, pod jehož vedením se „otužují“ nápadití studenti.

13. října 2021


Eriksen: Třeba nám dojde, že opravdu není možné mít vše

S věhlasným norským antropologem Thomasem Hyllandem Eriksenem interview o tom, jak se v moderním světě střetává otevřenost s touhou po starých pořádcích, jak pandemie načas zastavila „přehřívání“ civilizačního růstu i o české mentalitě.

12. října 2021


UK, IKEA a neziskový sektor společně proti násilí v blízkých vztazích

Smyslem prostoru Kampus Hybernská je propojovat akademický, soukromý, neziskový a veřejný sektor. Jak tato koalice v praxi funguje, představili ve čtvrtek 7. 10. autoři projektu Univerzity Karlovy Hyb4City na vysoce aktuálním a závažném tématu násilí v blízkých vztazích.

11. října 2021


Workshop na podporu podnikání pro studenty Univerzity Karlovy

Máte podnikavého ducha? Láká vás vlastní podnikání? Nastartujte ho bez zbytečných rizik a investic. Ve vzdělávacím kurzu, který se skládá z 8 setkání, krok za krokem přetvoříme tvůj nápad v reálný byznys. Podzimní běh kurzu Podnikni to! na UK začíná 20. října 2021. Kurz je otevřen pro všechny studenty UK bez rozdílu fakulty a studijního oboru.

6. října 2021


Nové univerzitní varhany slavnostně vysvěceny a „rozehrány“

Bachova Fuga se stala tou vůbec první, kterou si vyslechli návštěvníci koncertu v Karolinu. Varhaník Jan Kalfus hrál na nový nástroj, jenž na úvod večera vysvětil Dominik kardinál Duka.

6. října 2021


Profesoři Babor a Kräusslich převzali čestné doktoráty UK

Adiktolog Thomas F. Babor a virolog Hans-Georg Kräusslich obdrželi ve středu 6. října ve Velké aule Karolina čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa v oboru lékařské vědy.

6. října 2021


Nobelovy ceny 2021 pohledem našich vědců

Týden od 4. do 11. října se ve vědeckém světě nese v duchu nejvyšších ocenění - Nobelových cen. Přinášíme komentáře odborníků spjatí s UK, jak vidí výběr vědců v jednotlivých oborech.

5. října 2021
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám