Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

6. května 2022

UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

4. dubna 2022

Zuzana Formanová: Usnadňujeme čtenářům práci i život

„Pro mě a celý můj tým je zásadní dávat lidem k dispozici co největší množství zdrojů informací, z kterých dokáží maximálně čerpat, mohou si je rychle vyhledávat, a užívat jich prakticky kdekoli,“ říká vedoucí knihovny Pedagogické fakulty UK Zuzana Formanová.

16. května 2022

Pět miliard jde na výzkumné projekty, do všech se zapojí UK

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR zveřejnilo výsledky první veřejné soutěže programu Exceles. Univerzita Karlova je aktivní ve všech pěti oblastech programu podpory excelentního výzkumu v prioritních oblastech veřejného zájmu ve zdravotnictví.

13. května 2022

Rektorský sportovní den rozhýbal studenty i pracovníky univerzity

Po dvouleté pauze způsobené celosvětovou pandemií se 11. května uskutečnil Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy. Studenti i vyučující opustili přednáškové sály a užili si sportovní zápolení, kromě pražských fakult se zapojily fakulty v Hradci Králové a nově také Lékařská fakulta v Plzni.

12. května 2022

Studovat vysokou školu a mít děti by nemělo být stigma

„Mít děti není u studentek projevem rezignace na jejich studijní a profesní ambice,“ říká Aneta Ženíšková, doktorandka z Přírodovědecké fakulty UK, také máma tří dětí a aktuálně zakladatelka Spolku studujících rodičů.

11. května 2022

Přírodovědecká fakulta: Výstava Dědictví zmizelých krajin Česka II

Od 17. května do 31. srpna 2022 se bude v budově PřF UK na Albertově konat výstava, která představuje výstupy projektu zaměřeného na dokumentaci a rekonstrukci 40 přetvořených území nebo zaniklých krajin České republiky.

10. května 2022

Startupy jsou rychlá cesta, jak vědou zlepšovat život lidí

Vědkyně Petra Szeszula, která bádala i na renomovaném Karolinska Institutet ve Stockholmu, opustila akademické prostředí, aby mohla zakládat biotechnologické startupy. Pěstuje i „minimozky“ a chce řešit výzvy, jež mají přímý dopad na lidské životy.

6. května 2022

Orchestr UK sklidil zasloužené ovace zaplněné Velké auly

Po dvouleté nucené pauze způsobené covidem vystoupil ve středu 5. května ve Velké aule Orchestr UK. Pod taktovkou šéfdirigenta Haiga Utidjiana a dirigentky Kateřiny Maňáskové zazněly skladby C. Nielsena, J. Svendsena a J. Sibeliuse.

5. května 2022

Místa Univerzity Karlovy dvakrát nejlepší v soutěži Kalendář roku!

Kalendář Univerzity Karlovy pro rok 2022 s názvem Místa Univerzity Karlovy obdržel v úterý odpoledne dvě ocenění v celostátní soutěži Kalendář roku 2022. Byl vyhodnocen jako nejlepší ze všech v kategoriích Cena Branded Content a Cena za fotografii.

4. května 2022