Aktuality

Dopis rektorky studujícím k situaci na Blízkém východě

Vážené studentky, vážení studenti, jsem nesmírně smutná ze současných událostí, agrese a násilí týkající se přímo či nepřímo některých z vás. Pokládám naši Univerzitu Karlovu jako celek za prostředí, které zajišťuje nejen ideální podmínky pro výuku, studium a výzkum, ale i pro bezpečnou, klidnou a respektující vzájemnou komunikaci.

14. října 2023

Popularizovat vědu je třeba, říká finalista Českého vševěda

Zažil si několik olympiád. Nikoliv jako sportovec, ale jako právník nebo také jako „styčný důstojník pro covid“, jak zněla jeho oficiální funkce na hrách v Tokiu. Teď si Jan Exner z Právnické fakulty UK sám vyzkoušel, jaké to je bojovat o cenné kovy. V soutěži Český vševěd se probojoval až do finále.

7. prosince 2023

Mikrocertifikáty zlepší pozici absolventů kurzů na pracovním trhu

Univerzita Karlova hostila mezinárodní konferenci zaměřenou na mikrocertifikáty v českém vysokoškolském prostředí. Jedná se například o kratší jednosemestrální kurzy s přímou vazbou na aplikační sféru, které zaručí jejich absolventům lepší uplatnění a konkurenceschopnost na trhu práce.

6. prosince 2023

Dobrovolnictví v krizi dodává pocit, že máme na něco vliv

5. prosince si svět připomíná Mezinárodní den dobrovolníků. O tom, jak důležitá je pro společnost dobrovolná neplacená práce, se veřejnost mohla přesvědčit během pandemie nemoci covid-19 nebo po vypuknutí ruské agrese na Ukrajině. O neformální dobrovolnictví za časů krizí se zajímá i docentka Tereza Pospíšilová z FHS UK.

5. prosince 2023

Velký úspěch UK: 90 vědeckých projektů získalo podporu GA ČR

Univerzita Karlova opět potvrdila svou vědeckou výjimečnost a excelenci, když 30. listopadu získala 86 standardních a postdoktorandských projektů Grantové agentury ČR. Finanční podporu nedávno GA ČR udělila také čtyřem vědeckým projektům ve vysoce výběrové soutěži Junior Star.

5. prosince 2023

Univerzita Karlova patří v udržitelnosti mezi TOP 200 univerzit na světě

Univerzita Karlova byla dnes v QS World University Rankings: Sustainability – světovém žebříčku udržitelného rozvoje klasifikována na 172. místě z 1403 hodnocených vysokých škol a v Evropě na 75. místě z hodnocených 493 vysokých škol.

5. prosince 2023

Rektorka Králíčková poděkovala úspěšným sportovcům

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková poděkovala za skvělou sportovní reprezentaci univerzity v roce 2023 několika studentům a kolektivům. Do Karolina dorazila družstva florbalistek, basketbalistek a hokejistů, přišly také veslařky, a několik zástupců individuálních sportů.

4. prosince 2023

Kariéru v institucích EU mohou udělat i jaderní fyzici nebo biologové

V institucích Evropské unie pracuje stále výrazně méně Čechů a Češek, než kolik by vzhledem k velikosti ČR mělo. Co s tím? Tomuto tématu se věnovala konference, kterou společně uspořádaly 1. prosince ve Vlasteneckém sále Karolina Univerzita Karlova, Zastoupení Evropské komise v ČR a Vysoká škola ekonomická.

1. prosince 2023

Vědecká rada UK udělila jednu zlatou a čtyři stříbrné medaile

Dne 30. listopadu 2023 z rukou rektorky Mileny Králíčkové převzali pamětní medaile slovutní mistři svého oboru, a to u příležitosti dosažení významných životních jubileí. Stalo se tradičně v rámci zasedání Vědecké rady Univerzity Karlovy. Blahopřejeme!

30. listopadu 2023

Nový kampus LF UK v Plzni na Lochotíně je Stavbou roku 2023

Výstavbou kampusu na Lochotíně si Lékařská fakulta v Plzni UK po 77 letech splnila sen mnoha generací. Stavba zabodovala dokonce v soutěži Plzeňského kraje, a navíc jí od listopadu patří i křišťálová lahev za Stavbu roku 2023.

29. listopadu 2023

Zuzana Moťovská, srdcařka s Českou hlavou, je týmový hráč

Stala se historicky první ženou, mezinárodně uznávanou českou vědkyní, kterou zdobí Česká hlava. Profesorka Zuzana Moťovská ze 3. lékařské faulty UK obdržela nejprestižnější vědecké ocenění – Národní cenu vlády za rok 2023 – za výjimečný celoživotní přínos v oblasti kardiologie.

27. listopadu 2023

Proč studovat na Karlovce? Studenti odpovídali studentům

Téměř patnáct set zájemců o studium na Univerzitě Karlově přišlo v sobotu do budovy Právnické fakulty, kde probíhala akce Na Karlovku. Čekaly je tu přednášky vedení UK i zástupců fakult, bohatý doprovodný program, ale hlavně: současní studenti Karlovky, kterých se mohli ptát na všechno, co je zajímá.

27. listopadu 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.VideoKalendář
Prosinec 2023
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Pioneering the Future: Journey Through Medical Innovations

7. prosince 2023

Zveme vás na seminář o tom, jak propojit AI a péči o pacienty. Workshop povede doktorka Ivana Schnur, jež se věnuje problematice digitálního zdraví. Součástí programu bude například debata o využití virtuálních lékařských asistentů. Registrace zde.

7. prosince od 9.00 do 16.00

Malá aula, Karolinum, UK, Ovocný trh 5, Praha 1

Ideathon: Časované bomby naší společnosti

6. prosince 2023 – 7. prosince 2023

Pálí vás třaskavé společenské výzvy, které s každým dnem nabývají na důležitosti? Rádi byste se zapojili do jejich řešení? Přijďte, využijte v praxi své znalosti a kreativitu a pomozte nastartovat společenskou transformaci pro sebe i další generace! Zažijete dvoudenní tvůrčí maraton, budete spolupracovat s mladými lidmi napříč obory. Více informací zde. Registrace do 29. 11. zde.

od 6. do 7. prosince, od 8.00 do 15.15

Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám