Aktuality

Žebříček Forbes: Mezi nejvlivnějšími jsou i ženy spjaté s UK

Rektorka UK Milena Králíčková patří mezi nejvlivnější ženy Česka. Objevila se na 36. místě žebříčku, který zveřejňuje magazín Forbes. Zabodovaly i další dámy spjaté s UK: Věra Jourová či Lenka Bradáčová.

7. června 2023

Docentka Věra Sokolová se stala novou děkankou FHS UK

„Učit mladé lidi je výsada, které bychom si měli vážit a měli bychom s touto příležitostí odpovědně a kreativně zacházet.“ S těmito slovy se ujala funkce děkanky Fakulty humanitních studií UK docentka Věra Sokolová.

7. června 2023

Vysokoškolský umělecký soubor UK oslaví 75 let koncertem

Významné jubileum si letos připomíná Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy (VUS UK), který vznikl už v roce 1948. Své 75. narozeniny oslaví koncertem v Betlémské kapli v pátek 9. června.

6. června 2023

Obrazem: Univerzitní osmy vyhrály ženy UK, muži stříbrní

Třináctý ročník veslařského závodu Univerzitní osmy vyhrála v kategorii žen posádka Univerzity Karlovy, když v Praze na Vltavě předčila posádku České zemědělské univerzity. Mezi muži obsadila Karlovka druhé místo za vítězným týmem z ČZU.

5. června 2023

Devadesát devět kroků Univerzity Karlovy do budoucnosti

Devítileté úsilí o modernější univerzitu, útulnější zázemí, širší nabídku oborů a mezinárodní prostředí je úspěšně za námi! Nový e-book ve zkratce představuje devadesát devět projektů, spolufinancovaných z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), realizovaných v letech 2014–2023.

2. června 2023

Přírodovědeckou botanickou na 11 dní obsadili bezobratlí

Téměř tři stovky druhů a více než tisícovku kusů živočichů v teráriích a akváriích představuje návštěvníkům Botanické zahrady PřF UK Na Slupi výjimečná Velká výstava bezobratlých. Akce se koná do neděle 11. června, denně od 8:30 do 18 hodin.

1. června 2023

Zrakově postižení předvedli na FTVS UK sportovní výkony

Čtyři dny plné sportu prožily slabozraké a nevidomé děti z celé ČR na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze, kde se setkaly při konání každoročních Sportovních her pro zrakově postiženou mládež. V celé řadě sportovních disciplín otestovaly svou sportovní zdatnost a vytrvalost.

31. května 2023

Karolinum rozezněl benefiční koncert na podporu středoškoláků

V pondělí 29. května v podvečer proběhl ve Velké aule Karolina Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu UK, jež se zaměřuje na podporu talentovaných středoškolských studentů, kterým pomáhá rozvíjet jejich nadšení pro vědu. Důležitost podpory mladých talentů ve svém úvodním projevu zdůraznila mimo jiné i Klára Jelínková, viceprezidentka Harvardovy univerzity.

30. května 2023

Vyjádření vedení UK k událostem na konferenci časopisu Vogue

Univerzita Karlova se vyjadřuje ke konferenci časopisu Vogue konané dne 25. května 2023 v prostorách Fakulty humanitních studií UK: V rámci této konference došlo k politováníhodné situaci, která vyústila v přivolání Policie ČR. Takovéto jednání vedení Univerzity Karlovy odsuzuje.

30. května 2023

Pod čepicí shrnuje, co studenti chtějí vědět o Karlovce

Která lékařská fakulta je nejlepší? Jak se naučit učit? Jsou teologické fakulty jen továrnou na faráře? Proč jsou bioinformatici superhrdinové? I na tyto otázky (nejen) středoškolákům a středoškolačkám odpovídá podcastová série Pod čepicí UKa! 

29. května 2023

Autoři projektu Aignos: ChatGPT není chytřejší Google

„ChatGPT rozkopl dveře světa umělé inteligence, nicméně jedná se jen o jednu z mnoha aplikací. A podobně se i my snažíme koncipovat naše workshopy. Dáváme nástrojům umělé inteligence kontext,“ říkají zakladatelé projektu Aignos Martin Richter a Ondřej Hrách.

26. května 2023

Doktorka Svobodová získala stříbrnou pamětní medaili UK

Vědecká rada UK na svém pravidelném zasedání ve čtvrtek 25. května ocenila stříbrnou pamětní medailí práci doktorky Hany Svobodové, přednostky Ústavu ošetřovatelství 3. LF UK. Pamětní medaili předal prorektor pro akademické kvalifikace profesor Jan Kuklík.

25. května 2023
Všechny aktuality >
#UKrajine

UK pro Ukrajinu | Карлів університет для України: Допомога, позиція, підтримкаRozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

Посібник для українських студентів, науковців та співробітників Карлового університету, абітурієнтів та студентів, які пересилаються з України та для факультетів КУ. Ви знайдете інформацію для вирішення різних ситуацій, заяв і посилань, які стосуються війни в Україні.VideoKalendář
Červen 2023
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Botanik a politik Bohumil Němec v kontextu

8. června 2023 – 9. června 2023

Konference ke 150. výročí narození botanika a politika Bohumila Němce. Více zde.

Karlovka na Veletrhu vědy

8. června 2023 – 10. června 2023

Hravý veletrh plný vědy a poznání pro malé i velké. UK se letos představí poprvé v celouniverzitní zóně. Těšit se můžete na MFF, PřF, 3. LF, FaF, FF, FSV a FTVS. Malí i velcí návštěvníci si mohou vyzkoušet fyzikální pokusy s tekutým dusíkem, podívat se zblízka na léčivé rostliny, otestovat své znalosti v oblasti humanitních věd nebo se naučit zacházet s pipetou. Pokud chcete vědět víc, přijďte se podívat na náš stánek! Více zde.

od 8. do 10. června, od 10.00 do 18.00

Výstaviště Letňany

Angličtina akademického světa

5. června 2023 – 15. června 2023

DOKTORANDI

S jistojistou anglickou výbavou dokonce i za řečnický pult na konferenci! Ano, je to možné! Zúčastněte se webináře s oblíbeným lektorem angličtiny, Jasonem Hwangem v jednom ze dvou nabízených termínů.

Všechny události >

Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám