• Kalendář

Kalendář


‹  Únor 2020  ›

SoNe
12
PoÚtStČtSoNe
3456789
PoÚtStČtSoNe
10111213141516
PoÚtStČtSoNe
17181920212223
PoÚtStČtSo
242526272829

24. února 2020 – 29. února 2020

Informační týden

PRO ZÁJEMCE O STUDIUM: Každoroční on-line akce, která všem zájemcům a uchazečům o studium Univerzity Karlovy poskytuje před blížícím se prvním termínem podání přihlášek na VŠ ucelený přehled informací o studiu na naší univerzitě.


25. února 2020

Přednáška Tomáše Nigrina: Izolovaný ostrov? Západní Berlín a jeho společnost po stavbě berlínské zdi

Pracoviště oboru Historické sociologie FHS UK srdečně zve na přednášku „Izolovaný ostrov? Západní Berlín a jeho společnost po stavbě berlínské zdi“, kterou přednese doc. Tomáš Nigrin.


25. února 2020

Přednáška Filipa Jaroše: „Portmann: člověk mezi biologií a filosofickou antropologií“

Adolf Portmann bývá ve filozofické literatuře označován jako stoupenec programu filozofické antropologie, přičemž je co do důležitosti kladen hned do druhé skupiny za její přední klasiky Plessnera, Schelera a Gehlena (viz J. Fischer, M. Landmann). Do jaké míry je však toto vymezení přiléhavé pro vědce, který svou profesní kariéru strávil jako vedoucí Zoologického ústavu na univerzitě v Basileji, přičemž se věnoval především morfologii a teoretickým otázkám biologie?


28. února 2020 – 29. února 2020

Reprezentační ples LF HK a ASM

Tradiční ples LF HK pořádá Asociace studentů medicíny. Můžete se těšit na taneční předtančení TAK DANCE KROK, a taktéž taneční skupinu Lékařské a Farmaceutické fakulty v HK. Nebude chybět bohatá tombola a půlnoční překvapení!


29. února 2020

Unikátní videomapping na budově Karolina

Dovolujeme si vás pozvat při příležitosti 100. výročí navrácení názvu Karlova univerzita c. k. české univerzitě a 100. výročí první československé ústavy na unikátní videomapping, který bude k vidění na fasádě budovy Karolina (Ovocný trh 3-5, Praha 1). Půjde o cca 2 minutovou projekci, která se bude v uvedeném časovém úseku s pravidelnými přestávkami opakovat.


4. března 2020

Pohybem proti obezitě

Ve středu 4. března 2020 se v pražském obchodním centru Quadrio uskuteční u příležitosti Světového dne obezity tisková konference za účasti rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy, ministra zdravotnictví Mgr. Adama Vojtěcha, předsedy České lékařské společnosti J. E. Purkyně prof. Štěpána Svačiny a zakladatelky společnosti STOB PhDr. Ivy Málkové.


4. března 2020

Rozšířené obzory: Beseda s gen. Petrem Pavlem

Beseda s arm. gen. Ing. Petrem Pavlem, M.A., představuje první z cyklu přednášek na nemedická témata Rozšířené obzory, který pořádá spolek Motolák. Koná se ve středu 4. 3. od 18.30 ve Velké posluchárně FN Motol, moderuje Bc. Ondřej Růžek z Oddělení tělovýchovného lékařství FN Motol.  


5. března 2020

Matfyzácký ples

Stejně jako v předešlých letech, organizuje Spolek Matfyzák a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy reprezentační ples fakulty v prostorech paláce Žofín.


10. března 2020

Seminář pro uchazeče o doktorské studium

Doktorandem na Univerzitě Karlově, aneb co vědět před podáním přihlášky? Všem studentům z řad magisterských studentů, kteří uvažují o pokračování v akademické kariéře či je zajímá, co se pod pojmem doktorské studium skrývá, je určen krátký seminář prezentující možnosti a potenciál doktorského studia na Univerzitě Karlově.


10. března 2020

Štěpán Jurajda a Ekaterina Travova: Labor Economics

Co to znamená, když se řekne ekonomický výzkum? Na CERGE-EI zkoumáme témata, která hýbou společností - soukromí na internetu, rozhodování voličů nebo platovou nerovnost. Společným tématem třetího setkání je ekonomie práce. Dozvíte se třeba to, k čemu je ekonomům užitečný hamburger.

Zaregistrujte se a přijďte za námi na CERGE-EI nebo se připojte online.


10. března 2020

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Iva Holmerová)

V úterý 10. března 2020 bude hostem doc. Iva Holmerová, který působí na Fakultě humanitních studií UK v Centru pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče. Přednáška s názvem „Dlouhověkost, stárnutí a stáří“ se koná od 18:30 v Pražském kreativním centru v sále Minuta.


11. března 2020

ZRUŠENO! Seminář „Ženy ve vědě 2020“

S lítostí musíme oznámit, že seminář "Ženy ve vědě 2020" se z preventivních důvodů ruší a bude odložen na druhou polovinu října. Děkujeme za pochopení.


12. března 2020 – 13. března 2020

ZRUŠENO - Společný reprezentační ples FF UK a PedF UK 2020

Ve čtvrtek 12. 3. 2020 budete mít možnost se alespoň na jeden večer vrátit v čase a během plesu Filozofické a Pedagogické fakulty UK se přesunout do 20. let minulého století. Meziválečné době kraloval swing, radost z konce války se proplétala s myšlenkami první republiky, ženy v Československu získaly volební právo. Jak prožijete tuto dobu v Národním domě na Vinohradech Vy?


13. března 2020

ZRUŠENO! Konference: Zákon o sociálních službách

Katedra pastorační a sociální práce ETF UK ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Společností sociálních pracovníků ČR vás srdečně zve na odbornou konferenci, jejímž hlavním tématem je profesní regulace oboru sociální práce.


16. března 2020

CANCELLED! Oliver Hart: A New Approach to Contract Theory

Profesor Oliver Hart (Harvard University), držitel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2016 (společně s Bengtem Holmströmem), vystoupí na CERGE-EI s přednáškou "Nový přístup ke smlouvám". Přednáška se koná v pondělí 16. března v 11.00 na CERGE-EI. Z kapacitních důvodů je nutná registrace.


18. března 2020

Webinář: Jak začít učit online

Uskuteční se online, ve středu, 18. 3. od 14:00 prostřednictvím služby ZOOM v této místnosti: https://lfp-cuni.zoom.us/j/294264231. Webinář povede MUDr. Rajdl a prakticky vám ukáže, jaký software máme pro jednotlivé formy výuky k dispozici, jaký hardware k tomu potřebujete a jak tyto možnosti použít.Obsah bude „šitý“ na míru výuce na LF a ukáže vám celý proces od A po Z. K dispozici bude také e-learningový tým fakulty, pro případné dotazy.


18. března 2020

ZRUŠENO! Kurzy Jednoho světa na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni připravil i v letošním letním semestru společně se Studentským spolkem Agora oblíbený celosemestrální kurz na téma: Jak využít dokument ve výuce?


20. března 2020

ZRUŠENO! Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března. Svátek je organizován Světovou dentální federací (FDI) a národními dentálními asociacemi ve spolupráci s globálními partnery. U nás je podporován Českou stomatologickou komorou, ve spolupráci s Asociací dentálních hygienistek, Sdružením studentů stomatologie, výukovými programy a významnými partnery, kteří se angažují v osvětě ústního zdraví.


24. března 2020

ZRUŠENO! Filip Matějka a Vladimír Novák: Innattention in Economics

Co to znamená, když se řekne ekonomický výzkum? Na CERGE-EI zkoumáme témata, která hýbou společností - soukromí na internetu, rozhodování voličů nebo příčiny nerovnosti. Tentokrát bode řeč o zkoumání nepozornosti. Zaregistrujte se a přijďte za námi na CERGE-EI nebo se připojte online.


24. března 2020

ZRUŠENO! Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Ondrej Marchevský)

FHS UK zve na pravidelné podvečerní semináře Společnosti pro filosofickou antropologii. V úterý 24. března 2020 bude hostem Ondrej Marchevský. Přednáška s názvem „Dvojník a (ako) osoba filozofa alebo k jednému aktuálnemu ruskému dejinno-filozofickému problému “ se koná od 18:30 v Pražském kreativním centru v sále Minuta.


31. března 2020

CERGE-EI prodlužuje termín přihlášek ke studiu i pro soutěž NET

Termín pro podání přihlášek do všech studijních programů byl prodloužen do 30. dubna. Do stejného data je možné se přihlásit do soutěže New Economic Talent.


1. dubna 2020 – 2. dubna 2020

ZRUŠENO! Christiane Nord a Klaus Berger

Srdečně zveme na přednášky dvou zahraničních oborníků.

Klaus Berger - Role absurdního v Ježíšově humoru

Christiane Norg - Co je teorie překladu a čím může přispět k překladu Bible

Klaus Berger - Teze k roli ženy v prvotním křesťanství


1. dubna 2020

Kurzy Jednoho světa na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni připravil i v letošním letním semestru společně se Studentským spolkem Agora oblíbený celosemestrální kurz na téma: Jak využít dokument ve výuce?


2. dubna 2020

ZRUŠENO - Kariérní den UK

Přijďte 2. dubna do Kampusu Hybernská na Kariérní den pro studenty a absolventy UK. Součástí celodenního programu budou praktické workshopy, přednášky, tréninky, testování a mnoho dalšího. Odnést si můžete například profesionální fotku na CV nebo zábavnou momentku z fotokoutku. Zbavíte se nervozity z hledání práce a získáte nové dovednosti. Těšíme se na vás!


2. dubna 2020

ODLOŽENO! Slavnostní udělení čestné vědecké hodnosti

Událost byla odložena! Slavnostní udělení čestné vědecké hodnosti doktora honoris causa v oboru moderní dějiny, převezme prof. Dr. phil. PhDr. Marek Nekula, vedoucí centra pro česká studia BOHEMICUM, profesor Ústavu slovanských jazyků a literatur, Univerzita Řezno.


7. dubna 2020

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Jan Palouš)

V úterý 7. dubna 2020 bude hostem astronom Jan Palouš, který působí v Astronomickém ústavu Akademie věd. Přednáška s názvem „Astronomie v roce 2020 “ se koná od 18:30 v Pražském kreativním centru v sále č. 219.


7. dubna 2020

Pravidelný seminář Společnosti pro filosofickou antropologii (Jan Palouš)

FHS UK zve na pravidelné podvečerní semináře Společnosti pro filosofickou antropologii. V úterý 7. dubna 2020 bude hostem astronom Jan Palouš, který působí v Astronomickém ústavu Akademie věd. Přednáška s názvem „Astronomie v roce 2020 “ se koná od 18:30 v Pražském kreativním centru v sále č. 219.


15. dubna 2020

Kurzy Jednoho světa na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni připravil i v letošním letním semestru společně se Studentským spolkem Agora oblíbený celosemestrální kurz na téma: Jak využít dokument ve výuce?


18. dubna 2020

Zrušeno - Běh pro Zoo Praha

V sobotu 18. dubna se uskuteční již 6. ročník charitativního běhu pro Zoo Praha, pořádaný studentským spolkem Drosophila.


20. dubna 2020

Jarní koncert Lékařské fakulty v Hradci Králové

Děkan Lékařské fakulty v Hradci Králové srdečně zve na tradiční jarní koncert v netradiční podobě.

Ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové jsme připravili malý varhanní koncert, kterým chceme potěšit všechny naše zaměstnance a studenty a zároveň poděkovat všem, kteří v této době dobrovolně pomáhají potřebným.


23. dubna 2020

Panevropský hackathon EUvsVIRUS

Panevropský hackathon #EUvsVirus bude řešit přibližně dvacet problémů souvisejících s koronavirem, mezi které patří například rychlá výroba zařízení, rozšiřování výrobních schopností nebo přenos znalostí z jedné země do druhé. Jednotlivé výzvy pak reflektují pět prioritních oblastí – zdraví a lékařství, kontinuita podnikání, sociální soudržnost, ochrana rizikových skupin a vzdělávání.

Registrace se uzavírá 23. 4. a samotný hackathon proběhne již tento víkend 24. 4 - 26. 4. 2020.


29. dubna 2020

Webinář - Možnosti ověřování výsledků distanční formou - doporučení MŠMT

Druhý webinář MŠMT naváže na online setkání konané 17. dubna 2020 k tématu online hodnocení. Toto téma bude rozšířeno o ochranu osobních údajů při online hodnocení a budou sdíleny zkušenosti z dalších vysokých škol a fakult. Budou prezentovány zkušenosti s “online proctoring” systémy ze Sorbonnské univerzity. ...


29. dubna 2020

Webinář - Kde je hranice plagiátorství?

Jak poznat, co je a co není plagiátorství? Jak posoudit jeho závažnost? Na uvedené otázky se pokusíme odpovědět během diskuse nad několika obecnými scénáři. Dále se budeme zabývat důvody, které vedou studenty k plagiátorství a možnostmi prevence. V rámci workshopu budou prezentovány výsledky výzkumu z 39 evropských zemí o tom, jak studenti a učitelé plagiátorství vnímají. Na závěr se zmíníme o technických možnostech systémů pro podporu odhalování plagiátorství a o tom, jak správně porozumět jejich výstupům.

Lektoři: Mgr. Tomáš Foltýnek, Ph.D. a Ing. Dita Dlabolová, Ph.D. 

Odkaz pro připojení k webináři obdržíte po registraci na 

http://academicintegrity.eu/webinar/


29. dubna 2020

Kurzy Jednoho světa na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni připravil i v letošním letním semestru společně se Studentským spolkem Agora oblíbený celosemestrální kurz na téma: Jak využít dokument ve výuce?


30. dubna 2020

CERGE-EI - Termín přihlášek ke studiu i pro soutěž NET

Termín pro podání přihlášek do všech studijních programů byl prodloužen do 30. dubna. Do stejného data je možné se přihlásit do soutěže New Economic Talent.


30. dubna 2020

Inspirativní projevy spirituality v době krize institucí

Pracovní konference o projevech spirituality, jak se s nimi dnes mohou setkat pracovníci v pomáhajících či pedagogických profesích a teologové, kteří jejich práci reflektují. Bude řešit otázku, jak lze tyto projevy spirituality využít jak pro současnou teologickou reflexi, tak pro pomáhající, pedagogickou a pastorační praxi, např. v práci s mládeží, v nemocnicích, vězeních apod.


12. května 2020

Webinář: Klidná mysl v zátěžovém období - pro zaměstnance

Netradiční webinář, kde mimo jiné získáte odpovědi na tyto otázky:

- Spánková psychohygiena a jak se připravit na následující den

- Hospodaření s energií, náš biorytmus a jak ho využít

- Kontrola mysli – odklánění pozornosti

- Koncentrace – soustředění na podstatu

- Uvolnění, rituály, řád versus chaos, mužský a ženský princip v nás

- Přítomnost krize, jak pozitivně využít koronavirová omezení

- Režim a rituály, co pomáhá a co ne


14. května 2020

Webinář - Contract cheating neboli práce psané na zakázku

„Zpracujeme podklady pro Vaše seminární či závěrečné práce, eseje nebo referáty“ lákají firmy studenty. Zaručují kvalitní práci, dokáží být rychlí a anonymní. Za pár korun má student po starostech. Co se ale skrývá za touto zdánlivě neškodnou službou?

Na webináři si představíme problematiku porušování akademické etiky nazvanou contract cheating. Práce psané na zakázku jsou vážným problémem, který se objevuje napříč všemi univerzitami po celém světě. Pobavíme se o tom, jak vážná současná situace je, jak ji řešit nebo dokonce podvodům předcházet. Kromě toho budou představeny výsledky tuzemských i zahraničních výzkumů v této oblasti.

Lektorka: Ing. Veronika Králíková

Odkaz pro připojení k webináři obdržíte po registraci na http://academicintegrity.eu/webinar/


14. května 2020

Webinář: Jak nevypustit duši – metody a techniky psychohygieny

Webinář je zaměřen na téma každodenní péče o duševní zdraví během období nouzového stavu. Dozvíte se důvody, proč je právě nyní starost o psychiku důležitější, než kdy dřív a obdržíte praktické tipy, techniky a metody, které můžete vyzkoušet v karanténě a při studiu z domu. Obsahem budou copingové strategie a relaxační techniky (mindfulness si vyzkoušíte). Dozvíte se, jak pomoci při úzkostných stavech sobě, i blízkým. 

Cílová skupina: doktorandi UK


21. května 2020

Emocionalita ve filosofické a speciálněpedagogické reflexi - Inkluzivní škola

Každoročně pořádaná mezinárodní konference, tento rok zaměřená na problém emocionality z hlediska filosofie, společenských věd, speciální pedagogiky a psychologie.


22. května 2020

Webinář: Klidná mysl v zátěžovém období - klub Alumni

Netradiční webinář, kde mimo jiné získáte odpovědi na tyto otázky:

- Spánková psychohygiena a jak se připravit na následující den

- Hospodaření s energií, náš biorytmus a jak ho využít

- Kontrola mysli – odklánění pozornosti

- Koncentrace – soustředění na podstatu

- Uvolnění, rituály, řád versus chaos, mužský a ženský princip v nás

- Přítomnost krize, jak pozitivně využít koronavirová omezení

- Režim a rituály, co pomáhá a co ne


25. května 2020

Distanční kurz: Projektové řízení

Osmidílný distanční kurz je zaměřen na celý proces přípravy projektu a doplněn konzultacemi s lektorem. Účastníci se seznámí s možnostmi využití IT nástrojů v různých fázích projektu, s metodikami projektového řízení (např. IPMA, PRINCE, Six Sigma) a získají informace z praxe z různých pracovních oblastí (medicína, ekonomika, marketing, granty obecně, nezisková sféra). Součástí kurzu je ukázka zpracování reálného projektu i možnost konzultací k přípravě vlastního projektu.

Cílová skupina: doktorandi UK


26. května 2020

Webinář Jak přesvědčivě prezentovat, mluvit a přednášet

PRIMÁRNĚ PRO DOKTORANDY S PRACOVNÍM ÚVAZKEM NA UK / Jak se dobře připravit na veřejné vystoupení? Jak správně používat svůj hlas, aby vám všichni rozuměli? Umíte ovládat řeč těla? Která gesta vám pomohou publikum přesvědčit? A kterým je lepší se vyhnout? To a mnoho dalšího zjistíte a také si prakticky procvičíte na webináři, věnovaném prezentačním dovednostem, rétorice a řeči těla.


28. května 2020

Webinář: Základy duševní resuscitace

Naučíte se základům duševní resuscitace - jak pomoci někomu ve svém okolí, či kde hledat pomoc v případě vlastních duševních obtíží. Společně se podíváme na to, jaké služby fungují v nouzovém stavu a jak. Mluvit budeme i o službách, které fungují za standardních podmínek a jak to s nimi právě vypadá. Na webináři se také společně pokusíme pomoci kamarádovi s depresí – od základní komunikace přes krizové centrum, léky, přes ambulantního psychiatra, psychologa a psychoterapii, až ke svépomocným skupinám. Nezapomeneme ani na to, jak by se o sebe měl starat pomáhající.

Cílová skupina: doktorandi UK


3. června 2020

Webinář: Klidná mysl v zátěžovém období - pro studenty

Netradiční webinář, kde mimo jiné získáte odpovědi na tyto otázky:

- Spánková psychohygiena a jak se připravit na následující den

- Hospodaření s energií, náš biorytmus a jak ho využít

- Kontrola mysli – odklánění pozornosti

- Koncentrace – soustředění na podstatu

- Uvolnění, rituály, řád versus chaos, mužský a ženský princip v nás

- Přítomnost krize, jak pozitivně využít koronavirová omezení

- Režim a rituály, co pomáhá a co ne


4. června 2020

Relaxation

Relaxation techniques are an effective tool for rest, overcoming tension and stress. It relaxes your body and mind and breaks away from what you worry about for a moment. There is a wide range of relaxation techniques - we tell you which are good for what. Relaxation techniques can complement your daily mental hygiene. During our webinar, you will try out several techniques to see which ones suit you the best. To enjoy the webinar to the fullest, you need to find a quiet place, have a mat and wear clothes you feel comfortable wearing (prepare a blanket if you need to).

For: PhD students at CU


10. června 2020

Tisková konference - nový think tank Vzdělávání21

Univerzita Karlova představí ve středu 10. června 2020 na tiskové konferenci nový think tank Vzdělávání21 a zahájí jeho činnost. Jeho cílem je systematicky zlepšovat vzdělávací soustavu a posilovat moderní pedagogické přístupy, metody a trendy, které přináší 21. století. Členy think tanku jsou přední odborníci z akademické oblasti i praxe, kteří se dlouhodobě věnují zlepšování oblasti školství. Prvním tématem, kterým se bude think tank zabývat, je otázka distančního vzdělávání v českém školství.


11. června 2020

Konec prokrastinace - Jak přestat odkládat a žít naplno?

Když prokrastinujeme, nedokážeme se přemluvit k plnění úkolů, které bychom měli nebo chtěli dělat. Ve výsledku se tak nakonec zabýváme činnostmi, které slouží jen k vyplnění času. To poté může vyústit ve stres, pocit viny, frustraci a celkový pocit selhání Smyslem přednášky je pomoci účastníkům zlepšit svoji motivaci, organizaci času a zvýšit efektivitu v osobním a pracovním životě.

Odkládá většina z nás. Někdo více, někdo méně. Jak nezdravé odkládání úspěšně ze svého života vymýtit?

Na webináři se dozvíte:

Jak zvýšit svoji vnitřní́ motivaci do práce skrze osobní vizi?

Jak v průběhu dne pracovat s vůlí a dlouhodobě ji posilovat?

Jak funguje náš mozek z pohledu sebeovládaní a učení návyků?

Jak si organizovat úkoly a práci, aby úspěch byl postaven na systému?


17. června 2020

How to Stop Procrastinating

Procrastination can be a thorn in our sides, but with the right tools and methods, we can overcome it. Studies have shown that having a personal vision which helps you increase your self-discipline figures at the core of fighting procrastination. Our sessions on this topic provide you with the tools to develop just such a vision.

We also give you practical tools which can help you build up positive new habits and get rid of negative ones, organize your time more effectively, and find long-term motivation. You will discover how to deal with stress, become more focused, and manage your days. Above all, you‘ll find out how to be more objective and heuristic so that you can become more satisfied in your life over the long-term.


22. června 2020

RŮSTOVÉ A FIXNÍ MYŠLENÍ - Jak zlepšit nastavení své mysli?

Výzkumy ukazují, že směřujeme k jednomu ze dvou typů myšlení. Jeden vede k depresivním tendencím a neúspěchu. Druhý ke spokojenosti a výrazně lepším výsledkům. Psycholožka Carol Dwecková hovoří o "Fixed" a "Growth" mindset (fixním a růstovém myšlení). Změnou způsobu myšlení́ lze ovlivnit k lepšímu osobní život i kariéru. Studie totiž potvrzují, že to, jak bude náš život vypadat, je z velké části v našich hlavách.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám