• Kalendář

Kalendář

‹  Září 2021  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚtStČt
27282930

6. září 2021 – 10. září 2021

Orientační týden pro studenty prvních ročníků

Svět Univerzity Karlovy se vám otevírá a my vám chceme pomoci se v něm zorientovat. Zjistíte, jak účinně využívat univerzitní knihovny a informační zdroje, mluvit se bude o studiu, financích, službách pro studenty i možnostech vycestovat do zahraničí. Provedeme vás všemi nástrahami Studijního informačního systému a e-learningovými možnostmi výuky. Stranou zájmu nezůstane ani studentský život a aktivity studentských spolků.

Kde?

Připojit se k nám můžete z chalupy nebo od vody - přednášky pro vás zveřejníně postupně v tematických blocích na  a na webinářích se setkáme v MS TEAMS.

Co vše na vás čeká?

Webináře a videopřednášky, témata najdete níže. Pozor! Budou přibývat další! 

Podrobný program zveřejníme na konci srpna a zašleme vám ho také emailem.

Více informací


9. září 2021

Seminář o etice ve výzkumu

Témata akademické a vědecké integrity a etiky ve výzkumu a akademickém chování jsou nejen stále více podstatnou součástí projektových návrhů, ale svým významem dosahují i obecných principů chování v akademickém prostředí. Na úrovni rektorátu Univerzity Karlovy v rámci Evropského centra Odboru výzkumu a vývoje jsme proto připravili seminář, který se proto dotkne nejen témat etiky ve výzkumu hodnoceným v rámci návrhů projektů evropského rámcového programu podpory výzkumu a vývoje Horizont Evropa, ale v obecnější rovině i etického akademického přístupu ke vzdělávání studentů, publikačním aktivitám a dalším souvisejícím otázkám. Seminář bude vycházet z metodologie vyvinuté v rámci projektu.

 


9. září 2021

Nová společnost GeneSpector Innovations s.r.o. má technologii předpovídající průběh infekčního onemocnění včetně Covid-19

Univerzita Karlova Vás srdečně zve na tiskovou konferenci, která představí novou společnost GeneSpector Innovations s.r.o. a její nový převratný diagnostický přístup k předpovědi průběhu onemocnění covid-19. Její využití je však univerzální a lze jej stejně dobře použít například i pro diagnostiku složitých průběhů jiných infekčních onemocnění.

Tisková konference se uskuteční ve čtvrtek 9. září 2021 v 10.30 hodin v prostorách Vlasteneckého sálu v Karolinu (Ovocný trh 3, Praha 1).

Více informací zde.


12. září 2021

Exkurze do památníku Karla Čapka

KLUB ALUMNI UK

Členy absolventského spolku zveme na komentovanou prohlídku památníku Karla Čapka.


15. září 2021 – 16. září 2021

Duševního vlastnictví v oblasti veřejného zdraví - přednášky prof. Matthewse v Praze

Srdečně Vás zveme na sérii přednášek zaměřených na otázky duševního vlastnictví v oblasti veřejného zdraví, které ve dnech 15. a 16. 9. 2021 přednese odborník na právo duševního vlastnicví z Queen Mary University of London, .prof. Duncan Matthews.

Přednášky se uskuteční prezenčně v prostorech Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, v budově A (hned za vrátnicí v průjezdu vpravo, po schodech nebo výtahem), 3 patro.

Vstup je volný, ale z důvodu kapacity prostor je nutná REGISTRACE - ZDE.

Je možné se zúčastnit i pouze vybraných přednášek.

Přednášky proběhnou v angličtině bez tlumočení.


21. září 2021

Rétorika aneb mistrovství mluveného projevu

DOKTORANDI

Jak umocnit kouzlo slova tak, abyste zaujali a předali to podstatné? Jak přesvědčit posluchače o tom, že chtějí slyšet to, co jim říkáte? Přijďte na praktický workshop a procvičte si umění rétoriky!


22. září 2021

Studentská konference: Antropologie těhotenství a porodu

Fakulta humanitních studií UK zve na studentskou konferenci „Antropologie těhotenství a porodu“, která se uskuteční 22. září 2021 v areálu FHS UK v Troji (Pátkova 2137/5, Praha 8) v místnosti č. 2.21. Konference se věnuje společenskovědní reflexi porodnictví a reprodukční medicíny v Česku i globálně.

V současné době probíhá call for papers. Návrhy příspěvků je možné posílat do 22. srpna 2021 na emailovou adresu daniela.kordikova@gmail.com. Vítány jsou příspěvky doktorských, stejně jako pokročilých magisterských a bakalářských studentů a studentek ve formě prezentace nebo workshopu. Přijímáme společenskovědní i interdisciplinární příspěvky reflektující oblast zdravotní péče během těhotenství, porodu a raného rodičovství, biopolitiky a biomoci v oblasti reprodukční medicíny, kultury a antropologie těhotenství a porodu. Délka příspěvku je stanovena na 20 minut, následuje diskuse. Všechny informace ohledně přihlášky naleznete v pozvánce.

Konference je finančně podpořena z programu Progres Q22.

(foto: shutterstock.com)


22. září 2021

Slavnostní udělení čestné vědecké hodnosti doktora honoris causa

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat k slavnostnímu udělení čestné vědecké hodnosti

doktora honoris causa v oboru společenských věd, kterou převezme prof. Thomas Hylland Eriksen

Katedra sociální antropologie, Fakulta sociálních věd, Univerzita v Oslu

a

čestné vědecké hodnosti

doktora honoris causa v oboru moderní dějiny, kterou převezme

prof. Dr. phil. PhDr. Marek Nekula

vedoucí centra pro česká studia BOHEMICUM, profesor Ústavu slovanských jazyků a literatur, Univerzita Řezno

ve středu dne 22. září 2021

ve 14.30 hodin

ve Velké aule historické budovy Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1.

Po skončení programu ve Velké aule jste srdečně zváni do recepčních místností v přízemí Karolina.

Účast laskavě potvrďte na rsvp@cuni.cz nebo tel.: 224 491 251.

Místa zaujměte do 14.20 hodin.


22. září 2021

Jak zacvičit se stresem

Chcete získat inspiraci pro práci se stresem? Zveme vás na online seminář poraden Centra Carolina. Pozornost zaměříme na to, jak dopadům stresu předcházet. Kromě jiného si vyzkoušíte i drobná relaxační cvičení.


23. září 2021

Workshop Design Thinkingu pro studenty UK

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google nabízí studentům UK napříč obory možnost absolvovat zdarma intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu používanou na hledání řešení při realizaci inovativních nápadů a projektů všeho druhu. Postupy metody DT se dají prakticky využívat v mnoha jak studijních, tak i mimostudijních situacích.

Co Vás na workshopu čeká?

► Zažijete metodu Design Thinking v praxi a naučíte se na vlastním nápadu, jak ji prakticky využívat.

► Vyzkoušíte si postupy, které Vám pomohou řešit nejen běžné otázky, ale mohou stát třeba i u zrodu vašeho vlastního start-upu.

► Potkáte se se studenty z různých fakult a s dalšími inspirativními lidmi z UK.

► Zažijete opravdu aktivní online workshop s využitím Google nástrojů

► Kurzem vás provedou zkušení lektoři z Grow with Google

Obzvlášť zveme ty, ► kteří už mají nápad, třeba na novou službu/inovaci, nebo naopak ty, ► kteří chtějí něco podniknout a nápad hledají.

Workshop je preeventem předmětu Inovační laboratoř: Rozjeď projekt, který opět startuje od října a v rámci kterého můžete s pomocí zkušených mentorů posunout svůj nápad ještě o kousek dál.

Workshop je zdarma. Registrace je nutná.


23. září 2021

Open Science podmínky v Horizon Europe

Přednáška vysvětlí povinnosti příjemců projektů z rámcového programu Horizont Evropa týkající se otevřeného přístupu k vědeckým informacím. Představí základní dokumenty upravující otevřený přístup v programu Horizont Evropa a bude se věnovat možnostem sdílení publikací a výzkumných dat. Dále vysvětlí fungování veřejných licencí Creative Commons a jejich využití při sdílení vědeckých informací. Po přednášce bude následovat prostor pro diskusi.

Účast na akci je bezplatná, ale je vyžadována předchozí registrace.


23. září 2021

Tisková konference ke vzniku nového investičního fondu i&i Biotech Fund

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci, která představí vznik nového investičního fondu i&i Biotech Fund, který se primárně zaměří na investice do akademických spin-off společností. 

Váženými hosty TK budou předsedkyně AV ČR, Eva Zažímalová, rektor Univerzity Karlovy, Tomáš Zima, jeden ze zakladatelů fondu i&i Biotech Fund, Jaromír Zahrádka a mnoho dalších. 

Tisková konference se uskuteční 23. 9. od 17:00 v prostorách Vlasteneckého sálu, v Karolinu (Ovocný trh 3, Praha 1).

Tisková konference bude streamovaná na univerzitním kanále YouTube, kde bude možné taktéž pokládat dotazy.

Tiskovou konferenci můžete online sledovat také zde:

YouTube


24. září 2021 – 25. září 2021

Nakladatelství Karolinum - Svět knihy

Milí čtenáři, Svět knihy Praha je již za dveřmi a my budeme moc rádi, když si ve svých nabitých programech uděláte chvilku a na největším tuzemském knižním veletrhu nás navštívíte. Přijďte na setkání s našimi autory a odneste si příjemné zážitky i nové podepsané knížky s 20% slevou. Najdete nás tradičně v pravém křídle Průmyslového paláce (stánek č. P 601).

Páteční program

Sobotní program


24. září 2021

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity v Praze

250letý Orchestr mediků Semmelweisovy univerzity (Maďarsko, Budapešť) vznikl před jedenácti lety, jeho uměleckým vedoucím a dirigentem je od roku 2009 Gergely Dubóczky. Jeho členy jsou především posluchači budapešťské lékařské univerzity a studenti několika dalších maďarských vysokoškolských institucí.


30. září 2021

Konference SCI-PO 2021: Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací

Byla zahájena registrace na již čtvrtý ročník konference SCIPO (Science Policy), která se uskuteční 30. září 2021 hybridní formou. Od svého vzniku v roce 2018 je konference zaměřena na aktuální témata veřejné politiky v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

Konference je zdarma a online, registrujte se.


5. října 2021

Setkání k uctění památky prof. MUDr. Milana Elledera, DrSc. (1938–2011)

Dne 5. října se bude v prostorách děkanátu 1.LF UK konat vzpomínkové setkání k 10 letům od úmrtí Prof. MUDr. Milana Elledera, DrSc. Prof. Elleder byl významným představitelem světové a evropské patologie v oblasti vzácných (zejména lysosomálních střádacích) onemocnění.


9. října 2021 – 10. října 2021

Kurz psychické odolnosti pro studenty

Současná doba může být těžká i pro ty, kteří byli běžně hodně psychicky odolní. Ve chvíli, kdy se nacházíme ve velkém stresu, je obtížné hledat způsoby, jak z toho ven. Nebojte se sdílet vaše zkušenosti z tohoto náročného období pod vedením týmu psycholožek - doktorandek UK.


14. října 2021

Projektové možnosti na UK - GA UK a další

DOKTORANDI

Zajímá vás, jak se aktivně zapojit do výzkumných projektů nejen na UK a jak zažádat o grant? Zúčastněte se našeho online semináře, zjistěte, jak na to, a chopte se své příležitosti!


5. listopadu 2021 – 6. listopadu 2021

Juniorská vědecká konference - 10. ročník

Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Je ti 10-19 let a zajímají tě přírodní nebo technické vědy? Tak se přihlas na konferenci, kde si vyzkoušíš roli vědce a podělíš se o své poznatky s dalšími nadšenci.

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy pořádá 5. – 6. 11. 2021 už podesáté juniorskou vědeckou konferenci. Zajímáš se o vědu a baví tě bádat? Je ti 10 až 19 let? Pak stačí vytvořit projekt a včas se přihlásit! Třeba se právě ty staneš nejlepším mladým vědcem či vědkyní!

Více informací zde


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám