• Kalendář

Kalendář

‹  Listopad 2021  ›

PoÚtStČtSoNe
1234567
PoÚtStČtSoNe
891011121314
PoÚtStČtSoNe
15161718192021
PoÚtStČtSoNe
22232425262728
PoÚt
2930

23. listopadu 2021 – 26. listopadu 2021

Na Karlovku Tour - Brno

Karlovka tě uvítá na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání v Brně, Gaudeamus Brno 2021. Těšíme se na tebe 23.–26. listopadu 2021, BVV Brno, pavilon V, expozice číslo 6.

Co uvidíš a uslyšíš? 

Studenti Karlovky představí Univerzitu Karlovu speciální prezentací. Zde se dozvíš přesné podmínky o přijímačkách, tipy, jak se na přijímačky připravit a co Tě všechno při studiu čeká…

Budeš si moci vybrat z téměř 600 studijních programů na 17 fakultách UK a rozhodnout se, zda chceš studovat v Praze, Plzni nebo Hradci Králové. Těší se na tebe studenti i studentky z Karlovky a zodpoví všechny tvé dotazy.


25. listopadu 2021

Seminář Ženy ve vědě

Srdečně Vás zveme na celodenní seminář věnovaný ženám ve vědě a souvisejícím tématům: studiu, kariéře, rovnému přístupu či rodinnému životu. Seminář se uskuteční 25. listopadu 2021 ve Vlasteneckém sále i online na YouTube.


25. listopadu 2021

Panelová diskuse s názvem Experti vs. “experti” aneb Vědci ve světě médií

Do společenského dění stále více pronikají otázky spojené s vědeckými tématy. Ve světě médií ovšem platí zcela jiné zákonitosti než ve vědě. Střet obou světů často končí neporozuměním a šířením zkreslených či nepravdivých informací.

Srdečně Vás zveme na panelovou diskusi nazvanou Experti vs. “experti” aneb Vědci ve světě médií, která se uskuteční ve čtvrtek 25. 11. od 17:00 do cca 19:00 v čítárně Kampusu Hybernská (Kavárna Hlína) nebo online.

Pro osobní i online účast se, prosím, REGISTRUJTE zde.


25. listopadu 2021

Webinář „Domácí násilí. Mýty vs. realita“

Za násilí je zodpovědný ten, kdo se ho dopouští. Podle čtvrtiny Čechů je to ale jinak – oběť si za to může sama. Proč stereotypy brání obětem domácího násilí situaci řešit? Sledujte webinář „Domácí násilí. Mýty vs. realita“ v rámci projektu Univerzity Karlovy Česko! A jak dál? Diskutovat s vámi budou Mgr. Dana Moree, Dr. z Fakulty humanitních studií UK, Roman Bojko z IKEA a Branislava Marvánová Vargová z centra ROSA.


4. prosince 2021

Den otevřených dveří - Lékařská fakulta UK v Hradci Králové

Vážení zájemci a zájemkyně o studium na naší fakultě, velice nás mrzí, že musíme opět upustit od prezenční formy dne otevřených dveří, ale vzhledem k aktuální pandemické situaci je naší prioritou především vaše zdraví a bezpečnost. Proto přecházíme na plně online formu v podobě živého vysílání.

Pevně věříme, že se nám podaří s vámi setkat osobně, jakmile se situace zlepší. Nyní vás však srdečně zveme na online setkání s našimi proděkany, vyučujícími, studenty a studentkami a hosty, kteří se s vámi rádi podělí o informace týkající se přijímacího řízení, našich studijních programů a studia lékařství a ošetřovatelství v Hradci Králové.

Více informací zde.


8. prosince 2021

Den Univerzity Karlovy v Bruselu

Zveme vás na setkání s vedením Univerzity Karlovy, které se uskuteční na zastupitelském úřadu v Bruselu.


8. prosince 2021

Den otevřených dveří na Farmaceutické fakultě UK ONLINE

Den otevřených dveří pro středoškoláky. Získáš informace o studijních programech Farmacie a Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví. Poslechni si zkušenosti studentů, projdi fakultu a získej odpovědi na časté dotazy k přijímacímu řízení. Po skončení programu navazuje Jednodenní juniorská Univerzita Karlova, kde si můžeš zkusit stát se na krátký čas studentem naší fakulty, poslechnout si zajímavé přednášky.


14. ledna 2022

Ples Univerzity Karlovy

Reprezentační ples Univerzity Karlovy se opět koná v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze, dne 14.1.2022 – od 20.00-02.00 hodin.

V programu vystoupí Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK, Back Side Big Band, Hloucal kvintet, Dijazztiva, Hot Wings, T-Be, Alena Přibylová and LH, Cimbálovka , Oscar Mike.

Vstupenky k dostání zde.


24. ledna 2022

Přednáška Hyb4City - Temná strana vědy

Věda nám dala penicilin, který zachránil stamiliony lidí po celém světě, a život bez něj bychom si jen těžko dokázali představit. Věda nám však dala i chemické zbraně hromadného ničení, mající na svědomí desítky milionů životů. Život bez nich bychom si naopak velmi přáli. Které chemické zbraně jsou ty nejnebezpečnější? Je jejich hrozba stále relevantní? A jak do toho spadají „novichoky“, co o nich doopravdy víme? Odpovědi na tyto otázky a mnohem více se dozvíte v přednášce Lukáše Góreckého, zabývajícího se výzkumem a vývojem nových léčiv proti těmto chemickým zbraním. Chemikáliím tak toxickým, že i jediná kapka na kůži, jediný nádech může rozhodnout. „Spousta vědců si přeje, aby jejich objevy byly užívány na denní bázi, já však doufám, že můj výzkum nebude nikdy potřeba.“

Akce proběhne v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními, včetně kontroly OTN. Tzn. bez prokázáni bezinfekčnosti proti covid-19, nebude návštěvník vpuštěn do prostorů Kampusu Hybernská.

Registrace je vzhledem k omezené kapacitě povinná zde.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám