• Kalendář

Kalendář

‹  Únor 2023  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚt
2728

1. února 2023

Den otevřených dveří pro zájemce o magisterské studium ISS & IPS

KDY: od 15.00

KDE: Pekařská 16, Praha 5, místnost 205

Zveme všechny zájemce o magisterské studium na Institutu sociologických studií a Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy na Den otevřených dveří. Po celou dobu budou k dispozici akademici, studijní referenti či studentské spolky. Facebooková událost zde.


3. února 2023

Bohoslužba v arkýři Velké auly Karolina

Srdečně zveme na bohoslužbu, během níž si připomeneme 676. výročí vydání buly papeže Klementa VI., díky které získal Karel IV. souhlas se založením naší univerzity. Mše svatá na připomenutí této události, kterou bude celebrovat J. Ex. Mons. Jan Graubner – arcibiskup pražský a primas český, se uskuteční v historickém arkýři Velké auly Karolina v pátek 3. 2. od 12 hodin.


6. února 2023

Alexandra Alvarová | Dezinformace

KDY: 18.00

KDE: Kampus Hybernská

V prvním dílu Dezinformačních sond se představí Alexandra Alvarová, autorka bestsellerů. Průmysl lži a Krmit démony. Více informací zde.


9. února 2023

Trans* lidé a sociální služby

KDY: 18.00

KDE: Kampus Hybernská

Jakou u nás mají zkušenost lidé v/po tranzici se sociálními službami? Beseda s organizací Trans*parent a s advokátem se zkušeností s obhajobou transgender osob u soudu, Marošem Matiaškem. Více informací zde.


9. února 2023

Jeden den s fyzikou

Den plný přednášek, exkurzí, experimentů – prostě setkání s fyzikou v budovách MFF UK. Tradiční akcepro středoškoláky, jejich pedagogy i pro příznivce fyziky z řad veřejnosti. Nabízí zajímavé experimenty a demonstrace, prohlídku špičkových zařízení na vědeckých pracovištích i setkání s pedagogy a studenty Matfyzu a s organizátory korespondenčních seminářů. Více informací zde.


13. února 2023

Výstava SDGs: Innovations for a Sustainable Future

KDY: 18.00

KDE: Kampus Hybernská

Interaktivní výstava v rozšířené realitě, umělecky ztvárněná grafikem Pavlem Fuksou, přibližuje, jak vědecký pokrok a inovace pomáhají realizovat 17 cílů udržitelného rozvoje. Více informací zde.


14. února 2023

Science Café | Ozvěna zločinu

KDY: 18.00

KDE: Kampus Hybernská

Do dějin a současné praxe využití zvuku v kriminalistice nás zasvětí Anna Kvíčalová z Centra teoretických studií a Radek Skarnitzl, ředitel Fonetického ústavu FF UK.​ Více informací zde.


16. února 2023

Empatická komunikace

STUDENTI

Každý z nás se denně setkává s různými lidmi a "nějak" s nimi jedná. Ne vždy je však komunikace taková, aby vedla ke všestranné spokojenosti... Jak tedy lépe porozumět ostatním i sobě samým? Zveme vás na seminář, kde se dozvíte, jak na to.


21. února 2023

Česko a Ukrajina: Od podpory ke strategii

KDY: od 14.00

KDE: Modrá posluchárna, Celetná 20, Praha 1

U příležitosti blížícího se smutného výročí ruské agrese na Ukrajině pořádá Fakulta sociálních věd konferenci, na níž budou o tématu diskutovat akademici působící v Expertní skupině pro Ukrajinu s externími odborníky. Podrobnosti zde.


23. února 2023

Křeslo pro Fausta s prof. Martinou Koziar Vašákovou

KDY: od 17.00

KDE: Akademický klub 1. LF UK, Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2

Zveme vás na další díl diskusního pořadu Křeslo pro Fausta. Hostem bude přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice profesorka Martina Koziar Vašáková. Hovořit s ní bude Marie Retková. Více informací zde.


28. února 2023

Od rozhodování jednotlivců k fungující společnosti

KDY: od 10.40

KDE: Ústav teoretické fyziky MFF UK, V Holešovičkách 2, Praha 8

Veřejná přednáška doc. Filipa Matějky. Jak se my lidé rozhodujeme a jak naše ekonomické rozhodování modelovat a studovat? Kdy společně fungujeme dobře, a kdy je třeba něco změnit? Podrobnosti zde.


4. března 2023 – 5. března 2023

Mezinárodní konference o ohrožených dětech

KDY: 8.00–18.30 | 8.00–18.00

KDE: 3. lékařská fakulta UK, Ruská 87, Praha 10

Konference je zaměřená na problematiku ohrožených dětí integrující pohledy sociálních a vývojových neurověd, terapeutické a klinické praxe a sociálně-právně-etických pohledů. Konference je obsahově primárně orientovaná na odbornou a akademickou obec, studenty psychologie, psychiatrie a přidružených oborů. Více informací zde. Program zde.


7. března 2023

International Order as a Hall of Broken Mirrors: Development Prospect in the World Shattered by War

KDY: od 17.00

KDE: Vlastenecký sál Karolina, Ovocný trh 5, Praha 1

Přednáška profesora Ivan Krasteva, kterou pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR organizuje Univerzita Karlova ve spolupráci s Evropskou komisí a Rozvojovým programem OSN (UNDP). Podrobnosti včetně registrace zde.


7. března 2023

Zaujmi svým životopisem

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Seminář proběhne v anglickém jazyce.

Cílem tohoto semináře je seznámit posluchače se základními principy zpracování kvalitního životopisu. CV není jediný dokument, který uchazeči zasílají společně se svou žádostí. Často jsou povinni zaslat také svůj motivační dopis či doporučující dopis aj. Seminář se proto dále zaměřuje na to, jak zpracování životopisu vztáhnout i k těmto dalším dokumentům. Zájemci se na semináři seznámí s konkrétními praktickými příklady životopisů, jejich slabými i silnými stránkami.


8. března 2023

Konference - Ženy, které inspirují

KDY: 13.15–18.00

KDE: 3. lékařská fakulta UK, Ruská 87, Praha 10

Mezinárodní den žen na půdě 3. LF UK trochu jinak: inspirativní ženy z různých oblastí společenského života budou vyprávět svoje příběhy. Lékařky, vědkyně, filosofky, političky, nebo specialistky z oblasti etiky či psychologie zde budou v tento den přednášet a diskutovat o rovných příležitostech, o roli žen ve společnosti a o genderových aspektech jejich povolání. Podrobnosti včetně programu zde.


8. března 2023

International Women´s Day in Science at CU

Promítání filmu Picture a Scientist a diskuse zahraničních vědkyň z různých zemí, které působí na naší univerzitě - to je netradiční oslava Mezinárodního dne žen a Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě, na kterou vás zve UK Point a Rada pro rovné příležitosti UK. Celý večer se koná v angličtině.


13. března 2023 – 19. března 2023

Týden mozku

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Pořádá Akademie věd ČR. Programu se účastní i několik fakult Univerzity Karlovy. Podrobnosti zde.


13. března 2023

Join the Debate! <2023 03>

Join the Debate with PostDoc Dr. Gamze Korbek

Přijďte debatovat s postdoktorandkou Dr. Gamze Korbek, která se s Vámi podělí o své zkušenosti a zážitky ze zahraničí i s pozicí postdoktorantky v České republice.

Přihláška: ZDE


14. března 2023

Mezinárodní den Pí

Přijďte 14. března oslavit s Ferdinandem Mezinárodní den Pí a vychutnat si zdarma univerzitní nealkoholické πvo Slušné číslo ke speciálnímu menu v menzách UK. Zapojit se můžete i do tipovací soutěže o ceny.


15. března 2023

SDGs Innovations

KDY: 10.00

KDE: Kampus Hybernská

Onlinediskuze a workshop o mezinárodním aspektu role univerzit v rámcinaplňování cílů udržitelného rozvoje. Podrobnosti zde.


20. března 2023 – 3. dubna 2023

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí

DOKTORANDI

Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Nenechávej svůj výzkum jen za zavřenými dveřmi, ale ukaž ho veřejnosti! Nauč se, jak vhodně natočit svůj výzkum a jak na postprodukci.


22. března 2023

Kariérní den na Přírodovědecké fakultě

KDY: 10.00–16.00

KDE: Albertov 6, Praha 2

Chcete si zmapovat své budoucí možnosti na trhu práce a již během studia se potkat s potenciálním zaměstnavateli? Sháníte stáž a nebo jen zajímavou brigádu? Právě pro vás pořádá Přírodovědecká fakulta UK Kariérní den. Podrobnosti zde.


22. března 2023

Kariérní den na UK 2023

STUDENTI

Nastartujte svoji kariéru díky našim aktivitám v rámci Kariérního dne na UK. Vyzkoušejte si reálné situace s kariérním poradcem a zjistěte, čím zaujmout u pohovoru i v životopise. Chybí vám profi fotka? S naším fotografem ji získáte během pár minut.


22. března 2023

Jaký je vliv politik zaměřených na snížení emisí z dopravy na prodej automobilů s různými druhy paliv v Německu?

KDY: 15.30–17.00

KDE: Institut ekonomických studií FSV UK, Opletalova 26, Praha 1

Centrum socio-ekonomického výzkumu dopadů environmentálních politik ve spolupráci s UK IES a UK COŽP srdečně zve na přednášku prof. Anny Alberini z University of Maryland s názvem Competing Forces in the German New Car Market: How do they Affect Diesel, PHEV, and BEV sales? Podrobnosti zde.


23. března 2023

True North Film Festival

KDY: 14.00

KDE: Kampus Hybernská

True North je dvoudenní filmový festival sdebatami a workshopem, který zkoumá vztahy, genderovou rovnost, marginalizaci aLGBTQ v současné severské kinematografii. Studenti se mohou přihlásit přes SISa ostatní si mohou rezervovat vstupenku přes Eventbrite.com Podrobnosti zde.


23. března 2023

Strategie udržitelného rozvoje: kulatý stůl

KDY: 10.00–12.00

KDE: Modrá posluchárna, Celetná 20, Praha 1

Zveme vás ke kulatému stolu věnovanému přípravě návrhu Strategie udržitelného rozvoje Univerzity Karlovy. Na setkání budou představeny její dílčí části, budoucí naplňování i příklady dobré praxe vybraných fakult. Podrobnosti zde.


23. března 2023

Křeslo pro Fausta s prof. Tomášem Grusem

KDY: 17.00–18.00

KDE: Akademický klub 1. LF UK, Karlovo náměstí 40, Praha 2

Hostem březnového Křesla pro Fausta bude tentokrát prof. Tomáš Grus, absolvent 1. LF UK. Při studiu v rámci klinických stáží zavítal na kliniku kardiovaskulární chirurgie 1. LF UK a VFN, kde mu učarovala operace srdce. Po státních zkouškách na kliniku nastoupil a dnes je jejím primářem. Podrobnosti zde.


28. března 2023

Kritické myšlení ve finančním světě

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Cílem webináře je pochopit důležitost kritického myšlení při finančním rozhodování jedince. Seznámíme se s rolí poradců, bank a institucí a získáme povědomí o jejich zájmech, motivaci, tricích a praktikách vůči zákazníkům. Po skončení webináře by účastník měl být schopen rozpoznávat nástrahy, neúplné či zavádějící informace z finančních trhů, produktů či pracovníků a firem fungujícím ve finančním sektoru.


29. března 2023

Dezinformační sonda mediální | Čestmír Franěk

KDY: 18.00

KDE: Kampus Hybernská

Společenská role veřejnoprávních médiívystavených chaosu informační války je zásadním tématem dnešní doby. Hostem M.Koldinské je ombudsman ČT Čestmír Franěk. Podrobnosti zde.


30. března 2023

Run for it 2023

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.


2. dubna 2023

Hřeje mě pohyb

Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici, přestože začala teprve na jaře loňského roku. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna 2023 v 11 hodin. Tentokrát poběžíme na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii. Podrobnosti zde.


4. dubna 2023

Spánková hygiena

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Pravidla spánkové hygieny jsou obecně známá, nicméně málokdo je dodržuje. Spánkovou hygienu budeme rozebírat z hlediska neuropsychologie spánku, jejíž základy ozřejmí, jak spánek funguje a co a proč spánku prospívá a škodí. Shrneme pravidla spánkové hygieny, povíme si o mozku jako manažeru spánku, v čem hygiena pomáhá spánek řídit líp.


5. dubna 2023

Slavnostní zasedání k 675. výročí založení UK

KDY: od 14.00

KDE: Velká aula Karolina

Vážené kolegyně, vážení kolegové, jménem rektorky Univerzity Karlovy prof. Mileny Králíčkové vás srdečně zveme na slavnostní zasedání akademické obce pořádané u příležitosti 675. výročí založení naší alma mater.


6. dubna 2023

Nad Tatrou sa blýska

KDY: 13.30

KDE: Kampus Hybernská

Slovensko stojí na prahu důležitých změn. Jak se vyznat ve všech stranách a politicích? Kdo je proti komu, a jak se může země po dvou volbách proměnit? Více zde.


11. dubna 2023

Jak na disertaci a odborné texty

DOKTORANDI

Nejen obsahem je živa akademická a vědecká práce, ale i svou podobou. Protože, když šaty dělají člověka, tak forma dělá disertaci. Na workshopu vás naučíme, jak vhodně obléknout svou disertační i odbornou práci do slušných a slušivých náležitostí, které je třeba při psaní dodržet.


11. dubna 2023

Centrum péče o duši | Meditace

KDY: 16.30

KDE: Kampus Hybernská

Zveme vás na otevřené setkání, které nabídne základní uvedení do meditace, včetně praktických ukázek. Setkání je koncipováno pro úplné začátečníky a probíhá každé druhé úterý v měsíci. Více zde.


11. dubna 2023

Science Café | Principy pro řízení a neřízení ekonomiky státem

KDY: 19.00

KDE: Kampus Hybernská

Jaká je úloha státu v ekonomice? Co bychom měli nechat na trzích, co umí a co naopak musíme nechat na státu? Hostem dubnového Science Café bude Filip Matějka působící v CERGE.Více zde.


13. dubna 2023

Ukliďme Česko s Karlovkou

KDY: od 15.00

KDE: sraz před budovou PřF UK na Albertově

Univerzita Karlova se spojila s iniciativou Ukliďme Česko, která pořádá úklidové akce po celé republice. Rozhodli jsme se, že společně s našimi studujícími a zaměstnanci uklidíme část parku Folimanka v blízkém okolí našich fakultních budov na Albertově. Více zde.


13. dubna 2023

Akademické psaní - tvorba abstraktů a strategie psaní

STUDENTI

Na tomto semináři (v anglické jazyce) se seznámíte jak si zorganizovat čas k psaní, čím psaní začít, budeme pracovat s efektivními abstrakty a analyzovat je z hlediska důležitých rétorických tahů, pomůžeme zlepšit vaše vlastní psaní. 


13. dubna 2023

Ukliďme Česko s Karlovkou

Karlovka se spojila s iniciativou Ukliďme Česko a naplánovala jarní úklid části parku Folimanka kousek od kampusu Albertov.


18. dubna 2023

Café Collaborations | Climate Change and Gender Inequality

KDY: 17.00

KDE: Kampus Hybernská

Jak se provádí výzkum sociálních a ekonomických dopadů klimatické změny? Jak se vyvíjí debata o genderových aspektech v této oblasti? Dubnové Café Collaborations ve spolupráci s Německou ambasádou.Více zde.


19. dubna 2023

Jazyk, gender a moc

KDY: 16.30

KDE: Kampus Hybernská

Přednáškovo-diskuzní večer prakticky ukáže, jak jazyk jako mocný tvůrce hierarchií a neviditelných hranic formuje životy nás všech, a jak jeho působení nedělitelně souvisí s genderem. Více zde.


19. dubna 2023

BAF – Veletrh bioanalytiky a farmacie

Veletrh BAF je určen zejména pro studenty vyšších ročníků farmaceutických a bioanalytických oborů. Seznámíte se s mnoha poskytovateli práce ve vašich oborech, můžete se ptát na věci, které vás zajímají, poslechnout si přednášky jak komerční, tak odborné. Součástí jsou i semináře na téma, jak se nejlépe připravit na pracovní pohovor. Více zde.


20. dubna 2023

Run for it - duben 2023

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru. Tentokrát v angličtině společně se zahraničními studenty.


21. dubna 2023

Reprezentační ples UK

KDY: od 19.30

KDE: Palác Žofín

Univerzita Karlova pořádá po dvou letech opět Reprezentační ples! Jeho součástí bude nově benefiční akce na podporu talentovaných středoškolských studentů. Přijďte se pobavit, zatančit si a třeba i přispět na dobrou věc. Tato tradiční společenská akce proběhne v nádherných prostorách Paláce Žofín. Podrobnosti zde.


22. dubna 2023

Hradecký Majáles

Přijďte podpořit naši královskou družinu na Hradecký Majáles a užít si první studentský festival roku! Letos vás čekají super kapely už v majálesovém průvodu a za UK HK pojede na alegorickém voze Vypsaná fixa!


25. dubna 2023

Praktická první pomoc

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Během školení první pomoci se nesoustředíme jen na teoretický výklad, přijďte si prakticky nacvičit masáž srdce dospělého i dítěte. Budete si moci vyzkoušet záchranu dalších život ohrožujících stavů (dušení, šok, srdeční infarkt nebo mozková mrtvice) a třeba i zbořit mýty, které mezi lidmi často kolují.


26. dubna 2023 – 27. dubna 2023

Dny firem na Matfyzu 2023

10.00–17.00

Kariérní veletrh Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Dny firem 2023 se budou konat ve dvou budovách MFF UK v areálu Troja, těšit se můžete na 53 vystavovatelů. Více zde.


26. dubna 2023

How to create a scientific poster

Mezi jednu z důležitých disciplín propagace vědecké práce patří vytváření posteru. Přijďte se informovat o tom jakou metodu, jaké nástroje a jakou formu můžete zvolit.

Můžete si s sebou přinést podklady pro přípravu vlastního posteru.


27. dubna 2023

Křeslo pro Fausta s MUDr. Martinem Vejražkou

17.00–18.00

Akademický klub 1. LF UK, Karlovo náměstí 40, Praha 2

Zveme na diskuzní pořad Křeslo pro Fausta, jehož hostem bude tentokrát absolvent a pedagog 1. LF UK doktor Martin Vejražka, který stojí například za oceňovanou platformou Wikiskripta. Více zde.


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám