Evidence identifikátorů

Autoři tvůrčí činnosti mají podle čl. 11 odst. 1 Opatření o evidenci tvůrčí činnosti povinnost své vědecké identifikátory zanést do systému IS Věda. Tuto povinnost by měli naplnit nejpozději do dvou měsíců od vzniku pracovněprávního či studijního vztahu, resp. nejpozději v den vložení prvního výsledku v evidenci výsledků.


Identifikátory se vkládají po kliknutí na nabídku Moje nastavení na nástěnce modulů OBD/GAP v záložce Moje identifikátory. Vložený identifikátor následně projde kontrolou koordinátora evidence, po které již nepůjde změnit. V případě potřeby změnit již zkontrolovaný identifikátor je nutné kontaktovat koordinátora prostřednictvím HelpDesku systému IS Věda.


ORCID (Open Researcher and Contributor iD)

Nekomerční, trvalý, mezinárodní identifikátor autora. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že propojuje autory s výsledky jejich aktivit v různých informačních zdrojích do jednoho místa a tímto zefektivňuje vědecko-výzkumnou činnost. Napomáhá vzájemné spolupráci ve vědecké komunitě. V současné době je vyžadován jako povinný údaj mnoha světově uznávanými vydavateli.


Registrace ORCID iD je bezplatná a provádí se na https://orcid.org/


Návod na vytvoření identifikátoru je ke stažení v češtině nebo v angličtině:


Na internetu existuje řada návodů na provedení této registrace:


Publons (Researcher ID)

Researcher ID vznikl jako identifikátor autora evidovaného v databázi Web of Science. V roce 2018 byla správa identifikátoru sloučena se službou Publons, která je také z produkce Web of Science. Autorský profil Publons je propojen se záznamy z WoS a nabízí různé související přehledy a metriky, evidenci recenzí a editorské práce autora. Každý autor si svůj profil zakládá sám nebo s pomoci fakultního koordinátora, lze jej propojit také s profilem ORCID.

Researcher ID se vygeneruje na účtu Publons po přidání publikací do profilu.


Návod na registraci Publons a propojení s účtem ORCID:


Odkaz na video návod na internetu:


Scopus Author Identifier

Identifikátor autora užívaný v databázi Scopus je každému autorovi, jehož výsledek je uveden ve Scopus, přidělován automaticky. Také publikace jsou pod tento identifikátor zařazovány automaticky, což způsobuje chybovost v počtu identifikátorů i v přiřazených publikacích. V takovém případě je třeba požádat o opravu prostřednictvím podpory databáze Scopus. Také Scopus Author Identifier lze propojit s profilem ORCID za účelem převodu publikací ze Scopus do profilu ORCID.


Návod na získání Scopus Author ID:


Návod na propojení Scopus Author ID a ORCID iD:


Podpora evidence identifikátorů

Seznam kontaktních osob jednotlivých fakult a dalších součástí je k dispozici v sekci Dokumentace Portálu IS Věda.


Zásady podpory v systému IS VědaPoslední změna: 3. březen 2020 13:52 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám