Evidence identifikátorů

Akademičtí pracovníci, vědečtí pracovníci a studenti programů doktorského studia mají podle čl. 19 odst. 1 Opatření o evidenci tvůrčí činnosti povinnost své vědecké identifikátory zanést do systému IS Věda nejpozději do dvou měsíců od vzniku pracovněprávního či studijního vztahu. Ostatní autoři výsledků tvůrčí činnosti by tak měli učinit nejpozději v den vložení prvního výsledku v evidenci výsledků.


Identifikátory se vkládají po kliknutí na nabídku Moje identifikátory na rozcestníku Portálu IS Věda. Vložený identifikátor následně projde kontrolou koordinátora evidence, po schválení již nepůjde změnit. V případě potřeby změnit již schválený identifikátor je nutné kontaktovat koordinátora prostřednictvím HelpDesku systému IS Věda.


ORCID (Open Researcher and Contributor iD)

Nekomerční, trvalý, mezinárodní identifikátor autora. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že propojuje autory s výsledky jejich aktivit v různých informačních zdrojích do jednoho místa a tímto zefektivňuje vědecko-výzkumnou činnost. Napomáhá vzájemné spolupráci ve vědecké komunitě. V současné době je vyžadován jako povinný údaj mnoha světově uznávanými vydavateli.


Registrace ORCID iD je bezplatná a provádí se na https://orcid.org/


Návod na vytvoření identifikátoru je ke stažení v češtině nebo v angličtině:


Na internetu existuje řada návodů na provedení této registrace:


Researcher ID

Researcher ID je identifikátor autora evidovaný v databázi Web of Science, je propojený se záznamy z WoS a nabízí různé související přehledy a metriky, evidenci recenzí a editorské práce autora. Každý autor si svůj profil zakládá sám nebo s pomoci fakultního koordinátora, lze jej propojit také s profilem ORCID.


Návod na vytvoření Researcher profile a propojení s účtem ORCID:


Scopus Author Identifier

Identifikátor autora užívaný v databázi Scopus je každému autorovi, jehož výsledek je uveden ve Scopus, přidělován automaticky. Také publikace jsou pod tento identifikátor zařazovány automaticky, což způsobuje chybovost v počtu identifikátorů i v přiřazených publikacích. V takovém případě je třeba požádat o opravu prostřednictvím podpory databáze Scopus. Také Scopus Author Identifier lze propojit s profilem ORCID za účelem převodu publikací ze Scopus do profilu ORCID.


Návod na získání Scopus Author ID:


Návod na propojení Scopus Author ID a ORCID iD:


Podpora evidence identifikátorů

Seznam kontaktních osob jednotlivých fakult a dalších součástí je k dispozici v sekci Dokumentace Portálu IS Věda.


Zásady podpory v systému IS VědaPoslední změna: 29. srpen 2023 16:06 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Za obsah stránky zodpovídá: Ústav výpočetní techniky
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám