• Kalendář

Kalendář

‹  Květen 2021  ›

SoNe
12
PoÚtStČtSoNe
3456789
PoÚtStČtSoNe
10111213141516
PoÚtStČtSoNe
17181920212223
PoÚtStČtSoNe
24252627282930
Po
31

3. května 2021 – 7. května 2021

Třetí tréninková škola projektu EuroAgeism Horizont 2020 a Diskuzní den online

Třetí tréninková škola projektu EuroAgeism v programu Horizont 2020 propojí úsilí mladých výzkumníků, zralých výzkumných pracovníků, odborníků z různých praktických oborů i zástupců politických organizací, kteří budou diskutovat o aktuálních otázkách souvisejících se stárnutím populace v různých částech Evropy a dalších zemích a o problémech vyplývajících z demografických změn ve zdravotnictví, sociálně-ekonomické sféře i o perspektivách stárnutí v Evropě a jiných zemích v následujících desetiletích.


6. května 2021 – 26. června 2021

Výstava Amazonka v prostorách Karolina

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na otevření výstavy Amazonka, která bilancuje úspěchy českých vědců při cestě za objevením pramenů „královny řek“. Návštěvníci mohou shlédnout řadu výstavních panelů mapující dvacet let, jež uběhly od objevných výprav českých expedic k pramenům jihoamerické řeky Hatun Mayu, což značí v kečuánštině Velkou řeku.

Výstava bude přístupná široké veřejnosti v pražském Karolinu (Ovocný trh 3, Praha 1) od 6. května do 25. června 2021, denně mezi 10 a 18 hodinouVstup se řídí aktuálními epidemiologickými opatřeními, v současné době je maximální počet návštěvníků 30, povinné jsou respirátory a rozestupy 2 metry. Hromadné prohlídky nejsou povoleny. Vstup je zdarma.

Bližší informace o výstavě jsou k dispozici na stránkách magazínu UK Forum, kde je rovněž ke zhlédnutí virtuální prohlídka výstavy.


12. května 2021

Rektorský sportovní den byl zrušen

Dovolujeme si Vás touto cestou informovat, že Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy, který se  měl konat ve středu dne 12. 5.2021, byl vzhledem k trvající epidemiologické  situaci  zrušen.


14. května 2021 – 16. května 2021

Zahradnické trhy v Kuksu

Jsme rádi, že po roční pauze Vás můžeme pozvat na Zahradnické trhy v Kuksu, které pořádá České farmaceutické muzeum ve spolupráci s NKP Hospitál Kuks a obcí Kuks – konají se 14. května (od 12 do 18 hodin), 15. května (od 9 do 18 hodin) a 16. května (od 9 do 16 hodin) na nádvoří Hospitálu Kuks.

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, keřů, skalniček a doplňkového tematického zboží.

Odborné přednášky, které bývají nedílnou součásti Zahradnických trhů, není možné z důvodu platných protiepidemických opatření uspořádat.

Parkování je organizované obcí Kuks na záchytném parkovišti na okraji obce.

Vstupné: základní – 40 Kč, zlevněné (děti nad 6 let, studenti, důchodci) – 30 Kč, zdarma děti do 6 let, ZTP a ZTP-P. Vstupenky jsou k prodeji na místě, bez předchozí rezervace.


25. května 2021 – 10. června 2021

Zjistěte, jak podporovat vědce v praktikování open science

Centrum pro podporu open science zve všechny technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřující se na pomoc výzkumným pracovníkům při správě výzkumných dat a publikování v režimu open access.

Školení navazuje na úspěšnou sérii přednášek Open science: od dat k publikaci, která nabídla akademickým a výzkumným pracovníkům UK vhled do světa publikačního režimu open access jak ve vztahu k publikacím, tak k výzkumným datům a jejich správě.

Jak podporovat open science je školení věnováno obdobným tématům optikou administrativních pracovníků poskytujících metodickou a administrativní podporu vědy a výzkumu na UK. Není tedy určeno pouze fakultním koordinátorům open access, ale i koordinátorům publikační činnosti, pracovníkům grantových a studijních oddělení a dalším kolegům poskytujícím IT či informační podporu. Právě na ně se mohou totiž vědečtí a akademičtí pracovníci čím dál častěji obracet i s otázkami souvisejícími s otevřeným přístupem k vědeckým informacím.  

Více informací zde.


25. května 2021 – 10. června 2021

Jak podporovat open science

Centrum pro podporu open science UK zve technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřenou na podporu správy výzkumných dat (research data management) a otevřeného publikování (open access).


26. května 2021 – 28. května 2021

Svatá Ludmila - Ženy v christianizaci střední Evropy

Mezinárodní konference si klade za cíl prohloubit poznání o postavení a významu žen v raném středověku se zaměřením na období počátku christianizace střední Evropy. Inspirací k této konferenci je významné jubileum úmrtí svaté Ludmily – první historicky doložené ženy, panovnice a světice v českých dějinách.

Konference zaměřená na témata spojena se sv. Ludmilou proběhne zdarma online 26. až 28. 5. 2021.

Svatá Ludmila 1100 let

Konferenci pořádá Svatá Ludmila 1100 let, z. s., který zaštiťuje akce směrem k 1100. výročí smrti sv. Ludmily a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.


3. června 2021

Alternativní metriky a open peer-review

Pro českou vědecko-výzkumnou sféru jsou alternativní metriky (altmetrics) a open peer-review velkou neznámou. Dosud není přímo jasné, jak by měla probíhat jejich implementace například v otevřeném publikování nebo dokonce při hodnocení veřejného dopadu. Online přednáška se bude věnovat těmto souvislostem a základním nástrojům.


12. června 2021 – 13. června 2021

Víkend otevřených zahrad 2021

V akci jsou vítány všechny zahrady a parky v České republice, které mohou nabídnout něco zajímavého např. historický význam, ekologický přístup, nevšední design, dendrologickou sbírkou či zajímavým příběhem. Do akce se mohou zapojit i jiné zajímavé a významné plochy zeleně - ovocné sady, náměstí, historické hřbitovy, kláštery, arboreta či botanické zahrady. Víkend otevřených zahrad je určen jak pro veřejné, tak i soukromé zahrady a parky. 

Navštívit můžete i mimo jiné i

zahradu léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK.

Budeme mít otevřeno od 8:00 do 18:00 hodinvstup je zdarma. Pro lepší orientaci v areálu zahrady budou po tuto dobu k dispozici studenti Farmaceutické fakulty UK, kteří návštěvníkům podají informace. Pro veřejnost bude přístupná Naučná stezka farmacie a venkovní areál zahrady – např. kolekce pivoněk a růží, botanické záhony léčivých rostlin, fytoterapeutický systém aj.


15. června 2021 – 18. června 2021

Univerzita Karlova zve na výroční konferenci Coimbra Group 2021

Univerzita Karlova letos ve třetím červnovém týdnu hostí výroční konferenci Coimbra Group (asociace významných nejstarších evropských univerzit). Jejím tématem je Sustainable Universities in the 21st Century (udržitelný rozvoj na univerzitách).

Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 se i letošní ročník koná pouze online. Uskuteční se ve dnech 15. – 18. června 2021 prostřednictvím webu https://coimbra2021.cuni.cz/CG21-1.html

Konference se bude věnovat vzdělávání, výzkumu, inovacím a role univerzit ve společnosti,formulovaným v cílech trvale udržitelného rozvoje OSN. Hovořit se bude o postavení a působení univerzit v prostředí tzv. víceúrovňové správy (multi-level governance) a také o teoretickém rámci víceúrovňové správy (mezinárodní, evropská, národní a místní úroveň) aplikovaném na poli vzdělávání a výzkumu. Tématem bude i role a vzájemná interakce OSN, Evropské komise a dalších evropských institucí včetně Evropského parlamentu, univerzitních asociací (včetně Coimbra Group) či Evropských univerzitních aliancí, studentských organizací a univerzit samotných.


17. června 2021

Longevity: Přichází konec stárnutí? Zveme na přednášku 17. 6. od 17 h.

Lidský život se prodlužuje. Co to ale znamená pro naši společnost a budoucnost lidstva? Jak žít plný život i v pozdějším věku? A co pro to můžeme udělat už nyní?

Inovační laboratoř Univerzity Karlovy, která spadá pod CPPT a Hyb4City, Vás zve na úvodní přednášku z cyklu zaměřeného na téma longevity = dlouhověkosti. Akce nazvaná Longevity: Začátek konce stárnutí? se uskuteční ve čtvrtek 17. června 2021 od 17 hod. v Kampusu Hybernská (budova A, 3. patro - bude označeno). Setkáním Vás provede Petr Šrámek - český inovátor a popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti.

Více o tématu longevity v rámci Inovační laboratoře najdete na webu IL ZDE.

REGISTRUJTE se ZDE. (Registrace je povinná.)


21. června 2021 – 22. června 2021

Kyberfestival 2021

Konference o kybernetické bezpečnosti Kyberfestival 2021 se koná ve dnech 21. až 22. června 2021. Pořádají ji studenti druhého ročníku SSPŠ z pilotního oboru Kybernetická bezpečnost a jejím cílem je položit základ vzniku komunity středních škol, jejich studentů, učitelů i ředitelů pro sdílení společných projektů, příkladů dobré praxe a osvěty. V budoucnu by na to mohla navázat spolupráce s regionální a státní správou, odbornými organizacemi i soukromými subjekty. Výsledkem setkání má být také memorandum o spolupráci a návrhy na konkrétní projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti a jejich financování. 

Hosty setkání budou mimo jiné ředitel Národního ústavu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Karel Řehka, předseda senátního výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Drahoš, armádní generál AČR ve výslužbě Petr Pavel a řada dalších. 

Více informací o konferenci naleznete na https://kyberfestival.eu/lang/cz/index.html


24. června 2021

Poslední rozloučení s prof. Janem Sokolem

Poslední rozloučení s prof. Janem Sokolem proběhne

ve čtvrtek 24. 6. v 15,30

zádušní mší v bazilice sv. Markéty v Praze na Břevnově.


24. června 2021

Prof. Martin Hilský - W. Shakespeare: Sonety

KDY? 24.6. 18:00 - 19:30 hodin

KDE? Hybernská 4, Praha 1, Kampus Hybernská, 3. patro budovy A (Prostory Hyb4City), Divadelní sál.

KUDY? Z ulice Hybernská do průjezdu a hned za vrátnicí doprava do 3. patra.

Kapacita Divadelního sálu je omezená. Po naplnění sálu bude možné sledovat stream v Hlavním sále budovy E.

Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., špičkový anglista, překladatel, esejista, profesor anglické literatury, který přeložil do češtiny celé Shakespearovo dílo. Je čerstvým držitelem ceny Magnesia Litera za knihu roku - Shakespearova Anglie. 

Několik sonetů přednese speciální host večera Gabriel Andrews - filmový a divadelní herec, muzikant a zpěvák - původem ze Sydney v současnosti žijící a tvořící v Praze.


19. července 2021 – 23. srpna 2021

Letní příměstské tábory

Univerzita Karlova připravila sérii letních příměstských táborů pro děti, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku. Čeká na ně pestrý program např: Cesta kolem světa, Olympijské hry, Příroda kolem nás nebo Putování vesmírem. Obsah táborů připravily fakulty UK.

Podrobné informace a přihlášení.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám