• Kalendář

Kalendář

‹  Duben 2021  ›

ČtSoNe
1234
PoÚtStČtSoNe
567891011
PoÚtStČtSoNe
12131415161718
PoÚtStČtSoNe
19202122232425
PoÚtStČt
2627282930

8. dubna 2021

Přednáška o práci v diplomacii

Zajímá Vás práce v mezinárodních vztazích? Nepropásněte webinář Práce v diplomacii s panem Michaelem Žantovským ve čtvrtek 8. dubna od 17 hodin! 

Zveme Vás na přednášku překladatele, spisovatele, politika a dřívějšího diplomata Michaela Žantovského, který působil jako velvyslanec ve Spojeném království, Izraeli a USAOd roku 2015 je výkonným ředitelem Knihovny Václava Havla. Je nositelem medaile ministra zahraničí České republiky za zásluhy o diplomacii a laureátem České a slovenské transatlantické ceny za rok 2016. Přednáška je určena pro studenty a absolventy Univerzity Karlovy a v závěru nabízí prostor pro Vaše dotazy.

Registrujte se zde.


9. dubna 2021

Workshop Design Thinkingu pro vyučující a zaměstnance UK

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google Vám nabízí intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu řešení problémů zaměřenou na uživatele. Pomáhá otevírat a efektivněji využívat lidskou tvořivost. Jde tedy o téma, které může být velmi zajímavé pro každého, kdo by si přál dál rozvíjet své schopnosti a dovednosti.

WS je tentokrát určený všem vyučujícím a zaměstnancům napříč fakultami a obory UK a proběhne v pátek 9. 4. 2021, od 9.45 do 15 hod. Vzhledem ke struktuře kurzu je nezbytné zúčastnit se celé doby trvání.

REGISTRACE a další informace ZDE.


10. dubna 2021

Den celoživotního vzdělávání online

Chystáme pro vás i vaši rodinu online zábavné vzdělávací odpoledne. Vyberte si, co budete sledovat, zda přednášku nebo besedu s úspěšnými absolventy UK, kteří žijí a pracují v zahraničí. Zúčastněte se vědomostního kvízu na téma historie Univerzity Karlovy a vyhrajte pěknou cenu.


13. dubna 2021

Možnosti studia a stáží v zahraničí pro doktorandy

Jaké jsou možnosti výjezdů do zahraničí během doktorského studia a co je potřeba pro úspěšný pobyt udělat? To vše je možné se dozvědět na webináři 13. 4., který je určený pro všechny současné (i budoucí) studenty doktorských programů na UK.


19. dubna 2021 – 25. dubna 2021

Kariérní týden na UK

V týdnu od 19. dubna jsme pro vás připravili program nabitý přednáškami a aktivitami na podporu kariéry.

Zde naleznete harmonogram jednotlivých webinářů a nabídku dalších služeb. 

Na všechny aktivity je nutné se registrovat, abychom vám mohli poslat odkaz na připojení. 

REGISTRACE NA JEDNOTLIVÉ AKCE ZAHÁJENA!


24. dubna 2021

Přijímačky z matematiky pro SŠ nanečisto

Milé deváťačky, milí deváťáci,

sami si nedovedeme přesně představit, jaké překážky právě vám doba koronavirová staví do cesty. Rádi bychom vás ale podpořili v tom, co umíme. Cvičné přijímačky z matematiky na střední školu, které Matfyz připravuje, se budou velmi podobat těm, které budete skládat později doopravdy. Přijímačky se budou konat 24. 4. od 10:00 do cca 13:00 jako stream na webu MFF UK.

Přijímačky na SŠ nanečisto jsme na Matfyzu rozdělili na:

Na Přijímačky nanečisto není potřeba se předem hlásit a jsou pro všechny zdarma. Snadno si tak nanečisto vyzkoušíte svoje znalosti a dovednosti.

Více informací zde.


27. dubna 2021

Jarní hudební podvečer

Přeneste se s námi do hudebního světa v úterý 27. dubna od 18 hodin. Jarním hudebním podvečerem Vás bude provázet muzikolog Haig Utidjian, sbormistr a šéfdirigent Sboru a Orchestru Univerzity Karlovy.


29. dubna 2021

Zpátky do kondice: Jak na to po roční pandemii?

Pandemie koronaviru zatěžuje život každého z nás už více než rok a dopady onemocnění na lidské zdraví jsou v často velmi rozsáhlé. S čím vším se lidé po prodělané nemoci covid-19 potýkají? Jak se dostat zpátky do kondice? Nejen o tom budou diskutovat na webináři ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 17.00 fyzioterapeut prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D., obezitolog z 1. LF UK doc. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. a MUDr. Mikuláš Skála a MUDr. Michal Kopecký z Plicní kliniky Lékařské fakulty Hradec Králové.


3. května 2021 – 7. května 2021

Třetí tréninková škola projektu EuroAgeism Horizont 2020 a Diskuzní den online

Třetí tréninková škola projektu EuroAgeism v programu Horizont 2020 propojí úsilí mladých výzkumníků, zralých výzkumných pracovníků, odborníků z různých praktických oborů i zástupců politických organizací, kteří budou diskutovat o aktuálních otázkách souvisejících se stárnutím populace v různých částech Evropy a dalších zemích a o problémech vyplývajících z demografických změn ve zdravotnictví, sociálně-ekonomické sféře i o perspektivách stárnutí v Evropě a jiných zemích v následujících desetiletích.


6. května 2021 – 26. června 2021

Výstava Amazonka v prostorách Karolina

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na otevření výstavy Amazonka, která bilancuje úspěchy českých vědců při cestě za objevením pramenů „královny řek“. Návštěvníci mohou shlédnout řadu výstavních panelů mapující dvacet let, jež uběhly od objevných výprav českých expedic k pramenům jihoamerické řeky Hatun Mayu, což značí v kečuánštině Velkou řeku.

Výstava bude přístupná široké veřejnosti v pražském Karolinu (Ovocný trh 3, Praha 1) od 6. května do 25. června 2021, denně mezi 10 a 18 hodinouVstup se řídí aktuálními epidemiologickými opatřeními, v současné době je maximální počet návštěvníků 30, povinné jsou respirátory a rozestupy 2 metry. Hromadné prohlídky nejsou povoleny. Vstup je zdarma.

Bližší informace o výstavě jsou k dispozici na stránkách magazínu UK Forum, kde je rovněž ke zhlédnutí virtuální prohlídka výstavy.


12. května 2021

Rektorský sportovní den byl zrušen

Dovolujeme si Vás touto cestou informovat, že Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy, který se  měl konat ve středu dne 12. 5.2021, byl vzhledem k trvající epidemiologické  situaci  zrušen.


14. května 2021 – 16. května 2021

Zahradnické trhy v Kuksu

Jsme rádi, že po roční pauze Vás můžeme pozvat na Zahradnické trhy v Kuksu, které pořádá České farmaceutické muzeum ve spolupráci s NKP Hospitál Kuks a obcí Kuks – konají se 14. května (od 12 do 18 hodin), 15. května (od 9 do 18 hodin) a 16. května (od 9 do 16 hodin) na nádvoří Hospitálu Kuks.

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, keřů, skalniček a doplňkového tematického zboží.

Odborné přednášky, které bývají nedílnou součásti Zahradnických trhů, není možné z důvodu platných protiepidemických opatření uspořádat.

Parkování je organizované obcí Kuks na záchytném parkovišti na okraji obce.

Vstupné: základní – 40 Kč, zlevněné (děti nad 6 let, studenti, důchodci) – 30 Kč, zdarma děti do 6 let, ZTP a ZTP-P. Vstupenky jsou k prodeji na místě, bez předchozí rezervace.


25. května 2021 – 10. června 2021

Zjistěte, jak podporovat vědce v praktikování open science

Centrum pro podporu open science zve všechny technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřující se na pomoc výzkumným pracovníkům při správě výzkumných dat a publikování v režimu open access.

Školení navazuje na úspěšnou sérii přednášek Open science: od dat k publikaci, která nabídla akademickým a výzkumným pracovníkům UK vhled do světa publikačního režimu open access jak ve vztahu k publikacím, tak k výzkumným datům a jejich správě.

Jak podporovat open science je školení věnováno obdobným tématům optikou administrativních pracovníků poskytujících metodickou a administrativní podporu vědy a výzkumu na UK. Není tedy určeno pouze fakultním koordinátorům open access, ale i koordinátorům publikační činnosti, pracovníkům grantových a studijních oddělení a dalším kolegům poskytujícím IT či informační podporu. Právě na ně se mohou totiž vědečtí a akademičtí pracovníci čím dál častěji obracet i s otázkami souvisejícími s otevřeným přístupem k vědeckým informacím.  

Více informací zde.


25. května 2021 – 10. června 2021

Jak podporovat open science

Centrum pro podporu open science UK zve technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřenou na podporu správy výzkumných dat (research data management) a otevřeného publikování (open access).


26. května 2021 – 28. května 2021

Svatá Ludmila - Ženy v christianizaci střední Evropy

Mezinárodní konference si klade za cíl prohloubit poznání o postavení a významu žen v raném středověku se zaměřením na období počátku christianizace střední Evropy. Inspirací k této konferenci je významné jubileum úmrtí svaté Ludmily – první historicky doložené ženy, panovnice a světice v českých dějinách.

Konference zaměřená na témata spojena se sv. Ludmilou proběhne zdarma online 26. až 28. 5. 2021.

Svatá Ludmila 1100 let

Konferenci pořádá Svatá Ludmila 1100 let, z. s., který zaštiťuje akce směrem k 1100. výročí smrti sv. Ludmily a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.


3. června 2021

Alternativní metriky a open peer-review

Pro českou vědecko-výzkumnou sféru jsou alternativní metriky (altmetrics) a open peer-review velkou neznámou. Dosud není přímo jasné, jak by měla probíhat jejich implementace například v otevřeném publikování nebo dokonce při hodnocení veřejného dopadu. Online přednáška se bude věnovat těmto souvislostem a základním nástrojům.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám