• Kalendář

Kalendář

‹  Duben 2021  ›

ČtSoNe
1234
PoÚtStČtSoNe
567891011
PoÚtStČtSoNe
12131415161718
PoÚtStČtSoNe
19202122232425
PoÚtStČt
2627282930

8. dubna 2021

Přednáška o práci v diplomacii

Zajímá Vás práce v mezinárodních vztazích? Nepropásněte webinář Práce v diplomacii s panem Michaelem Žantovským ve čtvrtek 8. dubna od 17 hodin! 

Zveme Vás na přednášku překladatele, spisovatele, politika a dřívějšího diplomata Michaela Žantovského, který působil jako velvyslanec ve Spojeném království, Izraeli a USAOd roku 2015 je výkonným ředitelem Knihovny Václava Havla. Je nositelem medaile ministra zahraničí České republiky za zásluhy o diplomacii a laureátem České a slovenské transatlantické ceny za rok 2016. Přednáška je určena pro studenty a absolventy Univerzity Karlovy a v závěru nabízí prostor pro Vaše dotazy.

Registrujte se zde.


9. dubna 2021

Workshop Design Thinkingu pro vyučující a zaměstnance UK

Inovační laboratoř UK společně s Grow with Google Vám nabízí intenzivní online workshop zaměřený na Design Thinking, tedy metodu řešení problémů zaměřenou na uživatele. Pomáhá otevírat a efektivněji využívat lidskou tvořivost. Jde tedy o téma, které může být velmi zajímavé pro každého, kdo by si přál dál rozvíjet své schopnosti a dovednosti.

WS je tentokrát určený všem vyučujícím a zaměstnancům napříč fakultami a obory UK a proběhne v pátek 9. 4. 2021, od 9.45 do 15 hod. Vzhledem ke struktuře kurzu je nezbytné zúčastnit se celé doby trvání.

REGISTRACE a další informace ZDE.


10. dubna 2021

Den celoživotního vzdělávání online

Chystáme pro vás i vaši rodinu online zábavné vzdělávací odpoledne. Vyberte si, co budete sledovat, zda přednášku nebo besedu s úspěšnými absolventy UK, kteří žijí a pracují v zahraničí. Zúčastněte se vědomostního kvízu na téma historie Univerzity Karlovy a vyhrajte pěknou cenu.


13. dubna 2021

Možnosti studia a stáží v zahraničí pro doktorandy

Jaké jsou možnosti výjezdů do zahraničí během doktorského studia a co je potřeba pro úspěšný pobyt udělat? To vše je možné se dozvědět na webináři 13. 4., který je určený pro všechny současné (i budoucí) studenty doktorských programů na UK.


19. dubna 2021 – 25. dubna 2021

Kariérní týden na UK

V týdnu od 19. dubna jsme pro vás připravili program nabitý přednáškami a aktivitami na podporu kariéry.

Zde naleznete harmonogram jednotlivých webinářů a nabídku dalších služeb. 

Na všechny aktivity je nutné se registrovat, abychom vám mohli poslat odkaz na připojení. 

REGISTRACE NA JEDNOTLIVÉ AKCE ZAHÁJENA!


24. dubna 2021

Přijímačky z matematiky pro SŠ nanečisto

Milé deváťačky, milí deváťáci,

sami si nedovedeme přesně představit, jaké překážky právě vám doba koronavirová staví do cesty. Rádi bychom vás ale podpořili v tom, co umíme. Cvičné přijímačky z matematiky na střední školu, které Matfyz připravuje, se budou velmi podobat těm, které budete skládat později doopravdy. Přijímačky se budou konat 24. 4. od 10:00 do cca 13:00 jako stream na webu MFF UK.

Přijímačky na SŠ nanečisto jsme na Matfyzu rozdělili na:

Na Přijímačky nanečisto není potřeba se předem hlásit a jsou pro všechny zdarma. Snadno si tak nanečisto vyzkoušíte svoje znalosti a dovednosti.

Více informací zde.


25. května 2021 – 10. června 2021

Zjistěte, jak podporovat vědce v praktikování open science

Centrum pro podporu open science zve všechny technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřující se na pomoc výzkumným pracovníkům při správě výzkumných dat a publikování v režimu open access.

Školení navazuje na úspěšnou sérii přednášek Open science: od dat k publikaci, která nabídla akademickým a výzkumným pracovníkům UK vhled do světa publikačního režimu open access jak ve vztahu k publikacím, tak k výzkumným datům a jejich správě.

Jak podporovat open science je školení věnováno obdobným tématům optikou administrativních pracovníků poskytujících metodickou a administrativní podporu vědy a výzkumu na UK. Není tedy určeno pouze fakultním koordinátorům open access, ale i koordinátorům publikační činnosti, pracovníkům grantových a studijních oddělení a dalším kolegům poskytujícím IT či informační podporu. Právě na ně se mohou totiž vědečtí a akademičtí pracovníci čím dál častěji obracet i s otázkami souvisejícími s otevřeným přístupem k vědeckým informacím.  

Více informací zde.


Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208


Jak k nám