• Kalendář

Kalendář

‹  Březen 2023  ›

StČtSoNe
12345
PoÚtStČtSoNe
6789101112
PoÚtStČtSoNe
13141516171819
PoÚtStČtSoNe
20212223242526
PoÚtStČt
2728293031

20. března 2023 – 3. dubna 2023

Sestříhej to! Aneb jak na postprodukci videí

DOKTORANDI

Digitální doba si žádá digitální dovednosti. Nenechávej svůj výzkum jen za zavřenými dveřmi, ale ukaž ho veřejnosti! Nauč se, jak vhodně natočit svůj výzkum a jak na postprodukci.


30. března 2023

Run for it 2023

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem pro začátečníky i pokročilé běžce v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru.


2. dubna 2023

Hřeje mě pohyb

Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici, přestože začala teprve na jaře loňského roku. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna 2023 v 11 hodin. Tentokrát poběžíme na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii. Podrobnosti zde.


4. dubna 2023

Spánková hygiena

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Pravidla spánkové hygieny jsou obecně známá, nicméně málokdo je dodržuje. Spánkovou hygienu budeme rozebírat z hlediska neuropsychologie spánku, jejíž základy ozřejmí, jak spánek funguje a co a proč spánku prospívá a škodí. Shrneme pravidla spánkové hygieny, povíme si o mozku jako manažeru spánku, v čem hygiena pomáhá spánek řídit líp.


5. dubna 2023

Slavnostní zasedání k 675. výročí založení UK

KDY: od 14.00

KDE: Velká aula Karolina

Vážené kolegyně, vážení kolegové, jménem rektorky Univerzity Karlovy prof. Mileny Králíčkové vás srdečně zveme na slavnostní zasedání akademické obce pořádané u příležitosti 675. výročí založení naší alma mater.


6. dubna 2023

Nad Tatrou sa blýska

KDY: 13.30

KDE: Kampus Hybernská

Slovensko stojí na prahu důležitých změn. Jak se vyznat ve všech stranách a politicích? Kdo je proti komu, a jak se může země po dvou volbách proměnit? Více zde.


11. dubna 2023

Jak na disertaci a odborné texty

DOKTORANDI

Nejen obsahem je živa akademická a vědecká práce, ale i svou podobou. Protože, když šaty dělají člověka, tak forma dělá disertaci. Na workshopu vás naučíme, jak vhodně obléknout svou disertační i odbornou práci do slušných a slušivých náležitostí, které je třeba při psaní dodržet.


11. dubna 2023

Centrum péče o duši | Meditace

KDY: 16.30

KDE: Kampus Hybernská

Zveme vás na otevřené setkání, které nabídne základní uvedení do meditace, včetně praktických ukázek. Setkání je koncipováno pro úplné začátečníky a probíhá každé druhé úterý v měsíci. Více zde.


11. dubna 2023

Science Café | Principy pro řízení a neřízení ekonomiky státem

KDY: 19.00

KDE: Kampus Hybernská

Jaká je úloha státu v ekonomice? Co bychom měli nechat na trzích, co umí a co naopak musíme nechat na státu? Hostem dubnového Science Café bude Filip Matějka působící v CERGE.Více zde.


13. dubna 2023

Ukliďme Česko s Karlovkou

KDY: od 15.00

KDE: sraz před budovou PřF UK na Albertově

Univerzita Karlova se spojila s iniciativou Ukliďme Česko, která pořádá úklidové akce po celé republice. Rozhodli jsme se, že společně s našimi studujícími a zaměstnanci uklidíme část parku Folimanka v blízkém okolí našich fakultních budov na Albertově. Více zde.


13. dubna 2023

Akademické psaní - tvorba abstraktů a strategie psaní

STUDENTI

Na tomto semináři (v anglické jazyce) se seznámíte jak si zorganizovat čas k psaní, čím psaní začít, budeme pracovat s efektivními abstrakty a analyzovat je z hlediska důležitých rétorických tahů, pomůžeme zlepšit vaše vlastní psaní. 


13. dubna 2023

Ukliďme Česko s Karlovkou

Karlovka se spojila s iniciativou Ukliďme Česko a naplánovala jarní úklid části parku Folimanka kousek od kampusu Albertov.


18. dubna 2023

Café Collaborations | Climate Change and Gender Inequality

KDY: 17.00

KDE: Kampus Hybernská

Jak se provádí výzkum sociálních a ekonomických dopadů klimatické změny? Jak se vyvíjí debata o genderových aspektech v této oblasti? Dubnové Café Collaborations ve spolupráci s Německou ambasádou.Více zde.


19. dubna 2023

Jazyk, gender a moc

KDY: 16.30

KDE: Kampus Hybernská

Přednáškovo-diskuzní večer prakticky ukáže, jak jazyk jako mocný tvůrce hierarchií a neviditelných hranic formuje životy nás všech, a jak jeho působení nedělitelně souvisí s genderem. Více zde.


19. dubna 2023

BAF – Veletrh bioanalytiky a farmacie

Veletrh BAF je určen zejména pro studenty vyšších ročníků farmaceutických a bioanalytických oborů. Seznámíte se s mnoha poskytovateli práce ve vašich oborech, můžete se ptát na věci, které vás zajímají, poslechnout si přednášky jak komerční, tak odborné. Součástí jsou i semináře na téma, jak se nejlépe připravit na pracovní pohovor. Více zde.


20. dubna 2023

Run for it - duben 2023

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Chcete začít běhat nebo poradit s běžeckou technikou? Chybí Vám motivace? Sníte o lepší postavě a dobré kondici?

Běžeckým tréninkem v Oboře Hvězda Vás provede Mgr. Pavel Šodek, lektor Katedry tělesné výchovy na MFF a běžecký guru. Tentokrát v angličtině společně se zahraničními studenty.


21. dubna 2023

Reprezentační ples UK

KDY: od 19.30

KDE: Palác Žofín

Univerzita Karlova pořádá po dvou letech opět Reprezentační ples! Jeho součástí bude nově benefiční akce na podporu talentovaných středoškolských studentů. Přijďte se pobavit, zatančit si a třeba i přispět na dobrou věc. Tato tradiční společenská akce proběhne v nádherných prostorách Paláce Žofín. Podrobnosti zde.


22. dubna 2023

Hradecký Majáles

Přijďte podpořit naši královskou družinu na Hradecký Majáles a užít si první studentský festival roku! Letos vás čekají super kapely už v majálesovém průvodu a za UK HK pojede na alegorickém voze Vypsaná fixa!


25. dubna 2023

Praktická první pomoc

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Během školení první pomoci se nesoustředíme jen na teoretický výklad, přijďte si prakticky nacvičit masáž srdce dospělého i dítěte. Budete si moci vyzkoušet záchranu dalších život ohrožujících stavů (dušení, šok, srdeční infarkt nebo mozková mrtvice) a třeba i zbořit mýty, které mezi lidmi často kolují.


26. dubna 2023 – 27. dubna 2023

Dny firem na Matfyzu 2023

10.00–17.00

Kariérní veletrh Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Dny firem 2023 se budou konat ve dvou budovách MFF UK v areálu Troja, těšit se můžete na 53 vystavovatelů. Více zde.


26. dubna 2023

How to create a scientific poster

Mezi jednu z důležitých disciplín propagace vědecké práce patří vytváření posteru. Přijďte se informovat o tom jakou metodu, jaké nástroje a jakou formu můžete zvolit.

Můžete si s sebou přinést podklady pro přípravu vlastního posteru.


27. dubna 2023

Křeslo pro Fausta s MUDr. Martinem Vejražkou

17.00–18.00

Akademický klub 1. LF UK, Karlovo náměstí 40, Praha 2

Zveme na diskuzní pořad Křeslo pro Fausta, jehož hostem bude tentokrát absolvent a pedagog 1. LF UK doktor Martin Vejražka, který stojí například za oceňovanou platformou Wikiskripta. Více zde.


29. dubna 2023

Karlovka na Pražském Majálesu 2023

Karlovku potkáte na Pražském Majálesu v Letňanech!

Studentské spolky si pro vás v univerzitním městečku připravily bohatý program a můžete se těšit i na další aktivity. Za krále a královnu Pražského Majálesu volíme Kozimíra I. a Čarovnou Sabrinu, zástupce Karlovky.

Přijďte si s námi užít studentskou oslavu jara!


1. května 2023

Studentský Majáles 2023

Přijďte s námi oslavit příchod jara na Studentský Majáles!

Těšit se můžete na tradiční průvod Prahou a volbu krále a královny, ale také na koncerty, divadlo, debaty, čtení, studentské spolky a mnoho dalšího.


3. května 2023

Na Karlovce bez překážek

Celouniverzitní akce přiblíži akademické obci činnost Centra Carolina a podporu poskytovanou studujícím na jednotlivých fakultách UK. Obsahem budou semináře, workshopy, diskusní panely a informační stánky na temata spojená se studiem se speciálními potřebami.


3. května 2023

Prevence syndromu vyhoření

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Webinář „Prevence syndromu vyhoření“ vás seznámí s termíny stres, syndrom vyhoření, stres a jeho obraz v nejnovějších výzkumech, copingové strategie a jejich funkčnost v prevenci syndromu vyhoření.

Více zjistíte ve středu 3. května 2023, 14:00–17:00 hodin, online


4. května 2023

Umění sebe/prezentace

STUDENTI

V rámci cyklu Fit & Smart Student akce určena studentům bakalářského a magisterského studia UK.

Každý z nás se v životě dostane do situace, kdy má něco „prodat“ – sebe, svůj nápad, práci, obhájit svoji myšlenku… Ostatně, je to téměř každý den. Jak na to, abychom se přes nepohodlí přenesli, cítili se dobře, byli důvěryhodní a dosáhli úspěchu? Je potřeba se naučit „pár triků“. Přijďte na praktický seminář a natrénujte.


10. května 2023

Rektorský sportovní den

Srdečně zveme všechny všechny zájemce z řad studentů, zaměstnanců fakult a pracovníků rektorátu UK k aktivní účasti na dalším ročníku rektorského sportovního dne. Přijďte si zasportovat, neformálně potkat kamarády a zažít opravdové sportovní zápolení. Letos akci organizuje Ústav tělesné výchovy 1. LF UK, který pro účastníky připravil do nabídky více než 25 sportovních aktivit. Více zde.


10. května 2023

Prevence sexuálního obtěžování pro zaměstnance

Přijďte se dozvědět více o tom, co je sexuální obtěžování na vysokých školách, jak ho rozpoznat, jak mu předcházet a jak se k němu postavit, pokud se v našem okolí děje. Se skvělými lektorkami z Konsentu.


11. května 2023

Kdy se děje naděje?

Centrum péče o duši a Kampus Hybernská vás zvou na diskusi "Kdy se děje naděje?", která proběhne ve čtvrtek 11. května 2023 od 18 do 20 hod. v Divadelním sále Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1). Vstup zdarma. Více zde.


11. května 2023

Akademické psaní - jak psát jasné a čtenářsky přívětivé texty

STUDENTI

Na interaktivním semináři (v anglickém jazyce) probereme strategie, které učiní text stručnějším, přehlednějším a dynamičtějším. Procvičíte si úpravy mnohoslovných vět a pomocí praktických cvičení získáte povědomí o tom, jak psát jasně a stručně.


13. května 2023

Training Day 2023: Hlavně v hlavě

od 9.00 po celý den

3. lékařská fakulta UK

Zajímáte se o psychické zdraví a problematiku psychických onemocnění? Chcete zjistit, jak si ve stresujícím každodenním životě na chvíli oddechnout a vyčistit hlavu? Zajímají vás zkušenosti odborníků? Přijďte na celodenní konferenci zaměřenou na neformální vzdělávání. Více zde.


16. května 2023 – 17. května 2023

Jarní škola JUK

Jarní škola JUK je akce určena středoškolským studentům. Oproti podzimímu tradičnímu programu JUK nabídne kromě teoretické části také část praktickou. Studenti se navíc podívají přímo do budov vybraných fakult UK. Tento rok se účastníci mohou těšit na program Farmaceutické fakulty v Hradci Králové, Filozofické a Pedagogické fakulty. Účast v programu je zdarma!


17. května 2023

34. koncert Fakulta v srdci Karlova

19.30

Emauzské opatství

Přijďte si vychutnat klasickou hudbu do krásného prostředí Emauz. Na tradičním jarním koncertu vystoupí Collegium Paedagogicum Pedagogické fakulty UK a soubor Piccolo coro. Více zde.


20. května 2023

Zlaté promoce Univerzity Karlovy

Zlaté promoce jsou tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na UK. Prosíme zájemce o účast na Zlatých promocích z řad absolventů z roku 1973, aby se přihlásili na příslušných fakultách, případně se ozvali na

e-mail absolventi@cuni.cz. Více informací zde.


20. května 2023 – 24. května 2023

Kurz paraglidingu

Kurz paraglidingu v Rané 20. - 24. května 2023. Program celoživotního vzdělávání. Kontakt: katedra plaveckých, vodních a technických sportů FTVS UK - jaroslav.dvorsky@email.cz.


20. května 2023

Den s Univerzitou Karlovou

VEŘEJNOST

Přijďte v sobotu 20. května do Kampusu Hybernská a užijte si den plný atraktivního programu pro dospělé i děti.

A protože tento den zároveň věnujeme našim absolventům, těší se na vás mnoho známých a zajímavých hostů.

Tak neváhejte a vezměte své blízké na Karlovku! Vstup mají všichni zdarma.


23. května 2023

24. studentská vědecká konference 1. LF UK a XI. studentská konference Výživa, potraviny a zdraví

KDY: 8.30–17.00

KDE: Fyziologický ústav 1. LF UK, Albertov 5, Praha 2

Vážení studenti magisterských a doktorských studijních programů, zveme vás k účasti na 24. studentské vědecké konference (SVK) 1. LF UK a XI. studentské konference Výživa, potraviny a zdraví (VPZ) Společnosti pro výživu pod záštitou 1. LF UK. Podrobnosti zde.


25. května 2023

Křeslo pro Fausta s MUDr. Simonou Arientovou

1. lékařská fakulta UK vás zve na diskusi s lékařkou Simonou Arientovou, jež je jednou z nejlépe hodnocených vyučujících uplynulého akademického roku a na fakultě zastává pozici mediátorky. Jak sama říká, je tu pro studenty, kteří se chtějí se svými problémy někomu svěřit. Více zde.

25. května od 17.00 do 18.00 hodin

Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2


28. května 2023 – 2. června 2023

Mathematical Modelling, Numerical Analysis and Scientific Computing

Konferenci organizuje Evropská matematická společnost (EMS) ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK pod záštitou centra Jindřicha Nečase pro matematické modelování. Více zde.


29. května 2023

Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu UK

Srdečně zveme na Benefiční koncert na podporu Nadačního fondu UK. Součástí bude i projev Kláry Jelínkové, prorektorky Harvardovy univerzity. S hudebním programem vystoupí sopranistka Simona Šaturová a pianista Marek Kozák. Rezervace nutná.

pondělí 29. května od 18.00 hodin

Velká aula Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1


29. května 2023 – 30. května 2023

Current Understanding of Colorectal and Pancreatic cancers

International conference organized by the Chaperon project Under H2020, GA 856620, Faculty of Medicine in Pilsen, Charles University in cooperation with the Institute of Experimental Medicine CAS. More info.


29. května 2023

Debata s viceprezidentkou Harvardovy Univerzity Klárou Jelínkovou

Univerzita Karlova si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na přednášku a debatu s Klárou Jelínkovou, viceprezidentkou Harvardovy univerzity, na téma Digital Campus and IT Development at Higher Education Institutions.

Událost proběhne v anglickém jazyce a můžete se na ni přihlásit prostřednictvím následujícího odkazu

29. května od 10.00 do 11.00

Vlastenecký sál Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1


2. června 2023 – 4. června 2023

Highlights of Algorithms (HALG)

Na začátku června v Praze proběhne mezinárodní konference IGAFIT Highlights of Algorithms, kde zazní novinky v oblasti vývoje algoritmů. Více zde.


5. června 2023 – 15. června 2023

Angličtina akademického světa

DOKTORANDI

S jistojistou anglickou výbavou dokonce i za řečnický pult na konferenci! Ano, je to možné! Zúčastněte se webináře s oblíbeným lektorem angličtiny, Jasonem Hwangem v jednom ze dvou nabízených termínů.


5. června 2023

Tuktukem z Thajska až domů

O nabídce k sňatku i o tom, jak musel Tomík utíkat před slonem... Takové příběhy na vás čekají na přednášce cestovatele Tomáše Vejmoly, který se vydal na roční cestu z Thajska na Moravu poměrně netradičním způsobem. Vyrazil tuktukem, neboli pětatřicet let starou rikšou, kterou si pořídil v Bangkoku. Přijďte si poslechnout přednášku plnou nevšedních zážitků.

Prosíme o registraci všech účastníků, abychom věděli, na kolik z vás se můžeme těšit. Registrace zde.

Více informací o akci zde.

5. června od 17.00

Pedagogická fakulta UK, M. Rettigové 4, Praha 1, učebna 112


6. června 2023

Křehká ne-jistota

Výstava v rámci Kampusu Hybernská v prostoru Hyb4City představuje tvorbu studentů/tek ze seminářů Ateliér II. Více zde.

6. června od 17.00

Kampus Hybernská, Budova A, 3. patro


8. června 2023 – 9. června 2023

Botanik a politik Bohumil Němec v kontextu

Konference ke 150. výročí narození botanika a politika Bohumila Němce. Více zde.


8. června 2023 – 10. června 2023

Karlovka na Veletrhu vědy

Hravý veletrh plný vědy a poznání pro malé i velké. UK se letos představí poprvé v celouniverzitní zóně. Těšit se můžete na MFF, PřF, 3. LF, FaF, FF, FSV a FTVS. Malí i velcí návštěvníci si mohou vyzkoušet fyzikální pokusy s tekutým dusíkem, podívat se zblízka na léčivé rostliny, otestovat své znalosti v oblasti humanitních věd nebo se naučit zacházet s pipetou. Pokud chcete vědět víc, přijďte se podívat na náš stánek! Více zde.

od 8. do 10. června, od 10.00 do 18.00

Výstaviště Letňany


9. června 2023

Výroční koncert VUS UK: Carmina Burana

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze uvede koncert k 75. výročí založení sboru. Pod taktovkou Jakuba Zichy zazní Carmina Burana v Orffově provedení pro dva klavíry a bicí nebo výběr z liturgie J. Zlatoústého od Rachmaniova pod vedením Ondřeje Kunovského.

pátek 9. června v 19.30

Betlémská kaple, Praha 1


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám